Muži B-tým FK Újezd nad Lesy B - SK Hostivař 2:1 (0:1)

Dobrý výkon, cenné vítězství a držíme třetí místo!

FK Újezd nad Lesy „B“ - SK Hostivař 2 : 1 (0:1)

Góly: Votánek, Kovář M.

Šrámek – Sochovič, Moudrý, Zeman, Gruber – Mára, Lehuta - Kohout (Novotný), Votánek, Kovář (Bareš) - Křelina

Připraveni ještě byli: Pecho a Šebesta

Před tímto utkáním se snesl na hřiště v Újezdě poměrně silný déšť a byla na místě otázka, zda nám to prší pro štěstí nebo zda ten déšť přinese spíše smůlu naší rezervě, která hrála poslední jarní utkání na domácím hřišti…

Nastupovali jsme proti druhému týmu tabulky a sami sebe jsme se ptali, zda kvalita soupeře (který nakonec opravdu ukázal, že kvalitní je a oproti podzimu i značně obměněný, a to dost podstatně) bude i pro nás výzvou a zda ukážeme, co doopravdy umíme - myšleno v tom lepším fotbalovém smyslu slova. Vzhledem k tomu, že při pohledu na tabulku se nemělo jednat o nic více než o dobrý fotbal (hrál druhý se třetím) a možná jenom o trochu ješitnosti, kdo je nebo není lepší… Na podzim jsme na hřišti soupeře prohráli nešťastně gólem v už nastaveném čase, který jsme si navíc dali skoro sami! Takže i zde byla motivace pro naše kluky ukázat, že to byla opravdu jenom smůla!

Už začátek utkání ale ukázal, že to bude i taktická bitva a že nikdo nepřišel na hřiště s tím, že by chtěl odevzdat body jen tak… spíše opatrná hra, zdlouhavá rozehrávka na vlastní půli, nikdo se neměl k tomu, vysunout svá tykadla a malinko pootevřít své řady… Byli jsme to nakonec my, kdo se odvážil jít více i směrem dopředu, ale udeřilo v našem velkém vápně, nebo spíše na jeho hranici! Rychlou kombinací na levé straně se soupeř dostal do brejku, do cesty se postavil Tomáš Zeman a světě div se - penalta! A k tomu jenom poznámka - do konce utkání jsme se divili, oč vlastně těm klukům v černém jde (nemá smysl se dále v tom pitvat, ale opravdu je zarážející, že v utkání, kde by se mělo hrát jenom pro radost, vidíme to, co bylo na našem hřišti v sobotu)!!!??? Bohužel třetí penalta proti nám na domácím hřiští ve třetím utkání v řadě - na rozdíl od těch předchozích ale skončila v síti - 0:1. A to běžela jenom 12. minuta… Pak ale i přesto všechno co nám stálo v cestě (kromě opravdu kvalitního soupeře, asi nejlepšího na jaře na našem domácím hřišti) a snažilo se nám hodit nějaký ten klacíček pod nohy, začali naši hráči předvádět opravdu fotbal, scházelo ale zakončení! Kdyby skončila první půle výsledkem minimálně 3:1 pro nás, nikdo by se nemohl divit. Jen sám Vráťa Kohout měl 3 čisté gólovky, bohužel štěstíčko nám v prvním poločase ukázalo záda a tak jsme do kabin odcházeli s jednogólovým mankem na soupeře.

V kabině ani nebylo moc co řešit, jenom jsme si řekli, že musíme zlepšit zakončení a pořád hrát odpovědne v zadu, nenechat soupeře hrát a nepouštět do brejků. Ne všechno se nám samozřejmě dařilo plnit do puntíku, ale výsledek se i tak dostavil. Druhá půle byla možná ještě bohatší na šance, a to na obou stranách. V naší brance opět potvrzoval dobrou formu a své kvality Honza Šrámek a s přehledem vyřešil i 2 či 3 samostatné nájezdy soupeře. Naštěstí se probudili i naši střelci - a i když těch neproměněných šancí bylo opět dost, nakonec jsme přeci jen stříleli i do sítě hostujícího mužstva z Hostivaře. Vyrovnávající branka padla po závaru ve velkém vápně soupeře, míč se nakonec dostal k volnému Kovimu, který asi z 10 metrů nekompromisně střílí k tyči - 1:1. Pak opět přišlo několik našich hezkých akcí a také šancí, ale bez efektu. Dokonce jsme se dostali také k možnosti dostat se do vedení z pokutového kopu, který byl nařízený po jasném faulu hostujícího hráče - náš sobotní kapitán Lehy ale zklamal důvěru trenéra (a ten mu to nezapomene) a míč poslal jenom do tyče! Ale pak přišla opět chvíle našeho jarního střelce "vítězných gólu" Votyho - a v tomto případě se dá říct, že to byla i pro něj osobně odměna, protože za svůj výkon si to v tomto případě opravdu zasloužil - další "trmavrma" ve velkém vápně, míč se dostáva k volnému Votymu na hranici malého vápna a ten už nic nevymýšlí a střílí vítěznou branku - 2:1!!! Do konce utkání se už výsledek nemění a tři body zůstávají doma…

Nakonec teda velmi cenné a zasloužené vítězství, tři body a držíme hezké třetí místo v tabulce. V tomto případě je na místě i pochvala pro celý manšaft za předvedený výkon (na jaře se snad prvně na "béčku" i tleskalo") - od spolehlivého Honzy Šrámka v bráně (a nuto říct i obětavého - přijel v dešti na motorce z dětského tábora ze Soběšína, kam se zase po utkání vracel zpět) až po střídající Tomáše Novotného a Filipa Bareše. Za zmínku možná ale ještě stojí výkon Michala Kováře, který dostal za vyučenou předchozí kolo na Braníku a zdá se, že mu to malinko pomohlo… ale nechvalme den před večerem!!!

A na dálku možná ještě omluva hostující lavičce ze strany domácího trenéra za některé emotivní projevy a slova v průběhu druhého poločasu!!!

Poslední mistrovské utkání venku sehraje naše rezerva už v SOBOTU 18/6 od 10,15 hod. proti Admiře "B" (POZOR ZMĚNA - původně se mělo hrát v neděli v 17 hod.). Sraz hráčů tam na hřišti v 09,15 hod., pro odjíždějící z Újezda sraz v 08,30 hod. na našem hřišti.