Muži "A" FK Újezd nad Lesy - Bohemians Praha "B" 0:1 (0:0)

Program k tomuto zápasu si můžete prohlédnout zde.

FK Újezd nad Lesy - Bohemians Praha "B" 0:1 (0:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Šrámek - Frydrych, L. Zahradník, Minář, Daníček - Doležal, Šiška, Kovář P., Hladík - Frýda, Fliegel

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalnews.cz :

Újezd nad Lesy předešlé dva zápasy pod vedením nového kouče Karla Svobody vyhrál, když porazil doma Meteor B a dobyl Cholupice. To byly dvě nesmírně cenné výhry s přímými soupeři v boji o záchranu, obě navíc třígólovým rozdílem. Proti béčku Bohemians Praha měl tým z Prahy 21 rozhodně šanci na další vítězství, tentokrát ale narazila kosa na kámen a žlutozelené opustilo štěstí. Zápas rozhodl jediným gólem šest minut před koncem odchovanec slávistického fotbalu Karel Kratochvíl, jenž se vrátil na Střížkov z hostování v rumunském prvoligovém klubu Gaz Metan Medias. Po rohovém kopu nejprve neuspěl Fenyk, ale na odražený míč si u zadní tyče počíhal Kratochvíl a poslal ho do sítě domácího veterána Šrámka. To bylo pro celý zápas klíčové, totiž být v pravou chvíli na pravém místě.

„Máme sice tři body, navíc Kratochvíl zahrál po návratu z Rumunska dobře, ale jinak to bylo po herní stránce z naší strany šílené. Nedalo se na to koukat. Újezd nám mohl dát v klidu tři góly, a to jsme nastoupili s pěti hráči z kádru A-týmu,“ zlobil se nad herním projevem béčka sekretář Bohemians Praha Vladimír Rosenberger. Z áčka, jež vede suverénně ČFL, hráli dva zkušení borci Fenyk s Pospíšilem, z mladých pak Smrž, Kliment a brankář Rain. Ten v áčku kryje záda prvnímu brankáři Winterovi. A teď vychytal svoji první nulu v mistrovském zápase za Bohemians Praha, i když „jen“ za béčko. Tomu se tak alespoň na chvíli hodně ulevilo, pokud by totiž zelenobílí v Újezdě prohráli, byli by v záchranářské hře až po uši.

Připravil: Denis Postler

Společně s tímto článkem si můžete přečíst hodnocením všech zápasů 10. kola pražského přeboru zde.