FK Újezd - Motorlet

10. kolo - sobota 6.11.2010 - 10,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Motorlet Praha C  1:0  ( 1:0 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Bouška - Mikuš, Sádlo, Veselovský, Jirsa - Čermák, Kuštein

Střídačka:  Horák, Černý, Votava

Branky:  18´ Mesjar

Ve větrném, ale teplém sobotním dopoledni jsme nastoupili k předposlednímu zápasu podzimní části soutěže proti mužstvu Motorlet "C". „A“ tým našeho soupeře hraje českou ligu, „B“ tým divizi, tedy o 2 a 3 soutěže výše. Již při rozcvičování hráčů Motorletu před zápasem bylo vidět, že k nám přijeli vyhrát. O tom už ale svědčil vzkaz trenéra Motorletu hráčům na jejich webových stránkách: "Chceme být prvním přemožitelem našeho víkendového soka! Postarají se o to:,...".

Se silnou sestavou našeho soupeře, o které nebudeme dále spekulovat, jsme před zápasem v duchu poměřovali naši sestavu. Pro nemoc nemohl nastoupit náš nejlepší hráč a střelec Martin Mruvčinský, konflikt s termínem házenkářského turnaje nedovolil nastoupit našemu nejzkušenějšímu obránci Honzovi Oktábcovi, Ludva Bouška nastoupil s obrovským sebezapřením s bolestí kotníku, zlomená ruka znemožnila start Tadeáše Herčíka. Musím říci, že to s našimi vyhlídkami před zápasem nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí se trenérovi podařilo kluky namotivovat k bojovnému výkonu a ti k zápasu přistoupili nanejvýše zodpovědně.

Byť jsme před tímto zápasem vedli tabulku, proti fotbalově kvalitnějšímu soupeři jsme od začátku tahali za kratší konec provazu. Soupeř nás snadno přehrával, a zejména pravá strana útoku Motorletu byla pro nás velice nebezpečná. Na této straně operoval velice šikovný a rychlý útočník, kterého Ludva často „nestíhal“ a když, tak jen s velkými obtížemi, takže David Mesjar musel hrát druhého "falešného" levého beka. Často jsme odvraceli pouze na rohový kop. V první půli se proti nám kopalo několik rohových kopů, naštěstí jsme se vždy ubránili, někdy se štěstím. Co šlo mezi naše tyče, to jistil náš brankář Roman Přibyl. My jsme se kloudně za půlku dostali až v 15. minutě, kdy šel ve vápně po míči Pavel Jirsa, brankář hostí měl ale k míči blíže. Dvě minutky poté jsme udeřili, a jak se nakonec ukázalo, rozhodli zápas. Asi z 28 metrů jsme zahrávali trestný kop. K míči se postavil David Mesjar a poslal míč do ohně před branku. Na míč nabíhal Radim Čermák, stínovaný obráncem soupeře. Ten udělal brankáři to nejhorší co mohl, lehce tečoval míč a to tak nešťastně, že na něj brankář nedosáhl. Vlastní gól a naše, dlužno říci, překvapivé vedení 1-0. Chvíli po rozehrání nám zatrnulo, když prudká střela zblízka trefila našeho kapitána Radima Čermáka přímo do obličeje. Přijít ve hře o Radima by byl pro nás asi konec jakékoliv ofenzivy. Radim byl očividně otřesený, tak ho trenér raději stáhl ze hřiště. Po pěti minutách byl naštěstí Radim zpátky na hřišti, takže jsme si oddechli. Poločas jsme ubránili. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, hrálo se na naší straně hřiště. 100% absolutorium zaslouží naše obrana. Lukáš Pinkas na stoperu vzhledem ke svému mládí a zkušenostem v této soutěži podal bezchybný výkon. David Mesjar jako předstoper zaskakoval za naše krajní beky a hasil případné chyby v naší obraně, Ludva Bouška hrál na hranici svých schopností, Jirka Pořízka nenechal útočníka na své straně vydechnout a ještě stačil podporovat útok přechodem přes naší slabší zálohu a všechno potrhnul výborným výkonem v brance Roman Přibyl. I díky tomu jsme se nakonec v zápase ubránili a dohráli jsme s nulou na našem kontě. Nebudu popisovat každou nebezpečnou akci našeho soupeře, jen snad ty nejnebezpečnější. Ve 45. minutě Roman chytil jasný gól, kdy po rohu hráč Motorletu namířil přesně k tyči. Roman míč zázračně vyškrábnul. Očima jsem tlačili hodiny k 60. minutě. Poslední minuta byla ale z našeho pohledu infarktová. Do úniku se dostal hostující útočník, kterého s vypětím všech sil stíhal Ludva a nakonec se mu na poslední chvíli podařilo čistě bez faulu špičkou nohy míč trochu ukopnout, takže Roman včasných výběhem mohl tuto šanci zlikvidovat. Hned z protiútoku jsme z ojedinělé akce mohli soupeře dorazit, když dostal na hranici vápna od Radima přihrávku Matěj Veselovský. Ten si míč zpracoval a nebezpečně vystřelil do horní části soupeřovy branky. Brankář hostí jen s velkou námahou míč chytil. Možná o 10 centimetrů výše letící míč by byl gólový, ale na „kdyby“ se nehraje. Chvíli poté rozhodčí odpískal konec zápasu a v našem táboře zavládlo nadšení. Na rohy jsme prohráli snad 2: 15, ale na góly to zůstalo 1-0 pro nás. Kluci ještě z posledních sil předvedli divákům děkovačku, únava byla očividná. Z řad rodičů soupeře se ozvala výtka: „a to vás taková výhra těší, když jste byli celý zápas horší?“ Co na to říct? TĚŠÍ. Počítají se góly a nikoho nebude zajímat, pod jakým tlakem jsme byli, stejně jako v jakých sestavách se hrálo. Jsou to pro nás zlaté 3 body do tabulky a stále tak zůstáváme na špici, což je to, co nás zajímá. Bojovnost, s jakou kluci přistoupili k zápasu byla příkladná a musíme jim za to poděkovat. Kluci, udělali jste nám velikou radost! Zbývá se připravit na poslední zápas podzimu, abychom ho zvládli. Potom budou mít čas naši marodi, zejména Ludva, dát se dohromady na jaro.