Muži A-tým SK Union Vršovice - FK Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)

SK Union Vršovice - FK Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)

góly: 9´(penalta) Proskočil, 37´Baum, 69´Petřík

sestava FK Újezd nad Lesy:
Šrámek - Bílek, Otopal, Minář, L.Zahradník - Daníček, Šiška (58´Moudrý), P.Kovář, Doležal (64´Švimberský) - Maleňák, Frýda (55´Kohout)

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.praha.efotbal.cz:

Vršovice přiživily naději na záchranu

Sestupem ohrožené Vršovice moc dobře věděly o odpolední porážce zachraňující se Libuše a tak před nimi stál jediný úkol a to porazit na jaře velmi dobře rozjetý tým Újezdu nad Lesy. Nakonec se jim to v nelíbivém utkání, na kterém se svým způsobem podepsala i trojice rozhodčích, podařilo.

Už v 1.minutě unikl po levé straně domácí Špaček, prudce odcentroval, ale nabíhající Minařík hlavou míč mezi tyče neusměrnil. O osm minut později došlo na hranici šestnáctky hostí k běžnému souboji Zahradníka s Baumem, po kterém se domácí útočník ocitl na trávníku a sudí Horváth ani na okamžik nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Proskočil a penaltu bezpečně proměnil. Vzápětí si na druhé straně Sůva poradil se skákavou střelou Kováře. Pak měli hosté výhodu přímého kopu, jenže Maleňákova střela proletěla nad břevnem Sůvovy brány. Ve 31.minutě se ze stejné standardní situace pokoušel ohrozit hostujícího Šrámka táhlou střelou J. Šimr, avšak ta skončila v náruči gólmana. Za dalších pět minut zatáhl míč po pravé straně Bílek a nabíhající Frýda z ofsajdové pozice mířil vedle. Ve 37.minutě pak J. Šimr vysunul dlouhým pasem za obranu hostí rychlonohého Bauma, hosté reklamovali ofsajd, jenže se hrálo dál a domácí tykadlo podruhé prostřelilo bezmocného Šrámka. Za dvoubrankového vedení domácích tak končil první poločas.

Úvodní dvacetiminutovka druhého dějství byla hodně rozkouskovaná. Několik žlutých karet a časté střídání na jedné i druhé straně hru příliš neoživilo. Až v 65.minutě po rychlé akci Bauma se dostával do šance nabíhající Minařík, jenže Šrámek mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. Třetí hřebík do rakve hostí pak zatloukl v 69.minutě střídající Petřík, když se dostal s míčem až před Šrámka a pohodlně zvýšil na 3:0. Rozhodnutý zápas pak opepřil v poslední desetiminutovce hlavní rozhodčí Horváth. V 80.minutě pravděpodobně za urážku uviděl červenou kartu střídající Kohout a musel předčasně opustit trávník. Pět minut na to pak vytasil kartu stejné barvy na dalšího hráče hostí a to Zahradníka, jenže k údivu všech přítomných hráčů i diváků, tohoto provinilce nechal nakonec v klídku zápas dohrát. Je až s podivem, co je možné na úrovni pražského přeboru na našich trávnících vidět.

Jak to viděli trenéři
Zaskakující trenér hostí Vratislav Kohout (Újezd nad Lesy):
Hráči podali dobrý výkon, hráli slušně, nemohu si v tomto smyslu na ně vůbec stěžovat. Bohužel nám nebylo přáno ze strany rozhodčích. Jinak k tomu nemohu víc říct.
Jaroslav Bellada (Vršovice): Já si myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě, protože my jsme byli lepší, vypracovali jsme si šance a dneska jsme je dokonce i proměnili, což u nás nebývá zvykem. Všech 14 hráčů, kteří dneska nastoupili, dřeli jako koně. Uvědomili si o co hrají, věděli jsme o Libuši. O vítězství jsme se porvali a vyhráli jsme zcela zaslouženě. Soupeř neměl šanci žádnou, my jsme si jich pět až šest vypracovali a z toho jsme tři proměnili.

Vršovice - Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)
Branky: 9. z penalty Proskočil, 37. Baum, 69. Petřík
ŽK: 17. Kučera, 60. Minařík - 40. Otopal, 51. Maleňák a Frýda, 71. Daníček ČK: 80. Kohout, 85. Zahradník
Rozhodčí: Horváth - Handl, Tomšů; Diváků: 70
Vršovice: Sůva - Pinkas (46. Kejha), Protivínský, J. Šimr, Tomaides - Holzknecht
(77. Novák), Proskočil, Kučera, Špaček - Baum, Minařík (66. Petřík).
Trenér Jaroslav Bellada.
Újezd nad Lesy: Šrámek - Bílek, Minář, Otopal, Zahradník - Daníček, Šiška (58. Moudrý), Kovář, Doležal (64. Švimberský) - Maleňák, Frýda (55. Kohout ml.).
Trenér Vratislav Kohout.

12.6.2011 - Václav Kozel