FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Hodnocení sezóny 2010/2011

Hodnocení na závěr - B mužstvo.
             
Historicky nejlepší umístění rezervy!!!
             
Vzhledem k tomu, že podzim loňského soutěžního ročníku je už dlouho za námi, nebude to ani tak o celé soutěži a spíše bude věnováno více pozornosti uplynulému jaru, které skončilo před necelým týdnem a výsledkem bylo historicky nejlepší umístění B mužstva v soutěžích PFS. A asi začneme otázkou, kdo věřil nebo alespoň doufal, že bychom na konci soutěže po 26. kole mohli "slavit" konečné 3. místo v tabulce?
         
Zejména po rozpačitém začátku, problémech se sestavou, nevýrazných výkonech a zejména venku zbytečně ztracených bodech (navíc pak ještě po 5. kole se několik našich stabilních hráčů počínaje gólmanem Šrámkem "stěhovalo" do kádru našeho A mužstva). Když k tomu pak přičteme ještě i ne příliš přející výkony arbitrů na venkovních hřištích vyjde nám z toho nakonec na podzim jenom průměrné 7. místo a 20 bodů … zejména ztráty doma s Miškovice a venku pak Satalice, Újezd P-4 anebo Hostivař nás můžou v konečném hodnocení dost mrzet!
             
Zimní příprava byla také dost rozpačitá. Zejména vysoké prohry v některých utkáních (Radonice, Admira B, Kbely, Union, Sibřina) nevěštily nic dobrého. Na druhé straně jsme odehrály slušná utkání, kde jsme vůbec neinkasovali, ale také jsme moc gólů nedávali… nejčastěji výhra 1:0! V průběhu zimy nám také značně omládl kádr, zkoušeli jsme několik dorostenců a možná i to způsobilo některé vyšší prohry v přípravě…
               
Bohužel ani první mistrák jara se nám moc nepovedl a prohráli jsme doma s rezervou Čafky - úplně zbytečně po nesmyslných chybách ve druhém poločase, kdy jsme navíc hráli proti oslabenému soupeři po vyloučení hráče. Pak ale dochází ke změně a i když jsme třeba nepředváděli bůhví jaké výkony, výsledky byly přeci jen lepší a nakonec bylo z toho opravdu hezké třetí místo v tabulce. Vrcholem jara pak byly naše dvě poslední utkání - doma vítězné utkání s Hostivaří a na závěr na Admiře s její postupující rezervou - tato utkání se nám fakt povedla a je potřeba říct, že to bylo opravdu to nejlepší, co jsme na závěr předvedli a ukázali všem našim fandům (škoda jen, že poslední utkání na Admiře vidělo jenom pár lidí)!
                   
Na jaře jsme uhráli hezkých 28 bodů a nutno říct, že jsme ještě o pár bodů přišli úplně zbytečně. Opět Miškovice, už zmiňovaná Čafka… a nakonec nás může mrzet i poslední porážka na Admiře, kde jsme sice odehráli 75-80 minut skvělý fotbal, ale po vlastních chybách jsme nakonec odešli bez bodu. Potěšující byla naše defenzivní činnost, když jsme skončili po postupující Admiře s druhou nejlepší obranou a to ještě máme za sebou několik utkání, kde jsme inkasovali poměrně hodně gólů - Junior 5x, doma Újezd P-4 3x, na Admiře 3x - z toho plyne, že v ostatních 10 utkáních jsme inkasovali na jaře jenom 7x! Zde musíme zmínit osobu našeho gólmana Honzy Šrámka, který nastoupil na jaře za B k 10 utkáním a obdržel jenom 9 gólů - při jeho věku si opravdu zaslouží obdiv a uznání nás všech!!! Bohužel ale má to i nějaké mínus, protože nám svým věkem trochu pokazil náš věkový průměr jarní sestavy.
                 
Pokud nebudeme počítat Honzu, náš věkový průměr v B byl necelých 23 let… dá se říct že pravidelně nastupovali v sestavě i dorostenci - Kovář, Křelina, Mára, Denis, Pajaziti, 2x nastoupil i Šebesta, věkový průměr nám trochu pokazili Lehy, Zéma, Jirka Ryšavý, Pavel Mareš a Karel Valtr, jinak zbytek kluků je ve věku 20-23 let. A v tomto trendu bychom chtěli pokračovat i dále… někteří kluci v dorostu končí, ale pořád je tam už zmiňovaný Šéba a navrátilec Cikhart, které bychom rádi více zapojili do mužstva dospělých… ale uvidíme, jak se kluci k tomu postaví!
                 
V průběhu jara nejvíce utkání (všech 13) odehráli Kuba Moudrý a Patrik Mára, kteří nechyběli ani v jednom mistráku, jednou nebyli Zéma, Voty a Klif, následují Kovi (11), po 10 Šubi, Pavel Mareš, Tomáš Novotný a Honza Šrámek, 9x Fík, Kuba Křelina, Jirka Ryšavý… kromě jiných nám na jaře z kádru A mužstva pomohli v 1-2 utkáních Vráťa Kohout, Pavol Šiška, Vlasta Hladík, Martin Doležal, Honza Švimberský, Petr Bílek, Zewlák a Radek Havel - celkem nám na jaře nastoupilo v sestavě B mužstva věřte-nevěřte nakonec až 28 hráčů - všem (i těm nejmenovaným) patří poděkování!
Možná by to chtělo i nějakou známku k jednotlivým hráčům - s přihlédnutím k počtu odehraných utkání to udělám u těch, co odehráli alespoň polovinu mistrovských utkání (na jaře):
- nejlépe hodnotím gólmana (a to určitě ne proto, že i moje původní profese byla gólmanská) známkou 1- (možná by to mohlo být i bez toho mínus, ale musí to tam být, aby měl Honza ještě nějakou motivaci zlepšovat se, no a tím také do dalšího pokračování v aktivní činnosti)
- známku čistou 2 (bez komentáře) dávám Kubovi Moudrýmu, o něco slabší 2 (2-) dostává Zéma (občas ty jeho zkraty), Ryšavý (někdy kecy a snaha hrát něco, co nemá), Patrik (zatím je to ještě mládí a má čas zlepšovat se) a Voty (někdy sice na zabití - patičky, kličky, zasekávačky apod. možná i na 4, ale na druhé straně ty vítězné góly na jaře…)
- pak máme skupinku zlatý "lepší" průměr za 3+ (Křelina, Sochovič, Gruber) a opravdu za 3 (Lehy, Mareš a Valtr) - nebylo to špatný, ale může to být podstatně lepší - všichni na to mají!
- no a pak slabší průměr za 3- (Kovi, Bareš a Novotný) - zde přeci jen poznámka ke každému proč vlastně nejhůře:

Kovi - on ví moc dobře, kde bota tlačí a proč se tam dostal… buď bude makat a nebude odmlouvat, anebo nebude hrát…!!!

Bareš - Fík jakoby neměl ani moc zájem - někdy mi to přijde, že to dělá snad pro někoho jiného a ne pro sebe, potenciál určitě má, ale to by musel na sobě trochu zapracovat, více chtít - už by měl zapomenout, že hrál za dorost a že to tam padalo samo, teď je to o něčem jiném a proto je i potřeba se k tomu jinak postavit - pevně věřím, že se to povede!!!

Tomáš Novotný - čekali jsme podstatně více hlavně v zakončení - trápil se celé jaro, málo trénoval a asi nedal tomu to, co mohl! On ví, co by to chtělo a jak by to mělo být, ale pak na hřišti je všechno jinak!!! Možná nakonec nejlepší střelec mužstva by si zasloužil i lepší hodnocení, ale podotýkám, že je to hodnocení za jaro a většinu gólů dal Tomáš na podzim…
               
U ostatních těch utkání bylo málo (méně než 5), takže necháme bez známkování… snad jsem na nikoho nezapomněl!
             
Ještě ke střelcům - bohužel to byla možná jedna z našich největších slabin! Měli jsme sice druhou nejlepší obranu, ale na druhé straně jsme měli také pátý nejslabší útok, vsítili jsme jenom 55 gólů. Soupeři kolem nás dosahovali o 15 a dokonce až o 30 gólů více!!! Tady to bude asi jedna z věcí, na které budeme muset více zapracovat a v přípravě věnovat větší pozornost.
                
Naším nejlepším střelcem za celou soutěž se nakonec stal Tomáš Novotný se 12 góly, Voty dával 8 a hned za ním Vráťa Kohout 7, následují Vlasta Hladík a Fery po 3, zbývajících 22 gólů si mezi sebou rozdělilo dalších 14 našich borců (1-2 góly).
A ještě hříšníci - červené karty - na podzim Tomáš Novotný a Karel Valtr, na jaře pak Pavel Mareš - věřme jenom, že neušli pozornosti našeho pokladníka a že patřičně přispěli do kasičky!!!
            
Tolik asi ke zhodnocení uplynulé sezóny - poděkování patří všem, kdo se na celém průběhu podíleli (jmenovaným i nejmenovaným), někomu samozřejmě větší, někomu menší, no a doufejme, že příští ročník bude pro naši rezervu ještě úspěšnější!
            

Štefan Krížo