Muži B-tým FC Miškovice – FK Újezd nad Lesy B 1:1 (1:1)

Jako na houpačce a skvělý Šrámek!

Neděle 15/5 - Miškovice

FC Miškovice - FK Újezd nad Lesy „B“ 1 : 1 (1:1)

Gól: Kovář

Sestava:
Šrámek – Gruber, Moudrý, Zeman, Sochovič – Mára (Ryšavý), Šiška - Doležal, Votánek (Denis), Kovář - Novotný

V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili posíleni o dva hráče našeho A mužstva proti soupeři, který hraje o udržení v soutěži. Určitě jsme nečekali žádnou procházku růžovou zahradou a nakonec i průběh utkání a zejména prvního poločasu nam ukázal, že domáci nemají vůbec špatné mužstvo a že dokážou hrát poměrně slušný fotbal.

Naše mužstvo už skoro tradičně na začátku utkání hrálo pohlednou kopanou. Klidnou rozehrávkou jsme získavali herný prostor a optickou převahu, soupeře jsme prakticky k ničemu nepouštěli a vše jsme pak asi v 15. minutě vyšperkovali vedoucí brankou, když po rychlé kombinaci středem hřiště poslal Voty kolmici před domácího gólmana, zde si naběhl Kovi, a bylo to 0:1! Do této chvíle se na naši hru dalo opravdu dívat a zdálo se, že bychom neměli mít problém.

No opak se ukázal pravdou... ale i na to jsme si už zvykli! Opět jakoby někdo mávnul čarovným proutkem a vše bylo jinak. Chyba za chybou v defenzívě, neskutečné množství nepřesných přihrávek a najednou jsme se ocitli pod velkým tlakem domácích "chodců". Naše štěstí, že jsme měli v bráně gólmana! Samozřejmě myšleno gólmana, který umí… a nutno říct, že pan Šrámek v tomto utkání opravdu uměl!!! Nebýt jeho umění, tak to asi skončí pro nás víc než tragicky. Naštěstí jenom jeden z několika samostatných úniků domácích hráčů skončil gólem v naší síti a tak jsme mohli do šaten s opravdu pro nás příznivým výsledkem 1:1.

V kabině došlo samozřejmě na mytí hlav… jenomže začala druhá půle a za necelých 10 minut se domácí hráči opět 2x ocitli sami před naším gólmanem. Naštěstí bez gólového efektu. Pak ale domácím došly síly a začly se dít věci zase před jejich bránou… a zde komentář končí! Protože to, co jsme byli schopni zahodit za šance (a bylo jich teda víc než dost), komentář si ani nezaslouží (myšleno komentář slušný… tomu neslušnému se raději vyhnu)!!!

A tak jenom na závěr shrnutí - utkání jako na houpačce s velkou pochvalou pro našeho gólmana Honzu Šrámka!

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše "B" v sobotu 21/5 proti dalšímu zachraňujícímu se soupeři (Dolní Měcholupy), začátek utkání v 17:00 hod. (sraz hráčů na hřišti v 16:00).

Štefan Krížo