Muži B-tým FK Újezd nad Lesy B - Dolní Měcholupy 3:0 (2:0)

Sobota 21/5 - Újezd
FK Újezd nad Lesy „B“ - Dolní Měcholupy 3 : 0 (2:0)

Góly: Votánek 2x, Novotný

Šrámek – Sochovič, Ryšavý, Zeman, Mára – Lehuta (Bareš), Moudrý - Kohout (Denis), Votánek, Kovář - Novotný

V dalším mistrovském utkání jara jsme přivítali na našem hřišti dalšího z adeptů na sestup Dolní Měcholupy. Jejich výsledky na jaře ale slibovaly dobrého soupeře a očekávání se také potvrdilo. Bylo vidět, že v průběhu zimní přestávky došlo k posílení a určitě to nebyl fotbalově nejhorší soupeř, který na jaře v Újezdě hrál, i když výsledek napovídá, že se mělo jednat o jednoduchou záležitost.

Začátek utkání se odehrával spíše mezi velkými vápny a byla to taková oťukávačka, co které mužstvo předvede a s čím překvapí. My jsme byli více hladoví po gólu a dočkali jsme se asi ve 25 minutě. Kovi nevěděl co s míčem, nezvykle pro něj vypálil asi z 20 metrů, gólman jenom vyrážel po své pravé ruce a tam byl včas Voty a ten i když z poměrně velkého úhlu trefil přesně … a bylo to 1:0. Soupeř ale zlobil i dále a obzvláště po "malé domů" Šaviho nám zatrnulo… Pak ale zase zapracoval na levé straně Kovi, ve vápně našel na hranici penalty Tomáše Novotného a ten nekompromisně zavěsil… 2:0! Ještě jednou v první půli bylo zle nedobře před naší bránou, a sice po úniku zleva našla přihrávka volného protihráče v našem velkém vápně - no a teď se předvedl náš gólman "dědeček" Honza Šrámek a parádním zakrokem vytěsnil střelu hostujícího hráče mimo tyče své brány!

Druhý poločas byl podobný prvnímu, jenom přibylo šancí a jejich zahazování (a to na obou stranách)! Obzvláště ve druhém dějství bylo už poměrně dusno a obrany moc nestíhali. A tak se otevíraly vrátka pro rychlé protiútoky, občas se objevila i nějaká ta chybička v rozehrávce a z toho pak pramenily gólovky - nakonec to mohlo klidně skončit i 6:3! No naštěstí už jenom jednou z našich domácích hlasivek zaznělo v ochozech i na place "góoól…" a to když parádně přesně načasovanou přihrávkou vysunul střídající Vojta do samostatného nájezdu Votyho a ten i když chvilku zaváhal, tak přeci jen mazácky mezi nohami hostujícího gólmana poslal míč potřetí do hostující sítě - 3:0! V samém závěru se zase pak ještě jednou zaskvěl náš gólman - hostující hráči dostali možnost na alespoň čestný úspěch (který by si určitě za předvedený výkon zasloužili) v podobě penalty, kterou ale Honza skvěle zneškodnil!!!

Nakonec teda jasné vítězství a další tři body do tabulky, které nás konečně posunuly na třetí místo tabulky. Teď jenom tam vydržet, bylo by to hezké pro naše mladé kluky! Je sice pravda, že tam máme pár starších a zkušených harcovníků, ale třeba Mára, Denis, Kovář, Křelina nebo i náhradní gólman Pajaziti, případně i Šebesta, jsou pořád ještě dorostenci a dalším klukům (Moudrý, Sochovič, Gruber, Kohout, Votánek, Novotný, Bareš) je pořád jenom 20-23 let - jen kdyby chtěli na sobě ještě více pracovat! A tak bychom se snad nemuseli o fotbal v Újezdě v budoucnosti obávat…

Další utkání opět doma příští nědeli 29/5 od 17,00 hod. proti FC Tempo "B". Sraz hráčů na hřišti v 16,00 hod.