Jiné 0 (0%)
Celkový počet hlasů: 2

FK Admira Praha B – FK Újezd nad Lesy B 3:2 (1:1)

Tak tohle byl skutečný vrchol sezóny!

Admira B – Újezd nad Lesy B 3:2 (1:1). Postupující Admira B se doma, v Hovorčovické ulici, chtěla s 1. B třídou rozloučit určitě vítězstvím. Však na ni taky hned po zápase čekala „dokopná“…

Jenže hosté přijeli se čtyřmi hráči z přeborového A-týmu a se zjevným cílem trochu "fotbalově pokazit" kobyliské oslavy postupu do 1. A třídy. Budiž řečeno, že se jim to dlouho dařilo. Hráli výborně, dvakrát vedli a zejména blonďatý Maleňák, ale také Šiška a Doležal převáděli, že fotbal hrát umějí.
Už ve 12. minutě Šiška dal gól hlavou po rohovém kopu – 0:1.
Hned za minutu vykopával domácí Panýrek míč z prázdné branky, ke druhé brance chybělo málo…
Několik šancí měl na druhé straně Másílko, ale gól nedal.
Až přišla 26. minuta. Kobyliský Němec zahrál z vlastní půle, z nějakých 60 metrů, přímý kop směrem na branku hostí. Na vápně balón přizvedl hlavou Machata, a to přesně do šibenice – 1:1!
Na další gól se čekalo až do druhé půle a padl v 51. minutě. Ale do admirácké sítě. Po hrubce defenzívy se prosadil Sochovič – 1:2.
Za sedm minut chytil brankář Michálek další šanci hostí, střelu Maleňáka vykopl v pádu stylem házenkářských gólmanů.
Ale Boca Juniors, jak se v Kobylisích juniorce říká, opravdu nehodlala připustit kaňku na hezkém a slavnostním sobotním dopoledni. V 67. minutě vyrobil jeden z hráčů hostí hrubici, Machata mu sebral míč a neomylnou ránou k tyči vyrovnal podruhé – 2:2!
A domácí dostali křídla! Vystupňovali tlak, chtěli vyhrát. V 81. minutě kopal Tůma zprava roh a Machata dovršil hattrick, míč doslova z lajny dotlačil do sítě – 3:2. Vzápětí byl napomenut za „radostně svlečený“ dres žlutou kartou.
Pozornou hrou v obraně už Admira B hostím nic nedovolila, a tak mohla vypuknout oslava vítězství i postupu do vyšší soutěže!

Vítězná sestava: Michálek – Šefara, Kafka, L. Němec, Panýrek (46. Kvapil) – Štefan, Panýrek, Tůma, Jackl (59. Beníšek) – Másílko (46. Moucha), Machata. Trenér Jan Kostrba, asistent Martin Gröschl.

K utkání ještě dvě poznámky: V průběhu vzplanuly na újezdské lavičce zbytečné emoce, hrálo se jen o prestiž a hubičky a navíc rozhodčí Janků neuznal domácím gól po údajné ruce, kterou viděl jen on sám. Trenér hostí Štefan Krížo ovšem v jedné vypjatější chvíli hlasitě zpochybnil způsob, jakým Admira B soutěž vyhrála, což na opačné straně okamžitě vyvolalo bouřlivou odezvu do té chvíle naprosto klidného realizačního týmu domácích. Přece jen, desetibodový náskok před druhou Hostivaří mluví za mnohé.
Po zápase se trenér Krížo osobně omluvil. A nejen to! Na adresu FK Admira poslal v pondělí tento mail:
„Zdravím Admiru a všechny admiráky a ještě jednou se omlouvám za svůj výrok ze soboty v průběhu posledního utkání jara Admira "B" - Újezd "B". Emoce k fotbalu patří, ale někdy prostě člověk vyřkne i něco, čeho pak lituje a za co se možná i trochu stydí… Takže ještě jednou omluva a samozřejmě i blahopřání k ZASLOUŽENÉMU postupu! S přátelským pozdravem Štefan Krížo, trenér FK Újezd nad Lesy B.
A hned také nabídl čerstvému nováčkovi 1. A třídy možnost zahrát si v letní přestávce přípravný zápas.
Nuže, to je gesto hodné ocenění a uznání – ano, tak vypadá fair play!

A druhá poznámka k zápasu: domácí Martin Machata vstřelil hattrick a byl to on, kdo rozhodl o výhře Admiry B v jejím závěrečném vystoupení v 1. B třídě. Tenhle zrzek s culíkem nastřílel ve svých 23 startech za juniorku Admiry (ve třech mačích absentoval pro zranění) přesně 23 branky. Tedy průměr: jeden start – jeden gól!
A to ještě v jarním zápase s Hostivaří (3:2) přiznal Machata branku spoluhráči Šindelářovi! Jak to tehdy bylo? První gól zápasu padl po přímém kopu, Šindelář hlavičkoval přesně do sítě. Dobíhající Machata míč sice ještě třicet centimetrů před lajnou tečoval, ale sportovně rozhodčímu Pinkasovi ohlásil, že gól patří spoluhráči. I bez Martinovy teče by totiž míč stoprocentně skončil v síti, a tak byl v zápise jako střelec opravdu uveden Šindelář.
Na každý pád byl sobotní zápas Admiry B s Újezdem nad Lesy B opravdovým „zlatým hřebem“ a výbornému soupeři, který je zaslouženě na třetí příčce tabulky, patří za jeho sportovní podíl na vyvrcholení sezóny slova uznání.