Bohemins Praha - FK Újezd

20.kolo - neděle 22.05.2011 13:00

FC Bohemians Praha - FK Újezd nad Lesy 3:0 (1:0)

Sestava :

Maršák Rudolf - Pinkas Martin, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Drdla Lukáš - Rubeš David, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Plzák Lukáš, Vaníček Tomáš, Čermák Daniel, Havel Jiří, Vojáček Lukáš

Připraveni :

Votava Tadeáš, Beneš Jakub

Komentář :

V nepříjemné výhni jsme v dalším kole zavítali na UMT pražského Střížkova.

Dnešní komentář se dá shrnout jednou větou. Soupeř nás přehrál a vyhrál zaslouženě. My se nemůžeme vyhrabat z nějaké křeče nebo pocitu zodpovědnosti, který klukům neuvěřitelně svazuje ruce a bohužel hlavně nohy. Tomuto faktu navíc nepomohlo, že jsme poměrně brzy inkasovali branku a tím jsme domácím nasadili ještě větší křídla. K tomu se následně přidali 2 velmi nepřesné výroky pana rozhodčího, které podle mě jednoznačně nahráli domácím. Nejdříve postupoval na branku domácích Andy, obránce ho držel ze všech sil, až ho nakonec stáhnul. Ale pokud jde hráč sám na branku a před ním je už poze brankář, je to podle mě a fotbalových pravidel červená karta. Tady se ani nežlutilo a "jen" jsme kopali trestný kop. Asi za 2 minuty na kraji vápna prošlápnul domácí obránce Kubu Karbuse takovým šlapákem, že Kuba už do zápasu nenastoupil. Tady se pro změnu faul nepískal vůbec. Tímto jsme museli přeskupit řady, ale do konce poločasu si ani jedno mužstvo žádnou šanci nevytvořilo.

Do druhé půle jsme sice vstoupili s větším odhodláním, ale veškerá naše snaha končila u vápna. Vyjímkou bylo vysunutí Petra Foltmana od Lukáše Plzáka, kde Petrovi chybělo asi půl metru a tyč nastřelená Andym. Jinak hrál většinou soupeř a navíc do naší stále otevřenější obrany přidal ještě 2 branky.

Dnešní zápas byl zrcadlovým obrazem toho podzimního. Tam jsme zase Bohemku přehráli my. Domácí vyhráli zaslouženě, nebudu se vymlouvat na rozhodčího, ale 2 popsané zákroky v komentáři mohli snad kormidlem zápasu otočit.
Bohužel z našeho projevu se vytratila lehkost, která nás zdobila na začátku jara, a teď hrajeme zbytečně v nějaké křeči nebo strachu. Sami nevíme co s tím, na tréninku je vše v pořádku, ale v zápase to neumíme prodat.