Muži "B" FK Újezd nad Lesy “B” – FC Háje Jížní Město "B" 4:0 (3:0)

První domácí mistrák "B" a hned jasné vítězství

FK Újezd nad Lesy "B" - JM Háje "B" 4 : 0 (3:0)
Góly: Tomáš Novotný 2, Ondra Sochovič a Martin Doležal

Sestava:
Šrámek - Svoboda, Zeman (Krejča), Mareš P., Gruber - Sochovič, Moudrý (Čermák), Bareš (Kovář M.) - Doležal, Novotný, Hladík
Připraveni ještě byli: Scherks a Džilič

Po nevydařeném podzimním startu na ČAFCe jsme nastupovali proti další rezervě přeborového účastníka. V sestavě našeho mužstva jsme udělali pár změn a hlavně rozestavění napovídalo, že bychom rádi hráli ofenzivně. Chtěli jsme ukázat, že první utkání byla jenom nešťastná epizoda a že fatální chyby zejména v obranné činnosti se už opakovat nebudou.
Od začátku utkání jsme se pustili do útočení, ale prvních 15 minut bylo takových nemastných, neslaných. Navíc jsme opět dokázali chybovat v zadních řadách (to zase Móza, který hledá své místo v sestavě v obraně, neskutečně namazal hostujícímu hráči), naštěstí to pro nás dopadlo dobře, ale pak trvalo pár minut, než se naše obrana zformovala a začali jsme hrát, co jsme si řekli před utkáním. Do vedení jsme se dostali zásluhou Ondry Sochoviče, který dostal hezkou přihrávku od Filipa Bareše. Druhý gól padl po nádherné samostatné akci Martina Doležala, který si z 5 hostujících hráčů udělal slalomovou dráhu a prošel s míčem u nohy od půlky hřiště až do brány jako nůž máslem. Do konce prvního poločasu jsme pak stihli ještě jeden gól, po levé straně unikl Vlasta a jeho centr doletěl až k volnému Tomáši Novotnému, který nezaváhal. První poločas končil výsledkem 3:0, ale i tak byla v kabině malá bouře kvůli slovním půtkam našich hráčů (Šubi a Pavel) a i zbytečným žlutým kartám Kuby Moudrého a Pavla Mareše.
Druhý poločas se hodnotí dost těžko. Zjednodušeně by se dalo říct, že to byla hra kočky s myší, nebo že to bylo neskutečné divadlo, kde hlavním tématem bylo, jak zahodit i ty nejvyloženější šance. A těch šancí bylo asi 10! A ne kdejakých, to jsme ve dvou nebo i ve třech běželi sami na hostujícího gólmana, ale jenom jedinou jsme dokázali proměnit. Naštěstí to bylo za stavu 4:0, ale bylo to opravdu trestuhodné!!! Poslední gól dával opět T. Novotný po samostatném úniku našich dvou hráčů.
Celkově lze říct, že spokojenost, ale to bychom museli zapomenout na ty vyložené šance - Michal Kovář 3x, Vlasta 2x, Martin, Móza, Tomáš, dokonce i stopér Pavel Mareš...snad jenom náš gólman Honza Šrámek se nedostal do šance a může mít v tomto směru čisté svědomí!
Tak snad jsme nechtěli vystřílet střelný prach v jednom utkání a budeme věřit a doufat, že jsme si to šetřili na příště!
Další utkání odehraje naše "B" mužstvo v neděli 5.9. od 17:00 hod. na hřišti v Satalicích.

Štefan Krížo