Muži B-tým FK Újezd nad Lesy B - SK Újezd Praha 4 5:3 (4:1)

Dva rozdílné poločasy a jasné vítězství!

Sobota 23/4 - Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy „B“ - SK Újezd P-4 5 : 3 (4:1)

Góly: Kohout 2x, Votánek, Novotný, Sochovič

Sestava:
Šrámek – Sochovič, Mareš, Zeman, Gruber (Krejčí) – Moudrý, Mára - Kohout, Votánek, Valtr (Kovář) – Novotný (Bareš)

V dalším mistrovském utkání jara zavítal k nám tým našeho skoro jmenovce z Újezda P-4, který kvůli svému postavení v tabulce byl asi i mírným favoritem tohoto klání. Tentokrát ale v hostujícím týmu figuroval náš bývalý spoluhráč Milan Škoda jenom jako trenér na lavičce a možná i to rozhodlo, že zápas byl naší jasnou záležitostí a proběhl celkem v poklidu. Kromě Škody chybělo v sestavě hostů ještě několik hráčů…pravděpodobně už v předstihu se věnovali raději pomlázce a tak jsme měli značně ulehčenou situaci na hřišti, kterou jsme dokázali patřičně, hlavně v prvním poločase, i využít.

Do vedení jsme se dostali už asi v 10. minutě, když se z otočky a po teči trefil Tomáš Novotný. No naše vedení netrvalo dlouho a po chybách v rozehrávce a pak následně na našem levém kraji obrany soupeř lehce vyrovnal. Až pak jsme se srovnali a začali hrát fotbal na který se dalo opravdu dívat. Asi od 20. minuty jsme až do konce poločasu předváděli náš nejlepší fotbal letošního jara. A samozřejmě přišly i góly (ale také několik promarněných gólových situací)! Nejdříve po dlouhých autech Patrika Máry doklepával zblízka 2x Vráťa Kohout a pak po rohu Karla Valtra se krásně trefil hlavou Voty (jakoby klukovi pomohla ta tržní rána na hlavě z posledního přípravného utkání - už jeho druhý gól hlavou). Při hezkém už skoro letním počasí jsme předvedli několik krásných fotbalových momentů, které musely potěšit i náročnějšího diváka!

Škoda jen, že jsme v tom tempu nepokračovali i ve druhém poločase. Ze začátku se sice zdálo, že to půjde i dál, ale vydrželo nám to bohužel asi jenom 10 minut. To se ještě trefil Ondra Sochovič, který dostal hezkou křížnou přihrávku do běhu od Vráti Kohouta. Je teda pravda, že přihrávka směr měla, ale byla pomalá a hostující obránce byl u míče podstatně dřív, ale Klif si šel za svým a vydoloval mičudu mezi nohami soupeře a pak už sám zočivoči gólmanovi trefil přesně a bylo to 5:1.

No a pak jako bychom si řekli, že už stačilo, přišlo mávnutí čarovným proutkem a pohádky, vlastně fotbalu z naší strany, byl konec! Přestali jsme hrát a umožnili jsme soupeři snížit na přijatelný výsledek. Škoda, místo toho, abychom si zahráli fotbal pro radost a nasázeli odevzdaným hostujícím hráčům další góly, zbytečně jsme si nakonec pokazili hodnocení.

Celkově ale můžeme hodnotit utkání pozitivně, další 3 body, 5 gólů v síti soupeře, téměř hodina hezkého fotbalu! Jenom škoda těch tří obdržených branek, byly úplně zbytečný. Protože nejbližší soupeři v tabulce před námi o velikonočním víkendu prohrávali, poskočili jsme tímto vítězstvím už na 4. místo a vzhledem k tomu, že už bychom neměli mít problém se záchranou, mohli bychom začít pošilhávat po místě třetím…ale teď rychle zapomenout na poslední půlhodinu z tohoto utkání!!!

K dalšímu utkání jara nastoupíme v nedělí 1. května od 17.00 hod. na Junioru (UMT) proti tamní rezervě. Sraz hráčů v místě utkání v 16.00 hod., odjezd z Újezda ze hřiště v 15.15 hod. Nominace na utkání ve čtvrtek po tréninku.

Tréninky "B" v úterý a čtvrtek od 18.45 hod. na Blatově. POZOR - je to čas začátku tréninků na Blatově, ne srazu v kabinách!!!

Štefan Krížo