FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem K. Svobodou před začátkem jarní části sezóny

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz :
                      

ÚJEZD NAD LESY ČEKÁ BOJ O ZÁCHRANU PŘEBORU, STEJNĚ CHCE DÁT ŠANCI MLADÍKŮM ( 24.2.2011 )

Pořádně to těla dostali během zimy fotbalisté Újezda nad Lesy. Přezimují na třináctém místě přeboru a je jasné, že je čeká jen bitva o udržení. Trenér Karel Svoboda se ovšem snažil namixovat přípravu tak, aby byl tým připraven tak, aby nejvyšší pražskou soutěž zachránil. „Jaro bude hodně těžké, zachránit přebor samozřejmě chtějí všechny týmy ze spodku tabulky a my nejsme výjimkou,“ uvědomuje si blížící se napínavé bitvy Svoboda.
                                 
Co všechno jste zatím během zimy s týmem zvládl?
Hodně jsme se připravovali v areálu v Satalicích, kde kluci odmakali tu nejhrubší část přípravy. Chodili jsme taky do posilovny a bazénu, kde jsme hráli něco jako vodní pólo. A taky jsme v tělocvičně hráli florbal, takže ať si dává Tatran Střešovice pozor (směje se). Samozřejmě tam byly i fotbalové věci, zápasy na turnaji ve Šterboholech i další přípravné duely.
                                         
Pohled na to, jak si tým vedl, vás asi úplně netěší. Trenéři často říkají, že v přípravě výsledky neřeší, ale porážky 1:5 s ČAFC nebo 2:7 s Dobřichovicemi minimálně zamrzí...
Trenér, který říká, že pro něj nejsou výsledky tolik důležité, tak myslím, že nemluví pravdu. A je jedno, že jde o přípravu. Každého přece potěší, když tým vyhraje a naopak mrzí, když se nedaří a prohraje se. Je jasné, že v období přípravy se zkouší hráči, mění se sestavy, nehraje se v kompletním složení. I my jsme dali šanci fotbalistům z rezervy nebo z dorostu. Ale je fakt, že mi některé výsledky moc radosti neudělaly.
                      
A co ty zmíněné inkasované příděly?
Je pravda, že zápas s Dobřichovicemi mi hnul žlučí, tam se nám to hodně nepovedlo a doufám, že se nic podobného nebude opakovat, Hodně gólů jsme dostali i od ČAFC nebo Podolí. To jsme nehráli v optimální sestavě, ale já to beru tak, že dostali šanci se ukázat jiní kluci a moc se jim to tedy nepovedlo, i když jsme třeba poločas neodehráli špatně. Musím věřit tomu, že na jaře v přeboru to bude lepší.
                         
Po podzimu jste měl v plánu, že se váš tým poměří v přípravě i s nějakým divizním celkem. Po těchto vysokých porážkách jste od toho ustoupili?
Ne, ne. Naopak, chtěli jsme s nimi hrát. Moc mě mrzí, že se nám nepovedlo nějakého soupeře z divize dohodnout na přípravný zápas. Teda dohodnutí jsme byli s Benešovem, ale ten nakonec zápas kvůli velké marodce zrušil. Ani nevím, ale snad se nepovedlo zatím dohodnout náhradní termín. Nebyl bych proti, kdybychom si s takovým soupeřem zahráli klidně v sezoně. Proti kvalitnímu soupeři chyby vyplavou hodně rychle.
                         
Jaké posily se povedlo během zimy získat a kdo naopak z Újezda odešel?
Už po podzimu bylo jasné, že odejde Frydrych, který se s celou rodinou stěhuje na Moravu. Takový hecíř nám bude chybět. Skončil u nás i Fliegel a k dispozici teď nebude ani Michal Krejčí, který byl zraněný už na podzim a pořád se z toho nedostal a rehabilituje. Z pracovních důvodů nepokračuje ani Michal Zahradník, který stihl během zimy kvůli práci asi jen dva tréninky. A posily zatím nemáme dotažené.
                         
To nezní úplně dobře. Před zimní přestávkou jste zmínil, že v obraně si pomůžete z vlastních zdrojů, ale do útoku budete hledat gólové útočníky. Kolik hráčů tedy aspoň testujete?
Jsou u nás na zkoušce dva hráči do ofenzivy a zkušený brankář, který má za sebou něco i v divizi. Kdyby se nám povedlo všechny tři hráče dotáhnout, byla by to paráda. Taky jsme ale dali šanci mladíkům a Křelina s Moudrým se jeví moc dobře. Makají v tréninku, pořád se zlepšují. To je filozofie, kterou chceme vyznávat.
                               
Lépe by se asi vašim mladým hráčům naskakovalo do týmu, kdyby hrál ve středu tabulky. Není to velké riziko sázet na mladíky v blížícím se ostrém boji o udržení?
Stejně jim dáme šanci. Ti kluci chtějí hrát za Újezd, makají na tréninku, bojují o místo. Nechtějí místo v sestavě za zásluhy. Dělají mi vážně velkou radost, jdou herně nahoru. To přece nic nemění na tom, že se chceme zachránit. Pro nás bude důležité, aby hráči zápas odjezdili, chodili do soubojů, obětovali se pro tým. Pokud to takhle je a prohraje se, tak se to unese. My chceme sázet na dobrou partu, i kdyby se třeba nedařilo, tak aby tým táhl za jeden provaz.
                   
Na podzim tým hodně zvedl příchod slovenského fotbalisty Pavola Šišky. Udrželi jste hvězdu týmu?
Udrželi, ale Pavol měl teď zdravotní problémy. Měl opakovaně angínu, bral antibiotika, ale postupně se to dostává do normálu. A možná pro nás Pavol chystá i jedno překvapení, uvažuje se o tom, že by přivedl do začátku jara ještě nějakého hráče ze Slovenska. Uvidíme, jak to dopadne.
                     
Co stihnete ještě do startu jara v přeboru?
Jsou před námi snad ještě tři zápasy. Tam už chceme, aby si to všechno sedlo a herně to odpovídalo tomu, jak se chceme ukázat v přeboru. I nedávný zápas s Cholupicemi, který skončil 1:1, už nevypadal zle. Věřím, že se dostaneme do takové formy, abychom splnili cíl, a přebor nakonec zachráníme. Je jasné, že nás čeká velká bitva.
                   
-sks-