FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz :

ÚJEZD NAD LESY UNIKL SESTUPOVÝM PŘÍČKÁM, TRENÉR SVOBODA ALE VÍ, ŽE HO ČEKAJÍ INFARKTOVÉ STAVY
10. 12. 2010

Tři trenéři vedli v první polovině pražského přeboru fotbalisty Újezdu nad Lesy. Úvodních pět kol velel týmu z lavičky Miroslav Kopecký a získal s mužstvem tři body. Další dva duely kočíroval Štefan Krížo, jenž ale vyhlásil, že jde o dočasné angažmá. Po dvou prohrách jej pak na místě kouče Újezdu nahradil Karel Svoboda a dokázal mužstvo zvednout - vytáhl ho na třinácté místo, tedy nad sestupové příčky. Na kontě má tým nyní šestnáct bodů. „Celkově to nechci moc hodnotit, ale loni měl po podzimu Újezd 14 bodů, teď má o dva víc, takže je to trochu lepší,“ poznamenal k výsledku v poločase přeboru Svoboda.
                                        
Jak si tým vedl pod vaším vedením?
                       
Vzhledem k situaci, v jaké jsme s asistentem tým přebírali, která nebyla vůbec jednoduchá, by se mohlo zdát, že s třinácti body za čtyři výhry a jednu remízu bude maximální spokojenost. Ta ale není. Určitě mi tam ještě pár bodů chybí a mrzí mě zápasy s béčky Bohemians Praha a Vltavínu. Řekl bych ale, že náš výsledek je velmi dobrý. Určitě kluci makali.
                 
Z lavičky jste koučoval tým během osmi zápasů, co se vám povedlo změnit?
                        
Upravili jsme rozestavení na 4-4-2. S hráči jsme hodně mluvili, každý měl na hřišti danou svojí roli, každý věděl, co má hrát. To se určitě všechno promítlo. Taky bych řekl, že jsme hodně zapracovali na obranné hře. Za prvních sedm zápasů dostal Újezd 21 gólů a ve zbytku podzimu jsme inkasovali devětkrát. A to jsme ještě dostali čtyři góly v posledním zápase na Aritmě. Ta je sice první, hrála dobře, ale my jsme podali nejslabší výkon pod mým vedením.
                        
Vzhůru prý pomohlo vašemu týmu i angažování slovenského fotbalisty Pavola Šišky. Byl on tím klíčem k lepším výsledkům?
                           
Je to kvalitní hráč. Na tréninku vypadá dobře, diriguje hráče. Až si říkám, že jsme ho někdy na hřišti málo využívali, to by se mělo změnit. Kluci občas volili jednodušší řešení. Myslím, že Pavol měl určité zdravotní problémy, které ho srážely. Když bude zdravotně v pohodě, určitě to zvedne i jeho sebevědomí. To, co on dokáže na tréninku, nad tím kluci kroutí hlavou. Do klubu ho přivedl můj předchůdce Štefan Krížo, byl to výborný tah. Ale taky musím říct, že my sázíme na týmové pojetí. Šiška je kvalitní hráč, ale hrajeme jako tým a makají všichni, každý má na výsledku podíl.
                         
Podaří se vám slovenskou hvězdu týmu udržet? Asi mohl zaujmout i celky z vyšší soutěže...
                                 
On tady studuje v rámci FTVS. Chtěl by i trénovat mládež. Snažíme se mu najít klub, kde by se mohl v tomhle směru uplatnit. Kdybychom o něj přišli, byla by to škoda, ale já věřím, že se to nestane. Jsme domluvení, že na jaře bude hrát u nás a věřím, že nám hodně pomůže.
                            
V tabulce jste se dostali výš i díky tomu, že po vašem nástupu zvládl Újezd zápasy s dalšími celky ze spodku tabulky – Meteorem B a Chlupicemi. Byl tohle jeden z rozhodujících faktorů úspěšného zbytku podzimu?
                              
Asi tady trochu zafungovalo, že nové koště dobře mete (směje se). S Meteorem B nám skvěle vyšel nástup do utkání, pak se to hlavně hlídalo. Povedlo se nám i utkání s Cholupicemi, tam jsme ukázali, že umíme bojovat. Zvládli jsme i Vršovice, kde jsme měli trochu štěstí, když soupeř nedal deset minut před koncem penaltu. Ale pak byly i zápasy, kdy to mohlo být lepší. Třeba s Bohemians Praha B a béčkem Vltavínu.
                         
Tyhle porážky vás tedy po podzimu bolí?
                        
Leží mi v hlavě. Proti béčku Bohemians Praha jsme mohli vést třeba 3:0 a místo toho jsme v závěru inkasovali a prohráli. V situaci, kdy jsme proti těmto soupeřům hráli, byly oba celky taky ve spodní polovině tabulky. Byly to zápasy o šest bodů. Já si dovolím říct, že proti Bohemians Praha B jsme podali nejlepší výkon a stejně jsme prohráli. Je to škoda.
                        
Body by se vám asi náramně hodily. Bitvě o záchranu se nevyhnete...
                           
To je pravda, tabulka je strašně vyrovnaná a jsem tím hodně překvapený. Budeme jako trenéři dobrovolně podstupovat infarktové stavy. Odstupy mezi týmy jsou malé.
                                    
Budete fandit pražským týmům v divizi?
                                  
Samozřejmě to budeme sledovat. V případě Zličína už to nevypadá dobře, jsou tam i další celky. Uvidíme, jak si povedou. Hlavně se ale zaměříme sami na sebe, abychom si to uhráli.
                               
Zmínil jste infarktové stavy, co vás čekají. Jak v zimě proměníte kádr Újezdu, aby byl tak silný, aby těch nerváků bylo co nejméně?
                              
Odchází Frydrych, který se stěhuje na Moravu. To je pro nás citelná ztráta, protože jde o hráče, který to dokázal vyhecovat, a to třeba i na tréninku. Co se týče posílení, tak je vše samozřejmě v rovině představy trenéra, a pak realizace těch přání. Do obrany máme připravenou variantu z vlastních zdrojů. Takže bychom rádi přivedli nějaké hráče do ofenzivy. Je mi jasné, že gólový útočník, to je nedostatkové zboží, ale zkusíme to.
                          
Kde budete ladit formu na záchranářské bitvy?
                             
Začínáme s přípravou 4. ledna a to v areálu v Satalicích. Hrát budeme turnaj ve Štěrboholech a k tomu si sjednáme nějaké přípravné zápasy s celky z okolí Prahy. Byl bych rád, aby tam byly i týmy z divize. Tahle utkání týmu moc dají. Soupeř je kvalitní a klukům to přinese poučení, na čem je třeba zapracovat. Uděláme všechno, abychom udrželi přebor.
                        
Podzimní bilance Újezdu nad Lesy
                     
Doma: 4 výhry, 0 remíz, 3 porážky, skóre 13:10, 12 bodů
Venku: 1 výhra, 1 remíza, 6 porážek, skóre 5:20, 4 body
                                                                                                                             -sks-