FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s Janem Frýdou

Rozhovor s hráčem Janem Frýdou ze stránek www.fotbalpraha.cz :

                         
KANONÝR NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ FRÝDA TÁHNE SVÝMI GÓLY ÚJEZD NAD LESY TABULKOU PŘEBORU VÝŠ A VÝŠ ( 28.4.2011 )
                  
Fotbalový Újezd nad Lesy je k nezastavení. Na jaře v pražském přeboru ještě neprohrál a dal vale bitvě o záchranu. Do klidného středu tabulky jej posunuly góly kanonýra Jana Frýdy - muže, který je momentálně na mateřské dovolené. Ale pálí mu to náramně! Během sezony už dal čtrnáct branek a je momentálně v čele přeborových střelců. „Statistiky si nevedu, myslel jsem si, že jsem o gól první, nebo že mám s Čejkou z Čechie Uhříněves stejně gólů,“ konstatoval šestadvacetiletý útočník.
                 
                 
Neříkejte, že vás a vaše okolí ta soutěž střelců nezajímá? Přece vás musí někdo hecovat, že můžete vyhrát, nebo ne?

U nás v týmu si statistiky nikdo nevede a na webech to často není doplněné. Já sám si svoje góly taky nikam nepíšu, nikdy jsem to nepočítal. Ale okolí tu soutěž o nejlepšího střelce přeboru docela sleduje. Přítelkyně mi říká, abych to vyhrál pro dceru a pro ní. Je tam snad jako cena nějaká dovolená, bylo by to fajn.
          
Takže se budete drát do koncovky o to víc? Budete chodit zahrávat také penalty?

Myslím, že to bude pořád stejné. My jsme kopali asi dvě. Nebudu nějaký hamták. Co se týče penalt, tak jsem šel na jednu. Bylo to ve chvíli, kdy jsem byl faulovaný a trenérovi se to úplně nezdálo. Dal jsem ale gól, i když trochu se štěstím. U nás v týmu platí, že jde kopat ten, kdo si věří. A já si věřil.
                    
Máte nějaký střelecký plán, který vás k triumfu v téhle soutěži dovede?

Nemám. Ale chtělo by to, abych v každém zápase do konce sezony aspoň jeden gól dal. Od toho přece útočník na hřišti je, aby střílel branky. A já se do nějaké šance vždycky dostanu. Dá se říct, že pravačku mám stoprocentní, u levé nohy je to procento horší, ale jaké, to nevím. A sem tam dám gól i hlavou, když mi to přiletí na palici. Jako třeba teď v posledním zápase.
         
Sledujete, jak si vede váš konkurent v soutěži kanonýrů Čejka?

On má výhodu v tom, že kope všechny trestňáky, penalty. Ale na druhou stranu, teď nehrál, trenér ho snad prostě nepostavil. Uvidíme, jak to dopadne. Byl bych rád, kdybych tu soutěž vyhrál. Kvůli přítelkyni, dceři, i kvůli klukům z týmu. Byla by to paráda, dal bych tam pro tým určitě nějakou odměnu.
               
Co považujete za hlavní zlom toho, že se vám střelecky začalo dařit?

Chodí mi teď dopředu daleko víc míčů, bez toho se prosadit nemůžete. Hraje se to hodně na mě. Nejradši mám, když mi někdo pošle míč do ulice. Dřív mi to takhle dával Jirka Časko, to byla paráda. Když pak u nás se Škodou skončili, tak to bylo v tomhle směru špatný. Teď se to zase zlepšuje a daří se.
                   
Někteří ze soupeřů vašemu týmu už moc nevěřili a pasovali ho do boje o záchranu. Co Újezdu kromě vašich gólů pomohlo vzhůru?

Ať si soupeři říkají, co chtějí. Určitě to u nás hodně oživili noví hráči. To vzkříšení je až neuvěřitelné. Je fakt, že tomu všichni dáváme na place sto procent. My jsme ale začali hrát úplně jinou hru. Tým se skvěle doplnil, v záloze jsou Šiška, Kovář. V útoku si rozumím se Zevlem. Všechno funguje parádně.
             
Co se týče tréninku, tak ale prý máte pořádné rezervy. Proč?

Je to tak. Jsem na mateřské. Dcerce bude rok a moje tréninková účast je špatná. Přítelkyně bývá dlouho v práci. Možná se o to víc těším na zápasy a zatím plním přání trenéra a dávám góly.
                    
Jak vůbec tenhle fakt trenér přijal?

On přišel v době, kdy už to takhle fungovalo. Tak se nic neměnilo. Jen jsem mu to řekl a jede to tak dál. Samozřejmě by bylo lepší, kdybych trénoval víc.
              
Kanonýři bývají středem zájmu klubů z vyšších soutěží. Neláká vás zahrát si zase výš?

Když se v dnešní době kolikrát dívám na nejvyšší soutěž, tak si říkám, že... Já jsem byl do nějakých devatenácti ve vršovické Bohemce, hrál jsem třeba se Škodou, co teď dává góly v první lize. Prostě jsem ale tehdy měl svojí hlavu a nedával tomu všechno. Výš bych si ale zahrát chtěl.
            
A třeba i v první lize?

Tomu dávám tak jedno procento, ale stát se může všechno. Bylo by to hezké. Čekám, jestli se třeba někdo z vyšší soutěže ozve.
               
Vy jste si tedy zahrál se Škodou mladším v dresu „klokanů“ a Škodou starším v Újezdě...

To je pravda. V Újezdě jsme si sedli, on byl spíš na hru hlavou a já na to ostatní. Výborně jsme si vyhovovali.
              
A co na tyhle vaše střelecké manévry v přeboru říká váš otec, bývalý prvoligový fotbalista Milan Frýda?

No, že si za to všechno můžu sám, jak to dopadlo. Je pravda, že jsem si v určitých letech spíš užíval života. Nedá se nic dělat, nejde to vrátit. Takže teď chci střílet góly za Újezd a uvidíme, co bude dál.
               
-sks-