FK Újezd - Vršovice

12.kolo - sobota 26.3.2011 10:00

FK Ujezd nad Lesy - SK Union Vršovice 0:2 (0:0)

Branky :

Sestava :

Maršák Rudolf - Rubeš David, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Drdla Lukáš  - Čermák Daniel, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Pinkas Martin, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Havel Jiří, Vojáček Lukáš, Tabulka Dominik, Plzák Lukáš, Novotný David

Připraveni :

Votava Tadeáš, Beneš Jakub

Komentář

Do jarní části soutěže jsme vstoupili zhurta z jedním ze silných soupeřů. Vršovice oproti podzimu viditelně (alespoň početně) posílili a tak bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého.

Od začátku utkání se bojovalo o každou píď hřiště a ani jedno mužstvo nechtělo prodat kůži lacino. Na obou mužstvech byla patrná nerozehranost na přírodní trávě, ale přeci jen soupeř se s tímto faktem vyrovnal rychleji a začal nás mírně přehrávat. Nicméně se hrálo nahoru dolů a konečně začali přicházet i náznaky šancí, povětšinou po chybách jednotlivých obran. A tak jsme nechali vyniknout našeho Rudu Maršáka, který zlikvidoval během prvního poločasu 3 nebezpečné situace soupeře. Na druhé straně jsme se také tlačili do zakončení, ale největší naší šanci po pěkné kombinaci zakončoval Martin Pinkas přímo z voleje do náručí připraveného gólmana. Po prvním poločase bylo zřejmé, že kdo vstřelí gól, taky zápas vyhraje.

Do druhé půle jsme prostřídali, ale byl to soupeř, který nás zatlačil nepříjemně blízko před naší branku. Nám se nedařilo vepředu podržet míč a tak obrana musela být neustále ve střehu. Na tuto situaci jsme museli reagovat opětným prostřídáním, které přeci jen pomohlo vytížené obraně a opět jsme začali vystrkovat růžky směrem dopředu. Bohužel zrovna v této pro nás nejméně vhodné chvíli jsme si při soupeřově rohu vybrali kopec smůly vrchovatě. Kuba Kostka (jinak dnes velmi jistý) míč směřující na jeho hlavu pouze líznul za sebe do kolena Dominika Tabulky a odtud se míč angličanem došoural pomalu do branky... Soupeř od této chvíle mírně polevil v aktivitě a tak jsme konečně přidali na obrátkách a chtěli samozřejmě vyrovnat. Bohužel času už mnoho nezbývalo a soupeřova obrana byla dnes pevná a do vážnější šance nás už v podstatě nepustila. V poslední minutě, kdy už jsme hráli vabank soupeř ještě z brejku potvrdil svoje vedení povedenou přízemní střelou.

Z pohledu celého zápasu soupeř vyhrál zaslouženě. Působil fotbalovějším dojmem, což jsme se my snažili dohnat bojovností. Nicméně celý zápas byl o první vstřelené brance a o chybě, která jí předcházela. Bohužel jsme jí vyrobili my. Ale kluci rozhodně nic neodflákli a makali na hranici svých možností. A za to jim určitě nemůžeme nic vytknout.