FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem K. Svobodou po vítězství nad Duklou B

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz:
                          
NAD JUNIORKOU DUKLY SE MOC VYHRÁVAT NEBUDE, JSOU TO PRO NÁS ZLATÉ BODY, JÁSAL KOUČ ÚJEZDA NAD LESY  ( 21.3.2011 )
                             
Recept jak složit favorita na lopatky znají na začátku jara v pražském přeboru dokonale v Újezdě nad Lesy. Tým přemohl nejprve ambiciózní Tempo, ve druhém zápase pak dokonce zdolal lídra soutěže, juniorku Dukly Praha. Tu Újezd sesadil na třetí místo tabulky. V obou případech celek trenéra Karla Svobody bral výhru 2:1. „Jsem na kluky vážně hrdý. Vyzdvihovat někoho jednotlivě nemá cenu, všichni si mákli, vyhráli jsme jako tým,“ těšilo kouče momentálně jedenáctého týmu tabulky.
                          
Před zápasem jste hovořil o kvalitách Dukly B, kterou přirovnávají k Barceloně pražského přeboru. Přesto váš tým získal tři body. Prozradíte recept, jak na mladíky z Julisky?

Sice jsme vyhráli, ale musím uznat, že Dukla B ukázala své kvality. Má výborné hráče, rychlé, umějí pracovat s míčem. Hezky se na to kouká, tedy ne úplně trenérovi jejich soupeře. Míč měli v držení víc času, ale jejich aktivita končila hodně často u našeho vápna. Když už něco prošlo, tak míče pochytal Radek Havel. Bylo důležité, že míče nevyrážel, ale chytal je. Taky nám hodně pomohla menší umělka na které se hrálo. Na větším hřišti si Dukla B roztáhne hru a soupeř to bude mít daleko složitější. Naši kluci do písmene splnili dohodnutou taktiku a tři body máme my.
              
Soustředili jste se tedy hlavně na bezchybné bránění a pak vyráželi do kontrů?

Museli jsme hrát ze zataženého kompaktního bloku, kdy se hráči stíhali posouvat. Byli jsme blízko u sebe, což nám na menším hřišti vyhovovalo. Bylo to hodně zahuštěné, stíhali jsme všechno uběhat, kluci zápas odmakali. Je ale pravda, že Dukla na nás v tom utkání vlétla a v prvních patnácti minutách jsem si říkal, že když budeme mít štěstí, tak můžeme ubránit remízu 0:0.
                 
Tenhle plán jste nakonec začali přeplňovat už v první půli...

Ano, šli jsme do vedení z penalty, kdy byl Frýda stažený ve vápně. Říká se, že faulovaný hráč nemá jít kopat, ale on si věřil a u nás platí, že v takové chvíli hráč prostě na penaltu jde. Člověk nakonec ocení tu odvahu hráče. A Frýda proměnil. Ten gól nám hodně zvedl sebevědomí.
                 
Začal jste věřit v lepší výsledek, nebo ten pocit přišel až za stavu 2:0 pro váš tým?

Jistý si být člověk nemůže, dokud zápas neskončí. I dvacet minut před koncem, když jsme vedli o dva góly, tak člověka napadne, že Dukla B má takovou kvalitu, že může dát tři góly za dvacet minut. Museli jsme být ve střehu. Je fakt, že jsme soupeři taky trochu brnkali na nervy, nikam jsme nespěchali. Po druhém gólu, který dal Maleňák už to bylo hodně nadějné.
                 
Domácí se po té trefě zlobili na sudího, který podle nich neměl gól uznat. Jaký je váš pohled?

Gól padl po situaci, kdy šel Frýda do výskoku s gólmanem, kterému nakonec vypadl míč, a Maleňák ho napálil do branky. Soupeř chtěl, aby se pískal faul na brankáře, ale sudí neváhal a uznal branku. V tu chvíli jsem si říkal, že už by to mohlo dopadnout dobře.
                  
Dukla B ale zápas nezabalila a dokázala snížit. Začal jste mít obavy o výsledek?

Trochu ve mně hrklo, ale když jsem viděl, jak si kluci všechno na place rychle vysvětlili, věřil jsem, že už to dotáhneme. Kdybychom takhle rozehraný zápas dovedli jen k remíze, tak bych byl hodně zklamaný. Naštěstí jsme to zvládli. Máme za sebou dvě jarní kola a na kontě dvě vítězství. To je skvělé, ale pořád je tabulka hodně vyrovnaná. Vyhráno určitě nemáme.
                
Říká se, že po hodech přichází půst. Zkrotíte euforii, která v týmu určitě vládne?

Myslím, že nic takového u nás nehrozí. A jestli u někoho ano, tak maximálně do úterý. Pak začínáme zase pracovat a chystat se na další zápas. Věřte tomu, že nosy nahoru nemáme a pokud to u někoho uvidíme, tak mu ho rychle srazíme. Všichni kluci si za zápas proti Dukle B zaslouží pochvalu, jsem na ně hrdý.
                
Povolil jste týmu nějakou oslavu?

Já myslím, že hráči v tom zápase nechali všechno, takže kdyby si dali po utkání pivo, tak snad okamžitě usnou. A taky bychom v pondělí asi špatně pracovali. Ale máme tam po Radotínu jeden termín, kdy bychom chtěli partu zase trochu utužit (směje se). Nebudu klukům ani takhle na dálku nic slibovat jako odměnu, nechci to zakřiknout.
                
O takovém startu do jarní části přeboru se vám ale možná ani nesnilo. Nebo ano?

Já jsem si říkal, že když budeme vyhrávat doma, tak to bude v pořádku a přál jsem si, abychom dokázali přivézt i nějaké body z venku. Že to bude zrovna z Dukly, to se nečekalo. Z jejího hřiště si týmy moc bodů neodvezou. Jsou to pro nás v tomhle směru zlaté body.
             
-sks-