Muži "A" Sokol Cholupice - FK Újezd nad Lesy 0:3 (0:2)

Sokol Cholupice - FK Újezd nad Lesy 0:3 (0:2)

góly: 27´Frýda, 35´Fliegel, 65´Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Šrámek - L. Zahradník, Minář, Krejčí (Kohout), Daníček - Doležal (Šiška), Otopal, Kovář P., Hladík - Frýda (Mareš V.), Fliegel

Připraveni na střídání: Bílek, Zeman, Zahradník T., Mašín

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalnews.cz

Společně s hodnocením všech zápasů 9. kola pražského přeboru si ho můžete přečíst zde.

V Újezdu nové koště zatím skvěle mete
Téměř půl roku trvalo Újezdu nad Lesy, než vyhrál pouhé dva zápasy za sebou. Povedlo se mu to s příchodem nového trenéra Karla Svobody, navíc v obou případech přesvědčivým třígólovým rozdílem. Po domácím vítězství 4:1 nad Meteorem B tým z Prahy 21 vyhrál 3:0 v Cholupicích. Současně tak zdolal týmy, u nichž se předpokládá boj o záchranu – takže dvojnásob důležité body. Cholupice neměly nárok, od vyšší porážky je zachránil brankář Talpa.

Skórovali oba útočníci žlutozelených, dvakrát se trefil nejlepší střelec týmu Frýda a jednou Fliegel. V jeho případě to bylo poprvé v dresu Újezdu, nepočítáme-li letní přípravu. „Podařilo se nám zaskočit domácí dvěma góly v prvním poločase, vyšla nám hra na brejky a vzadu pozorná obrana. Další dvě až tři tutovky jsme ještě zahodili. Kluci však měli radost, že konečně jsme odehráli zápas bez inkasované branky,“ řekl trenér vítězů Svoboda. To se podařilo Újezdu naposledy v červnu ve Vršovicích. „Šest bodů ze dvou důležitých zápasů, to musíme zaťukat na dřevo. Ale chceme sérii prodloužit, v dalším zápase máme doma Bohemians Praha B. I tohle utkání chceme vyhrát,“ potvrdil kouč Újezdu, že s jídlem roste chuť. Individuální pochvalu si od něj vysloužil nový muž v sestavě Pavol Šiška, jenž hrával druhou slovenskou ligu a v Praze nyní studuje FTVS.

Připravil: Denis Postler