Výsledky + tabulky + komentáře

tabulka VÝSLEDKY.COM - neoficiální výsledky
tabulka
PFS - oficiální tabulka Pražského fotbalového svazu

Výsledky odehraných zápasů všech týmů I.B třídy-skupiny B.

Ďáblice - FK Újezd nad Lesy 5:1

V sobotu 23.8 nastoupila rezerva újezdských mužů k prvnímu mistrovskému utkání. Béčko zavítalo na půdu Ďáblic, kteří jsou specifickým týmem, protože jsou kvalitně někde úplně jinde, než je „B“ třída a jen méněkvalitní „A“ tým jim brání v postupu výš. Trenér Béčka Křelina to označil, jako tým v týmu.
   Utkání začalo podle očekávaného scénáře. Soupeř na nás vletěl a hned od začátku byla vidět jasná převaha ze strany domácích. K největší šanci snad celého utkání jsme se však propracovali my, když Plašil ukázkově pronikl po pravé straně a šikmo proti brankáři Ďáblic naservíroval 100% gólovou příležitost Damborskému před prázdnou bránu soupeře. Bohužel štěstěna nás první utkání nedržela za ruku. Damborskému míč sklouzl po kopačce a míč skončil sice za brankovou čarou, leč vedle tyče.
   Byla to naše prakticky jediná velká příležitost v prvním poločase. Soupeř byl opravdu kvalitní, přehrával nás na všech frontách a rychlostně byl dokonce o několik front jinde. Není se proto čemu divit, když jsme odcházeli do poločasové přestávky za stavu 4:0 a to musím podotknout, že Havel ještě několik domácích příležitostí zkušeně zlikvidoval. Alespoň jedno nás tedy může těšit a to, že náš šedivý brankář opět naše sílu mládí a mezi tyčemi si počíná jako pouze mírně unavený tygr.
   Druhý poločas nepřinesl nijak velkou změnu. Ďáblice mají ve svých řadách opravdu velezkušené hráče a zbytek doplnili neskutečně rychlými mladými posilami. Všem zkušenostem u nich vévodí kapitán Mašek, který si zahrál i na ligové scéně a jeho přínos týmu je neocenitelný, jak po fotbalové stránce, tak po psychické a vůdčí. Uvízli jsme na mrtvém bodě a valil se na nás jeden útok za druhým.
   I tak se objevili nějaké světlé momenty na naší straně, zejména pak po příchodu spasitele ze závěru loňské sezóny dorostence Andrase, který náš pohyb v útočné polovině opět rozpohyboval a oživil. Odměnou nám tedy mohlo být závěrečné snížení na 6:1, které obstaral právě příchozí kanonýr.
   Závěr utkání už se dohrával v klidném tempu. Soupeř se s dostatečným náskokem nikam nehnal, zvolnil tempo a vynechával souboje. Tím jsme se my dostali trošku do hry a podařilo se nám ještě několikrát ohrozit branku, bohužel to štěstíčko si opravdu vzalo dovolenou, protože jak Andras, tak Damborský pouze odzvonili půlnoc na tyčkách.
   Snad se k nám štěstí přikloní v dalším zápase, na úvod jsme dostali velice těžkého soupeře, tak doufám, že si příště spravíme chuť.

FK Újezd nad Lesy - Háje  2:5

Vršovice - FK Újezd nad Lesy 0:1

Nedělní odpoledne 7.9 zavítal náš „B“ tým na půdu Vršovic. Sestava byla posílená zkušeností v zadní řadě v podobě Tomáše Zemana z „Áčka“, a byl to právě kapitán Zeman, kdo do naší hry přidal potřebný řád.
   Vršovice do nás vletěly hned od prvních minut velmi agresivně a hned v úvodních minutách si vypracovali řadu vyložených příležitostí. Nicméně našeho brankáře Pecha silně podezírám z čarodějnictví, protože způsob jakým zaklel naší branku, hraničí s hodně, ale hodně černou magií.
   Soupeř se mohl snažit horem dolem a míč za čáru protlačit prostě nedokázal.
   Ani my jsme ovšem nezůstali s šancemi pozadu. V zápase nám vycházela kombinace a tak se nedlouho po velkých šancích Vršovic ocitl úplně osamocený před brankářem Votánek, který ovšem střelou po zemi pod padajícího gólmana neuspěl.
   O chvilku později jsme mohli jít do vedení. Malý si míč krásně prohodil do vápna a bránící hráč ho stáhl k zemi. Nařízenou penaltu však Bednář neproměnil a utkání zůstávalo na vzhledem k průběhu těžko uvěřitelném vyrovnaném stavu 0:0. Stejný stav vydržel i do poločasu.
   Do druhé půle jsme nastoupili s jednou změnou. Malého vystřídal Šebesta. Utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu, šance na obou stranách, pro diváka atraktivní podívaná. Jen ty góly nepadaly.
   Vše se změnilo v 70.minutě zápasu, kdy Šebesta napřáhl z 30 metrů a táhla střela skončila za brankářem usazená pod břevnem, ukázkový gól.
   Vršovice byly chvilku pořádně zaskočené, protože i přes naše časté šance to byly především domácí, kdo byl více ve hře. Po pár minutách se ale oklepaly a vletěly do nás v novém náporu. Na naši obranu se valil jeden útok za druhým. S přibývajícími minutami se však na straně Vršovic kupily chyby. Psychika domácího týmu byla narušena a my jsme po hektickém konci, kdy se hrálo nahoru dolu bez přerušování, mohli vítězně zakřičet.
   „Béčko“ získalo první tři podzimní body na hřišti silného soupeře a to se velmi cení. Zásluhu nese především neprůstřelný brankář, štěstí a zlatá Šebestova kopačka.

Sestava: Pecho-Fučík,Folauf,Zeman,Gruber-Malý,Cikhart,Votánek,Bednář-Plašil,Damborský

FK Újezd nad Lesy - PSK Union 4:5

Dukla Jižní město - Fk Újezd nad Lesy 7:0