Muži A-tým FK Újezd nad Lesy - FC Tempo Praha 2:1 (0:1)

FK Újezd nad Lesy - FC Tempo Praha 2:1 (0:1)

góly: 48´ Šiška, 64´ Švimberský - 25´ Žalud

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - M.Svoboda (46´Švimberský), Otopal, Minář, L.Zahradník - Daníček, Šiška, Maleňák, P.Kovář - Kohout (46´Doležal), Frýda (83´V.Mareš)

Připraveni na střídání: Šrámek, Bílek, Zeman, Moudrý

Hodnocení trenéra Karla Svobody:
Po změnách v sestavě a zlepšeném výkonu v druhém poločase jsem
získali cenné body v souboji s favorizovaným týmem FC Tempo!

hodnocení hráčů : 1 až 10 ( nejlepší známka )
Havel 7, Svoboda 3, Minář 6, Otopal 6, Zahradník 6, Daníček 5, Šiška 5, Maleňák 5, Kovář 6, Kohout 3, Frýda 6 - Doležal 7, Švimberský 7, Mareš - nehodnocen

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.prazskyfotbal.cz :

Sobotní odpoledne nabídlo další přeborová utkání. Druhý tým tabulky, FC Tempo, svou roli nezvládl a přesto, že o poločase vedlo Tempo 1:0 opouštělo umělou trávu v Satalicích, kde se zápas hrál, bez bodů.

Újezd nad Lesy – FC Tempo 2:1 (0:1)
Branky: 48. Šiška, 64. Švimberský – 25. Žalud

ŽK: 21. Hlavík, 22. Kadlec (oba Tempo)

Rozhodčí: Handl – Gotthard, Suchý

Diváků: 60

Újezd nad Lesy: Havel – Svoboda (46: Švimberský), Otopal, Minář, Zahradník – Daníček, Šiška, Maleňák, Kovář – Frýda (83. Mareš), Kohout (46: Doležal).

Trenér Karel Svoboda.

FC Tempo: Kuchař – Komorník, Dvořák, Netušil, Kadlec – Hlavík (64. Subič), Žalud, Hájek (88: Jakub Hurka), Kočí – Josef Hurka (32. Prokop), Boháč.

Trenér Libor Koller.

V první půli Tempo plnilo roli favorita. V 15.minutě sice Žalud neproměnil pokutový kop, ale ve 25.minutě stejný hráč, po akci Kočího, poslal Tempo do vedení. Pro Tempo však přišla nepříjemná chvíle. Pro hosty přišla nepříjemná chvíle ve 32.minutě, kdy se nezaviněně zranil jejich kanonýr Josef Hurka as prasklou achilovkou byl odvezen do nemocnice. Za stavu 0:1 šly oba týmy do kabin.
Po přestávce domácí poslali na hřiště dva nové hráče a vývoj zápasu se začal pomalu obracet. Uplynuly jen tři minuty druhé půle, když se po rohovém kopu domácích ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Šiška a pohotovou dorážkou vyrovnal. V 64.minutě přišla brejková akce domácích po levé straně, kterou zakončil přesnou střelou nabíhající Švimberský. Domácí měli i další šance, tu největší asi Maleňák, ale skore zápasu už se nezměnilo.

Libor Koller (FC Tempo): Nedali jsme penaltu, ale přesto jsme se dostali do vedení. Bohužel přišlo zranění Hurky a to mužstvo zasáhlo. Druhá půle nám nevyšla. Domácí přidali na důrazu a agresivitě a dostali nás pod tlak. Dostali jsme dva hloupé góly a pak už to nešlo.

Karel Svoboda ((Újezd n.L.): V první půli to bylo z naší strany hodně rozpačité. Soupeř se dostal do vedení a naštěstí neproměnil penaltu. O půli jsme udělali dvě změny v sestavě a obě se osvědčily. Navíc přišlo rychlé vyrovnání. Druhá půle už byla podle mých představ. Připravili jsme si i další šance. Za druhou půli jsme si vyhrát zasloužili.

12.3.2011 – Lubor Mírek