Další vysoká porážka v přípravě!

FK Újezd nad Lesy „B“ - Union Žižkov 3 : 5 (1:1)

Branky: Valtr, Bareš a Hladík

Sestava:
Pajaziti – Sochovič (Lehuta), Mareš (Mára), Ryšavý, Gruber (Sochovič) – Moudrý, Lehuta (Bareš) - Hladík, Valtr, Kovář (Denis) – Jakl (Mareš)

V dalším přípravném utkání jsme nastoupili na UMT na Střížkově proti jednoznačnému lídru II. tř., který to má opět po dvou letech nakročeno do B třídy, AFK Union Žižkov. Bohužel i tentokrát se ukázalo, že bez srdíčka a nasazení se vyhrávat nedá ani proti papírově "slabšímu" soupeři. První poločas to ještě vypadalo jakžtakž, ve předu jsme ale několik slibně vypadajících akcí nedotáhli do konce a naopak nás musel zase několikrát podržet náš gólman, když jsme totálně propadali v bránění. Tak či tak to ale na tak jasnou porážku nevypadalo. Hrálo se vyrovnané utkání, dalo by se říct, že jsme byli fotbalovější, jenom scházelo zakončení. Zejména ale ve druhém poločase se opětovně pak ukázaly naše slabší stránky jako úplně zbytečné odevzdání míče soupeři při naší útočné akci a z toho pak pramenící chyby v obraně. Když k tomu pak přičtem ještě nezvládnutí několika standardních situací před naší bránou, nelze se divit, že jsme tolikrát inkasovali!

Z několika stran je pořád slyšet, že je to sice jenom příprava…ale té ostudy už snad bylo víc než dost!

Vzhledem k tomu že nás v týdnu a pak asi i v sobotu a v neděli čekají přípravná utkání, v tomto týdnu budou tréninky dobrovolné (s A v úterý a čtvrtek v Satalicích).

Další utkání nás čeká už ve středu v Satalicích, kde od 19:00 hod. odehrajeme poslední utkání zimního turnaje proti Třeboradicím, sraz v místě v 18:15 hod.

K dalšímu přípravnému utkání pak nastoupí naše rezerva v sobotu 19/3 od 14:30 hod. v přátelském utkání proti Spartaku Kbely (hrát se bude už na přírodní trávě - buď přímo na hřišti soupeře nebo ve Vinoři), sraz hráčů v místě utkání v 13:30 hod.

Poslední přípravné utkání nás pak čeká hned v neděli 20/3 od 15:00 hod. proti Jirnům "B" (utkání se uskuteční ale asi jenom v případě, že bude k dispozici Blatov, co by se mělo rozhodnout nejpozději ve středu).

A pak nás už čeká první mistrovské utkání - v sobotu 26/3 proti ČAFC "B".

Štefan Krížo