FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem Miroslavem Kopeckým

Rozhovor s tenérem našeho A-týmu mužů ze stránek www.fotbalpraha.cz

( odkaz na tento rozhovor naleznete zde )

Újezd nad Lesy se krčí po třetím kole přeboru u dna tabulky. Neuhrál ani bod a při skóre 2:9 mu patří poslední místo. V neděli od 17 hodin by tým trenéra Miroslava Kopeckého konečně chtěl uhrál dobrý výsledek, v cestě mu ale stojí ambiciozní Radotín. Tomu navíc vstup do soutěže rovněž výsledkově nevyšel a vyhrál až ve třetím kole. „Je to silný soupěř, ale chtěli bychom minimálně bodovat, aby se bylo od čeho odrazit,“ říká přesvědčivě trenér Újezdu.
                                       
Po posledním zápase v Uhříněvsi, kde váš tým prohrál 1:5, jste byl hodně naštvaný a chtěl situaci řešit. Co se tedy v týdnu v klubu dělo?
                                            
Seděli jsme s hráči asi hodinu a všechno jsme si vyříkali. Já jsem jim pověděl svoje. Chtěl jsem taky po každém, aby mi řekl do očí, co se mu líbí a co ne. A taky, aby si to kluci vyříkali z očí do očí. Teď věřím tomu, že se vzduch pročistí. Prohrát zápas se dá, ale musí se to odmakat. Když tam bude bojovnost, srdce, tak se prostě padne, ale se ctí.

Zdá se, že vám tyhle věci minimálně v Uhříněvsi scházely. Je to tak?
                                         
V Uhříněvsi to byl výbuch. Tam jsme si měli dát pozor na Čejku, připravovali jsme se na něj. A on nám pak dal dva góly a na dva další přihrál. To je pro trenéra na infarkt, ale na to hřiště za hráčem jít nemůžete, abyste ho vytahal za ucho a on příště už podobnou chybu neudělal. Je to o dodržování toho, co si řekneme. Podobné to bude i proti Radotínu.

Jenže váš tým nedosáhl na body ani v jednom z úvodních tří duelů. Proč?
                                                         
Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale my jsme měli a máme na začátku rozlosování jako prase. Jiní trenéři mi ho určitě nezávidí. Nejdřív hrajeme u nováčka, který je v euforii po postupu, pak přijede béčko Dukly. To má zase mladé hráče, kteří trénují čtyřikrát týdně. Makají, protože věří tomu, že mají na to, aby se dostali třeba do první ligy. Pak je ten výbuch s Uhříněvsí. A teď nás čekají Radotín a Libuš, což jsou silní soupeři.
                                      
Radotín ale nemá za sebou také úplně nejvydařenější vstup do sezony. Vidíte šanci, že právě tady je možnost bodovat?
                                                     
Mají v kádru čtyři futsalisty, kteří to umějí, to je jasné. To jsou srdcaři. Oni hrají v pátek futsal, odmakají to na smrt. Když hrají v sobotu, musí to na nich být znát. My s Radotínem hrajeme v neděli a budeme se snažit samozřejmě podat co nejlepší výkon. Připravujeme se na ně, myslím, že jsme si vyříkali, na čem jim to tam stojí. Když se dodrží pokyny, určitě bude šance uhrát dobrý výsledek.
                                    
A co nějaké změny v sestavě, přijdou?
                                      
Máme užší kádr, takže v tomhle směru je to těžší. Kluci si dokážou spočítat, kdo asi bude hrát. Jak říkám, když tam bude bojovnost a srdce, tak to bude v pořádku. Náš problém je i to, že se zranil útočník Fliegel. Na něj jsme spoléhali. Musel ze hřiště v zápase proti Dukle B a už je druhý týden mimo.
                                    
Fliegel v týmu, to byla v přeboru vždy jistota pěkných pár gólů za sezonu. Jak dlouho se bez něj budete muset obejít?
                                          
On má zablokovaná záda. Já na to trpím také, takže vím, jaké to je. To můžete být mimo hru dva týdny, nebo taky klidně dva měsíce. Navíc se může zdát, že je to v pohodě, ale přijde nějaký náraz a je to zpátky. On sice už myslí na to, jak bude trénovat, ale u tohohle problému nikdy nemáte jistotu, kdy bude člověk v pohodě.
                                                   
To by byl tedy problém se střílením gólů. Pak je tu ale ještě defenziva. Újezd nad Lesy dostal devět branek, to vás musí taky strašit. Navíc v brance stojí váš syn. Bavíte se o všem i doma?
                                       
Není to jednoduchá situace. Ani pro něj, ani pro mě na nějaké hodnocení. Já jen řeknu, co jsem slyšel od ostatních, že kdyby v brance nebyl, tak jsme od Dukly B dostali místo těch tří gólů třeba pět a s Uhříněvsí jsme jich mohli dostat třeba osm. Možná mohl být ten výsledek i dvouciferný.

Pokud se váš tým nevyvaruje chyb, může mít také nulu na kontě bodů i po pěti kolech. Jaká je vaše bodová představa?
                                              
Já bych chtěl, abychom měli čtyři body. Když budou tři, taky to nebude špatné. A kdybychom měli nulu, no... byl by to život. Snažili bychom se samozřejmě dál.
                                                   
Přesto, kdyby tým dál prohrával, nenapadlo vás to vzdát? Musí to být přece pro trenéra velké nervy...
                                       
Ale já přece nemůžu přijít a říct, já vám na to kašlu a utéct z boje. Samozřejmě není příjemné, když se prohraje, pak jít tou „uličkou slávy“ ze hřiště. Ale já v žádném případě nebudu utíkat. Navíc věřím, že když si to teď kluci vyříkali, tak to bude vidět na hřišti a přijde zlepšení i nějaké body.