Muži "B" SK Újezd Praha 4 - FK Újezd nad Lesy "B" 2:1 (1:1)

SK Újezd P-4 – FK Újezd nad Lesy "B" - 2 : 1 (1:1)
Branka: Šubi
ČK: Valtr, Novotný

Šrámek - Sochovič, Mareš P., Zahradník L., Gruber – Krejča, Moudrý - Valtr, Hladík, Bareš (Doležal) – Veselý (Novotný)

Připraveni ještě byli: Džilič a Čermák

Náš výkon sice nic moc, ale hlavně zásluhou pana Konvalinky zůstaly body u soupeře!!!

V prvním poločase se zdálo, že bychom si snad mohli odvézt z horké umělé trávy soupeře i nějaký bodík, možná i tři. Sice hned v úvodu utkání jsme viděli 3 žluté karty (to asi aby pan rozhodčí Konvalinka ukázal, kdo bude na hřišti pánem), pak jsme se ale trochu zklidnili a snažili jsme se soupeře přehrát. Bohužel při našich kombinacích jsme dost často chybovali a spousta našich přihrávek končila na kopačkách soupeře. Někdy se zdálo, jakoby měli naši hráči strach s míčem něco udělat. Částečně se na tom asi podepsalo i menší hřiště a tím samozřejmě bylo méně prostoru ale i času na přemýšlení, co s tím... Anebo že by tréma hrát před zraky reprezentačního trenéra Bílka, který první poločas coby náhradník domácího mužstva strávil na balkoně domácí klubovny?

Domáci jsme v podstatě k ničemu nepouštěli, ti hrozili prakticky jenom ze standardních situací. Skóre se mohlo měnit už asi ve 20. minutě, kdy jsme i Martinem Veselým dosáhli branky, kterou nejdříve rozhodčí uznal, ale pak následně po zdlouhavější diskusi s domácím Škodou a pomezním rozhodčím z nepochopitelných důvodů zase odvolal. Je vidět, že Milan Škoda je opravdu ještě platným hráčem!!! Nezlomilo nás to a dále jsme se snažili o zteč domácí brány. Nakonec se i povedlo, když ze zkrumáže před domácí bránou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, náš opravdu sváteční střelec Šubi – 0:1! No ale ještě v prvním poločase přišla opět naše špatná rozehrávka, rychlé vysunutí domácího útočníka a ten se štěstím propasíroval míč do naší brány – 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním vyvarovat se chyb v obranné činnosti a hlavně ale dát nějaký gól a vyhrát! Ale bylo to jenom zbožné přání. Ne že bychom se nesnažili, měli jsme i šance, byly tam i nějaké střely na bránu, ale to všechno bylo málo, protože touženého góla jsme nedali! A navíc po celý druhý poločas úřadoval arbitr utkání, který ve spolupráci s prvním asistentem jakoby chtěli dát najevo, že na hřišti je trenér reprezentace Bílek a to se sluší a patří, aby body zůstaly doma. Někdy se navíc zdálo, že utkání už řídí spíše domácí Milan Škoda…stíhal všechno - faulovat, nadávat, komentovat, radit. Nakonec vše vyvrcholilo naším dvojím vyloučením (pravdou je, že v případě Karla Valtra zcela zaslouženého, ale v případě Tomáše Novotného zcela vymyšleného) a aby toho nebylo málo domácím se opět po naší chybě ve středu hřiště popvedlo parádní střelou do šibenice dosáhnout vítězné branky! Nutno ale poznamenat, že 15 vteřin před tím byl přímo před zrakem hlavního Konvalinky ze zadu faulován Vlasta Hladík…

Můžeme se samozřejmě vymlouvat na řadu momentů tohoto utkání, ale abychom se tím neuspokojili – prohráli jsme si toto utkání jenom sami, naší neschopností jít důrazně za vítezstvím. Prostě chybí trochu více vůle, zarputilosti a i odolnosti vůči nepřízni osudu! Budeme ale také v očekávání, do kdy se bude dařit soupeři takovýmto způsobem vyhrávat…je to opravdu smutné, že toto mužstvo vede tabulku bez ztráty bodu! Ale jsou věci mezi nebem a zemí…někdy nepochopitelné, ale jsou!!!

Další mistrovské utkání sehraje naše „B“ v sobotu 25/9 na domácím hřišti od 16,30 hod. proti rezervě Junioru.