Muži "B" ČAFC "B" - FK Újezd nad Lesy "B" 4:1 (1:1)

Neděle, 22. 8. 2010
ČAFC „B“ – FK Újezd nad Lesy "B" - 4 : 1 (1:1)
Branka: Frydrych

Sestava:
Šrámek - Sochovič, Mareš P., Krejča (Čermák), Svoboda – Zeman, Moudrý - Doležal, Frydrych (Hladík), Bareš (Kovář M.) – Novotný

Připraveni ještě byli: Džilič a Gruber

První mistrák a hned takovéto nadělení, lépe řečeno nakládačka. A to se ještě v prvním poločase zdálo, že bychom si snad mohli odvézt z horké umělé trávy soupeře i nějaký bodík. Horko bylo ale doopravdy a je s podivem, že v takovém počasí se hraje na UMT a přitom je vedle hezké travnaté (přírodní) hřiště. Možná bylo ale i dobře, že toto hřiště mělo alespoň menší rozměry a v těch 45 stupněch na sluníčku nebylo třeba tolik běhat. Ale to je jenom zdání, naběhali jsme se víc než dost – a bohužel někdy i zbytečně!

Hned na začátku utkání jsme zaspali v obranné činnosti a po rychlém rozehrání autového vhazování se soupeř lehce dostal do vedení – 1:0. Naši kluci se rozehrávali jenom ztěžka, jakobysme v tom horku podcenili rozcvičení před utkáním! Postupně jsme ale herně vyrovnali a nakonec se nám to povedlo i výsledkově. Po rychlé rozehrávce směrem dopředu vysunul Filip Bareš nabíhajícího Feryho (Honzu Frydrycha, který měl sice za sebou dlouhou cestu z Beskyd ale i tak se rozhodl, že nám pomůže) a ten krásným bodlem podél domácího gólmana trefil přesně k tyči – 1:1. Mezitím ale několikrát zahrozili domácí dlouhými nakopávanými míči na své vysoké útočníky a nutno říct, že jsme měli i štěstí, protože naše obrana nefungovala nejlépe a hlavně středem hřiště se soupeři dařilo dostávat se k zajímavým střeleckým možnostem. Několikrát musel náš gólman Honza Šrámek ukázat své umění a dokázal, že nepatří ještě do starého železa!

Do druhého poločasu jsme sice nastupovali s odhodláním vyvarovat se chyb v obranné činnosti, no bylo to jenom odhodlání – realita byla úplně jiná. Je pravda, že druhý gól jsme dostali i za přispění arbitrů (druhý poločas byl z jejich strany opravdu podivný) – nejdřívě na středové čáře hlavní rozhodčí „přehlédl“ jasný faul na našeho hráče, hned pak „přehlédl“ pomezný rozhodčí jasný ofsajd domácího hráče a po samostatném úniku to bylo 2:1. My jsme se pak snažili o srovnání, herně jsme možná měli i malinko navrch, ale ve finální fázi jsme bohužel neuspěli. Navíc pak přišly další chyby naší obrany a z toho pak i vyšel jasný výsledek ve prospěch domácího mužstva. Nám už nepomohlo ani trojí střídání a snaha o oživení, prostě už to nešlo, žádný zvrat se nekonal.

Nedá se jednoznačně říct, že by naši kluci zklamali. Hrálo se celých 90 minut, bojovalo se, bylo vidět snahu hrát fotbal, ale soupeř svými nákopy byl prostě efektivnjší a výsledkově lepší! Jenom ještě poznámka k rozhodčím-první poločas byl z tohoto pohledu poměrně bezproblémový (je ale pravda, že domácím odpustil jednoznačně červenou kartu za odplácení), v druhém dějství to byl ale úplně odlišný metr a slušně řečeno zajímavé posuzování některých situací na hřišti. Je škoda, že to začíná už prvním kolem v celé soutěži…!!!

Aby to ale nevyznělo, že to bylo jenom rozhodčím. My jsme tomuto nepříznivému výsledku z našeho pohledu přispěli značným dílem – našimi vlastními chybami, které by se příště neměly opakovat!

Další utkání odehraje naše rezerva v sobotu 28/8 od 17,00 hod. na domácím hřišti a soupeřem nám bude TJ Háje „B“.

Štefan Krížo