Informace o jmenování nového trenéra

Informace o jmenování nového trenéra s rozhovorem si můžete přečíst na stránkách www.fotbalpraha.cz ( viz text níže ) odkaz zde.

Pořádně horké místo má v téhle sezoně kouč v Újezdě nad Lesy, celku, který je momentálně na předposledním místě pražského přeboru. Tým už má totiž třetího trenéra. Po Miroslavu Kopeckém, jenž vedl mužstvo pět kol, na dva zápasy usedl na trenérskou lavičku Újezda Štefan Križo. A od úterního večera má mužstvo opět nového kouče. Stal se jím Karel Svoboda, který dřív trénoval v Meteoru, Viktorii 8, Vyšehořovicích nebo Mochově.

„S trenérem Kopeckým jsme se rozešli po pátém kole po vzájemné dohodě. Sice jsme ve čtvrtém kole vyhráli nad Radotínem, ale pak přišla další prohra a pořád to nebylo ono,“ komentuje nevydařený start do sezony Jiří Borovička, předseda klubu z Újezda nad Lesy.

Pak na dva zápasy pomohl v roli kouče trenér rezervy Štefan Križo. „K áčku jsem sice šel, ale dal jsem si podmínku. Vzhledem ke svému věku i práci jsem kývl, že pomůžu, ale jen do doby, než klub najde nového trenéra,“ poznamenal Križo.

Jeho mise pak skončila po dvou porážkách. „Prohráli jsme s Motorletem B i na Hájích, ale ty zápasy byly hodně podobné. Šedesát minut jsme dokázali hrát s těmito soupeři vyrovnaně, měli jsme šance, ale pak jsme odešli kondičně a taky doplatili na to, že nedáváme góly. Poslední půlhodiny, to byl propadák, byla tam znát fyzická nepřipravenost. Na vystřídání bylo třeba pět, šest hráčů,“ vysledoval Križo. „Kádr hráčů znám, podle mého není vůbec špatný,“ mrzí kouče výsledky.

Teď si vedení týmu vyzkouší už třetí trenér – Karel Svoboda. „Bude mě mít ale po ruce. Já už ale budu u béčka,“ upozorňuje Križo.

Ten si během angažmá na dvou frontách vždy vyzkoušel, jaké je to během víkendu slavit výhru i prohru. „Jednou jsme s béčkem vyhráli 4:2 a pak áčko prohrálo 0:2. Teď zase béčko vyhrálo 5:1 a my dostali na Hájích 4:0. Bilance to sice byla vyrovnaná, ale samozřejmě mě třeba ta porážka 0:4 hodně mrzela a převážila ty úspěchy,“ přiznal kouč rezervy Újezda nad Lesy.

Teď už je ale potřeba zabrat a vedení klubu spoléhá, že nový kouč mužstvo nastartuje. A to v pravý okamžik. Do Újezdu totiž přijede rezerva Meteoru, která je v tabulce poslední a dosud neuhrála ani bod.

„Bude to hodně důležitý zápas. Věříme, že to bude utkání, kde se náš tým chytí,“ uvědomuje si Borovička, jak moc by se Újezdu hodil tříbodový zisk, kterým by si nejen zvedl sebevědomí, ale i odskočil právě soupeři, jenž uzavírá tabulku.

Co se týče bodového zisku a úkolů pro nového kouče má předseda Újezdu nad Lesy jasno. „Má za úkol dát dohromady tým, ten musí ze sebe shodit tu psychickou deku. Ale žádný bodový limit jsme trenérovi nedali,“ upozorňuje Borovička.

Samozřejmě je cílem pro tým záchrana přeboru. Klub má řadu hráčů v dorosteneckém věku, kteří by se mohli brzy posunout do prvního týmu a Újezdu by se určitě lépe dýchalo.

„Kdybychom soutěž neudrželi, tak by nás to samozřejmě mrzelo, ale nehodláme dělat kvůli udržení nějaká harakiri. Třeba nějak výrazně posilovat. Nové posily nebudou,“ říká s jistotou předseda klubu.

Jednoho nového hráče přesto klub lanaří. Na jména je ale brzy. „Jedná se o příchodu záložníka, který má zkušenosti z druhé slovenské ligy. Kdyby to klaplo, věřím, že by pomohl,“ naznačuje nyní již bývalý kouč Križo.

Jinak spíš hrozí pohyb hráčů opačným směrem. „Před jarem si v klubu přínos posil vyhodnotíme a je možné, že nás někteří hráči opustí. Měli by nám také začít pomáhat naši dorostenci,“ naznačuje klubovou strategii Borovička. „Teď ale hlavně chceme zvládnout zápas s Meteorem.“

ÚJEZD NAD LESY 2010/2011
Trenér Miroslav Kopecký – 5 zápasů, 3 body, skóre 5:15
Trenér Štefan Križo – 2 zápasy, 0 bodů, skóre 0:6
Trenér Karel Svoboda ????

Postavení v tabulce před nedělním zápasem 8. kola Újezd nad Lesy – Meteor B (16.00)
15. Újezd nad Lesy 7 1 0 6 5:21 3 body
16. Meteor B           7 0 0 7 6:20 0 bodů