Vyjádření k odvolání trenéra Pavla Loukoty

Odvolání trenéra Loukoty

Chtěl bych jen krátce napsat důvody k odvolání trenéra Pavla Loukoty a reagovat na jeho slova v článku zpravodajství Pražského fotbalového svazu.

Předem bych chtěl říci, že si vážím všeho co trenér Pavel Loukota za 3 ½ roku udělal pro fotbal v Újezdě nad Lesy a myslím že vzájemná spolupráce přinesla úspěch v podobě postupu do Pražského přeboru. Za to také Pavlu Loukotovi děkuji a přeji hodně úspěchů v jeho další trenérské práci.
Trošku mi však mrzí vyjádření Pavla Loukoty, který píše o sobě na stránkách PFS jako o nic netušícím trenérovi a stěžuje si na způsobu odvolání.
Důvody, které vedly k odvolání trenéra Pavla Loukoty, byly špatná nálada v mužstvu, malá motivace při zápasech, špatný herní projev a samozřejmě největší díl rozhodování bylo předposlední místo v tabulce Pražského přeboru se 14 body.

To byly hlavní důvody pro odvolání a byly trenérovi sděleny při poslední schůzce.
Myslím, že soudný trenér by po výsledcích podzimu měl očekávat nějaké změny, nebo sám uvažovat o uvolnění trenérské pozice a ne se divit a hledat křivdu.
Způsobu odvolání byl standardní a pocity Pavla Loukoty se snažím pochopit, proto se k článkům nebudu více vyjadřovat.
Doufám, že tento krok pomůže újezdský fotbal nastartovat k lepším výsledkům a že diváci budou moci vidět zase pěkný bojovný fotbal.

Předseda FK Újezd nad Lesy
Jiří Borovička