FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Muži B-tým FK Admira Praha B – FK Újezd nad Lesy B 3:2 (1:1)

Sobota 18/6 - Admira, ZŠ Hovorčovická

FK Admira "B" - FK Újezd nad Lesy „B“ 3 : 2 (1:1)
                
Góly: Pavol Šiška, Sochovič
         

Naše sestava:
Havel – Mára (Denis), Moudrý, Zeman, Gruber – Šiška - Sochovič (Kovi), Zewl, Voty, Doležal - Křelina (Bareš)
               
                    
V dosti obměněné sestavě (a nutno říct, že i posílené - tento moment ale nevyvstal ani tak z důvodu potřeby posilovat, ale hlavně kvůli tomu, že 6 hráčů našeho "B" si už udělalo "frei" - a to je trochu na pováženou…) jsme nastupovali v sobotním dopoledni za skoro ideálního fotbalového počasí (žádné sluníčko, teplota ideální, lehce poprchává) proti už postupující rezervě Admiry na její hřišti v Hovorčovické v očekávání, jak se nám podaří trochu znepříjemnit soupeři oslavy postupu, kvůli čemu se i utkání přeložilo z neděle na sobotu… a samozřejmě jsme také chtěli dokázat, že naše rezerva fotbal hrát umí a dokáže hrát vyrovnanou partii i s jistým postupujícím! V podzimním utkání na domácí půdě jsme s tímto soupeřem propadli ve všech řadách a tak jsme si chtěli trochu napravit pošramocenou pověst… a k tomu nám měli pomoct i posily z našeho prvního mužstva.
             
Soupeř ale také vytasil trumf… bylo to v podobě nejlepšího střelce soutěže Machaty, který poslední 3 utkání kvůli zranění nehrál. A navíc z informací na webu to vypadalo, že v jarní části soutěže už nenastoupí, čímž nás soupeř trochu zaskočil a na tento krok jsme vůbec nebyli připraveni. Nastoupil a odehrál celé utkání - a to nakonec i rozhodlo (i když nutno říct, že jsme k tomu dost pomohli)!
                   
Vzhledem k tomu, že nám vypadli ze sestavy v podstatě jenom hráči z defenzívy, museli jsme tomu přizpůsobit i námi dosud nehrané rozestavění mužstva. A možná i to v závěru rozhodlo, že jsme nedokázali ve druhém poločase lépe bránit a i ubránit pro nás nadějný vývoj utkání…
              
Ale hezky po pořádku:

- běžela asi 15. minuta, ostrý skluz na Kubu Křelinu, faul (dokonce v tomto případě i odpískaný - jenom poznámka k rozhodčímu utkání - chtěl pískat něco, co asi zatím neumí a moc se mu to nedařilo - snad ale časem se to naučí), Zewl centruje do vápna, Palo hlavou otevírá skóre

- domácí zjišťují, že utkání bez většího nasazení asi může dopadnout i "neoslavně" a přidávají na tempu i na agresivitě, dostávají nás pod tlak, rozhodčí jim neuznává branku (???), do šancí se ale dostáváme zase my, Zewl 2x z tresňáku zkouší vymést pavučiny domácí brány a obzvláště ten druhý pokus byl parádní - ale parádní byl i zákrok domácího gólmana, pak 3x složitě zkoušíme trefit prázdnou bránu, nakonec ale přeci jen domácí vyrovnávají - kým jiným než navrátilcem do sestavy Machatou (ale byla zde i naše chyba - prohraný hlavičkový souboj a Radek v bráně stál asi více vepředu než měl)

- v každém případě si domácí za druhou polovinu prvního poločasu vyrovnání zasloužili, přehrávali nás, ale my jsme jim dost pomohli - zejména zbytečné ztráty míče z naší strany byly v některých případech velkým pomocníkem domácích

- druhý poločas začal opět naším náporem, v prvním případě Sochovič ještě není úspěšný, ale následně se už prosadil a dostává nás opět do vedení a pak následuje náš seriál neproměněných šancí (Martin, Zewl, Palo…) … a jak se říká "nedáš-dostaneš", po naší šanci přichází úplně zbytečná ztráta míče před naším vápnem po nepovedené kombinaci Palo - Kuba. No a kdo asi byl u toho? Machata … dostává se lehce k míči a podruhé vyrovnává … a soupeř je opět na koni! Nám toto vyrovnání trochu ubralo na dechu a elánu a soupeř se dostává k několika nebezpečným průnikům, zejména po naší pravé straně. Nakonec ale udeřilo ze strany opačné - asi v 80. minutě přichází roh z levé strany naší brány, prudký míč letí přímo na hlavu Zémy, ten se ale asi míče zalekl a po týdenním půstu a dietě při střevní chřipce neměl odvahu jít do toho čelem a tak raději uhnul… no a co myslíte, kdo stál za ním a od něj pak míč jde do břevna a nakonec dotyčný ještě stíha doklepnout odražený míč za záda bezmocného Havla??? No přeci Machata - ten, který neměl hrát, nakonec dosáhl hattricku a nám zbyly oči pro pláč…
                    
No ale stydět se snad za předvedený výkon nemusíme! Utkání mělo svou kvalitu, hrálo se celých 90 minut ve slušném tempu, bylo vidět spoustu hezkých akcí, padlo 5 gólů a z vítězství se nakonec radoval v tomto případě asi ten šťastnější a možná i o malinko více hladovější po gólech a méně chybující v defenzívě… Určitě jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale neměli jsme ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže a to se ukázalo jako rozhodující!
                   
Co k tomu dodat? Určitě se patří poblahořát ještě jednou i touto cestou soupeři k zaslouženému postupu do I.A třídy!!! Přejeme klukům z Admiry, ať se jim daří a hrají i tam o čelo tabulky … a snad ještě - opět chvilkové vzplanutí našeho trenéra - takže omluva za zbytečnou průpovídku (ale to k takovým utkáním patří, emoce musí být, i když se to třeba té druhé strany dotkne)!
            

A úplně na závěr poděkování a pochvala našim klukům za výkon a nasazení! Takových utkání bychom potřebovali v soutěži více… a i přes tuto prohru jsme nakonec udrželi pěkné třetí místo (zatím nejlepší umístění v historii "B" mužstva)!!!
              
Více ke zhodnocení sezóny v samostatném příspěvku.
             
K dalšímu utkání nastoupí naše "B" až koncem července v době letní přípravy na nový soutěžní ročník, který bude začínat za necelé dva měsíce o víkendu 20. - 21. 8. 2011.

                  
Štefan Krížo