Muži A-tým SK Uhelné sklady Praha - FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)

SK Uhelné sklady Praha - FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)

góly: 25´ Zilvar - 28´ Minář

Šrámek - Bílek, Otopal, Minář, L.Zahradník - Daníček, Šiška, P.Kovář, Doležal - Maleňák, Frýda

Hodnocení trenéra Karla Svobody:
S ohledem na zázračné probuzení některých týmů v závěru soutěže bylo jasné, že každý bod ze hřiště "Uhelek" bude mít svoji váhu. Domácí hráli velmi dobře a s jejich taktikou a pohybem hráčů jsme měli z počátku utkání potíže, které vyústily v několik vyložených šancí soupeře, ale naštěstí pro nás, byla proměněna pouze jedna. Zároveň je nutno poznamenat, že spoustu problémů, jsme si způsobili zbytečnou hrou dozadu a dlouhým držením míče a pozdními přihrávkami. Toto nás nezlomilo a postupem času jsme hru vyrovnali a několikrát gólmana domácích ohrozili po solidních kombinacích. Vyrovnání přinesla však standartní situace, kdy Darek Minář se projevil jako správný kapitán a po rozehrání trestného kopu krásnou střelou vyhnal všechny pavouky ze šibenice domácí branky. Nutno podoktnout, že spoluhráči ho v euforii oslavy branky chytili skoro až na stanici metra Anděl. V druhém poločase se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale k střelení goĺu se diváci nedočkali. V závěru utkání nás podržel
nestárnoucí gólman Jan Šrámek.

hodnocení hráčů: Šrámek 6 - Bílek 5 - Otopal 5 - Minář 6 - Zahradník 5 - Daníček 5,5 - Šiška 5 - Kovář 5 - Doležal 5,5 - Frýda 3 - Maleňák 4,5

Oba týmy sice nemají teoretickou jistotu záchrany, ale prakticky už asi mají klid. Domácí Uhelné sklady už v sestavě s Hurychem, naopak bez Dvořáka a stále distancovaných Hnáta s Tulisem. Potrestaný trenér Pauřík zápas sleduje jen z tribuny. Mužstvo jara z Újezda nastupuje v tradiční sestavě, jen v brance nahradil Havla Šrámek.

1. Hlavní rozhodčí Martin Šmakal utkání zahájil.
5. Kovář uvolnil na levé straně Doležala, ten se do koncovky neprosadil.
7. Na pravé straně se uvolnil domácí Kuchař, přihrávkou do šestnáctky spoluhráče nenašel.
10. První střela mezi tyče z kopačky hostujícího Maleňáka. Golman Beneš s ní neměl problémy.
16. Obrovská šance domácích! Na Hurychův centr si za obranu naběhl Fedič, ale úplně sám na malém vápně míč minul.
23. Další šance domácích. Po rohovém kopu hlavičkoval Sýkora těsně vedle.
25. Domácí se konečně dočkali. Do vápna si naběhl Zilvar a zaončil přesně k tyči. 1:0
27. Tutovka hostů! Po kombinaci se ve vápně odrazil míč k Maleňákovi, jeho slabou střelu usměrnil do vlastní branky Sýkora, stačil však míč na lajně doběhnout a odpálit ho do bezpečí.
28. Je vyrovnáno! Hosté nakrátko rozehráli přímý kop, do míče se opřel Minář a vymetl levý horní růžek domácí branky. 1:1
30. Fedič spálil vyloženou šanci. Dostal se sám do úniku proti Šrámkovi, pokus o jeho přehození poslal mimo branku.
32. Další tutovka domácích! Tentokrát šel sám na Šrámka Čičvak, ale trefil jen vybíhajícího golmana a dorážku poslal mimo tyče.
36. Domácí pálí šance jak na běžícím páse. Michsl se protáhl z pravé strany do šestnáctky, našel na malém vápně volného Zilvara, ten však míč trfil špatně. Místo do branky jej poslal vysoko nad sebe a obrana hostů jej pak uklidila do bezpečí.
39. V první šanci se ocitl kanonýr hostů Frýda. Zmařil mu jí signalizovaný ofsajd.
41. Festival zahozených šancí domácíh pokračuje. Nejdříve Fediče nadvakrát obral o míč Šrámek a pak přihrávku Zilvara netrefil na malém vápně volný Čičvak.
45. První poločas končí za nerozhodného stavu 1:1

46. Druhý poločas začal. Obě mužstva nastoupila beze změn v sestavách.
47. Dva slepené rohy hostů končí nepřesnou střelou Šišky.
50. Kovářova pohotová střela prolétla podél celé branky do zámezí.
55. Gól měl na kopačce Frýda. Ve vápně si v klidu zpracoval míč, ale jeho střelu reflexivně vyrazil Beneš.
62. Na kolmou přihrávku si naběhl Zilvar, ve vápně ho čistým způsobem zpacifikoval Minář se Zahradníkem.
68. Zahradník u postranní čáry sestřelil domácího Kuchaře a viděli jsme první žlutou kartu zápasu. ŽK
70. Z minely Otopala vytežila domácí dvojice Zilvar - Kuchař jen roh. Po něm šli do brejku hosté, ale Doležal si míč ukopl a bylo po šanci.
75. Zilvar se dostal z pravé strany do vápna, obhodil si Mináře a šel k zemi. Penalta se však nepískala a domácí útočník za protesty dostal žlutou kartu. ŽK
77. Žlutých karet nám utěšeně přibývá. Další vyfasoval domácí bek Michal. ŽK
79. První střídání. V domácím týmu odstoupil Čičvak a nahradil jej Rožánek.
81. Minář z přímého kopu našel na vápně Frýdu, ten chtěl vypálit z otočky, ale míč netrefil.
83. Hosté získali další přímý kop. Tentokrát Otopal volil přímou střel, ale branku minul.
86. Frýda českou uličkou poslal do vápna Maleňáka. Ten se dostal do těžkého úhlu a místo přihrávky před branku volil střelu daleko mimo tyče.
88. Domácí Kuchař z přímého kopu zamířil k tytči a Šrámek ukázkovou robinzonádou míč vyrazil na roh. Vzápětí se v čisté šanci ocitl Rožánek, ale trefil jen golmana hostů.
90. Zilvar se hnal do šance, ale Šrámek s pomocí obránců ukryl míč v náruči. Vzápětí zápas končí. S bodem jsou oba týmy spokojené.

Jak to viděli trenéři
Karel Svoboda (Újezd n.L):
Vezeme si bod, takže spokojenost. S ohledem na vývoj utkání o to víc. Domácí byli ofenzivnější a v první půli měli hodně šancí. Druhá půle byla z naší strany lepší, ale v závěru nás domácí zase přehrávali. Podržel nás golman Šrámek.
Martin Janeček (Uhelné sklady): Remíza je asi zasloužená, i když šancí jsme měli víc. Hlavně v prvním poločase minimálně čtyři vyložené. Ve druhé půli už moc šancí nebylo a tak jsme s bodem spokojeni.

Uhelné sklady - Újezd n.L. 1:1 (1:1)
Branky: 25. Zilvar - 28. Minář
ŽK: 75. Zilvar, 77. Michal - 68. Zahradník
Rozhodčí: Šmakal - Ulrich, Horváth; Diváků: 40
Uhelné sklady: Beneš - Michal, Vrňák, Sýkora, Zachař - Kuchař, Hurych, Vinklar, Čičvak (79. Rožánek) - Fedič, Zilvar. Trenér Martin Janeček.
Újezd n.L.: Šrámek - Bílek, Minář, Otopal, Zahradník, - Daníček, Šiška, Kovář, Doležal - Frýda, Maleňák. Trenér Karel Svoboda.