Muži "A" FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 3:0 (2:0)

Program k tomuto zápasu si můžete prohlédnout zde.

FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 3:0 (2:0)

góly: 25´Daníček, 33´Frýda a 77´Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Šrámek - Frydrych (Bílek), L.Zahradník, Minář, Daníček - Kohout (Hladík), T.Zahradník (Doležal), Otopal, P.Kovář - Frýda, Fliegel

Komentář k zápasu ze stránek www.prazskyfotbal.cz:

Újezd stoupá tabulkou vzhůru, pokořil Uhlíře

Velké překvapení se zrodilo v Újezdě nad Lesy, kde domácí celek po velmi dobrém výkonu přehrál favorizované Uhelné sklady. Střelecky se zaskvěl autor dvou branek Frýda.

První velkou příležitost měli na svědomí domácí už v 9.minutě, kdy Flieglem rozehraný rohový kop skončil na přední tyči Domlátilovy brány. O sedm minut později pak na druhé straně po přímém kopu Dvořáka prodlužoval Hurych hlavou míč na zapomenutého Sýkoru a jeho střelu z gólové pozice odvrátila domácí obrana v posledním okamžiku na roh. Ve 25.minutě se uvedl výstavní dělovkou snad ze čtyřiceti metrů L. Zahradník a Domlátil stačil jen s vypětím vyrazit míč nad břevno. Následný rohový kop rozehrál z levé strany Kovář a nabíhající Daníček pohotovou hlavičkou u přední tyče otevřel skóre. O tři minuty později se po dalším rohu Kováře dostal opět k míči Daníček, tentokrát však chumel hráčů neprostřelil. Domácí byli v těchto chvílích mnohem aktivnější a o další šance nebyla nouze. Ve 33.minutě nedokázal T. Zahradník dopravit tečovanou střelu Fliegla z bezprostřední blízkosti za Domlátilova záda. Podstatně lépe se zadařilo hned v následné minutě Frýdovi. Ten se asi pět metrů před vápnem opřel do míče a prudkou ranou, na kterou si Domlátil lehce sáhl, zvýšil na 2:0 pro domácí. Ve 38. minutě se snad zalekl své šance hostující Kořánek, když postupoval sám na domácí bránu, ale napálil míč prudce nad. Těsně před pauzou se ještě po dlouhém Fedičově centru objevil ve slibné šanci Hnát, jenže míč si špatně zpracoval a nakonec o něj přišel.
Úvod druhé půle byl z obou stran neurovnaný. Až v 55.minutě prošel středem hřiště Kovář a z hranice šestnáctky pálil mimo Domlátilovy tyče. Hosté odpověděli nebezpečným rohem Růžičky, po němž Michalova hlavička jen těsně minula levou tyč Šrámkovy svatyně. V 78.minutě si střídající Hladík všiml, že je Domlátil daleko z brány, snažil se ho z velké dálky překvapit, ale míč nakonec skončil v náruči připraveného gólmana. O dvě minuty později se k velkému sólu odhodlal Vrňák, před domácím vápnem si narazil míč s Dvořákem, dostal se až před Šrámka, ale zblízka ho neprostřelil. Z rychlého protiútoku domácích pak postupovali čtyři na osamoceného Hurycha, v koncovce pak Kovářovu střelu vyrazil Domlátil na roh. A když v 86.minutě po zpětné Zilvarově přihrávce neuspěl v souboji se Šrámkem ani zkušený Hnát, udeřili potřetí domácí. Z rychlého brejku předložil Kovář ideálně míč nabíhajícímu Frýdovi a ten polovysokou střelou pečetil překvapivou, ale zaslouženou výhru Újezdu nad Lesy.

Miroslav Pauřík (Uhelné sklady): První poločas jsme hráli katastrofálně, nechali jsme soupeře jít do vedení na 2:0. Druhý poločas jsme se zlepšili, ale žádné velké šance jsme si nepřipravili, naopak oni z brejku mohli dát další dva góly. Myslím, že vyhráli zaslouženě.
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř s dvojicí zkušených útočníků Zilvar a Hnát. V základu nakonec nastoupil jen Hnát, takže to nám trošku ulehčilo roli. Věděli jsme, že chceme vyhrát, že to jsou důležité body a myslím si, že jsme nakonec zaslouženě vyhráli. Měli jsme další šance, které jsme neproměnili. Cením si bojovnosti kluků a takový ten týmový výkon. Třešnička na dortu Frýda – dva góly, dobrý výkon.

Újezd nad Lesy – Uhelné sklady 3:0 (2:0)
Branky: 34. a 87. Frýda, 26. Daníček

ŽK: 42. Daníček, 45. Fliegel, 84. Otopal – 6. Hurych, 31. Stolfa, 58. Michal                Rozhodčí: Váša – Ulrich, Šmakal Diváků: 60
Újezd n.L.: Šrámek – Daníček, Minář, L. Zahradník, Frydrych (83. Bílek) – Kohout (62. Hladík), T. Zahradník (67. Doležal), Otopal, Kovář – Fliegel, Frýda