FK Újezd - Admira B

1. kolo - neděle 6.9.2010 - 15,30 hodin

FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha B      4:0  ( 3:0 )

Sestava: Přibyl - Pinkas, Oktábec, Mesjar, Bouška - Pořízka, Čermák, Herčík, Jirsa - Mruvčinský, Denemark

Střídačka: Mikuš, Černý, Kuštein, Votava, Salač

Branky: 9´, 15´, 29´ Mruvčinský, 49´Herčík

K prvnímu zápasu sezóny 2010/ 2011 nastoupili naši kluci proti celku Admira Praha B. Hokejové střídání, které je od letošní sezóny zavedeno, nám umožnilo rozšířit kádr o mladší kluky z přípravky.

Od začátku zápasu jsme soupeře na všech postech přehrávali, na některé akce našich hráčů se byla radost dívat. Již v 5. minutě jsme se dostali do první šance. Martin Mruvčinský vysunul Radima Čermáka, kterému běžel v tandemu ještě Vašek Denemark. Obránci na poslední chvíli uklidili před Radimem míč k brankáři. V další pěkné akci, v 9. minutě, si kluci vyměnili role. Radim perfektní přihrávkou vysunul za obranu Admiry Martina, který přesnou střelou nedal brankáři hostí šanci. 1-0. 14.minuta znamenala další ohrožení branky hostí. Radim přiťuknul míč Martinovi proti noze a ten pěkně vystřelil. Míč skončil těsně vedle branky jen díky teči hostujícího hráče. Velkou jistotou byli dnes naši obránci, kteří prakticky po celý zápas nedali útočníkům Admiry prostor k větší šanci. S obrovským přehledem si svoji úlohu plnil Honza Oktábec, který nejen stoprocentně zastal svoji úlohu na pozici stopera, ale taky velmi dobře rozehrával naše akce. Krásným příkladem byla akce v 15. minutě, kdy Honza krásnou uličkou vysunul do šance Martina Mruvčinského, který se dostal za obranu hostí. Zcela bez šance Martina stíhali tři obránci Admiry, sám tváří v tvář brankáři přesnou střelou do jeho protipohybu zkušeně skóroval. 2-0. Dvě minutky nato utekl po pravé straně Radim Čermák, dostal se z úhlu před branku, ale vystřelil jen do brankáře. Chvíli před koncem prvního poločasu, ve 29. minutě, jsme soupeře gólem do šatny dorazili. Po faulu těsně za levým rohem vápna jsme rozehrávali trestný kop. K míči se postavil Martin Mruvčinský. Naši hráči dobře nabíhali na centr, což zjevně oklamalo hostujícího brankáře. Martin to kopl přímo na branku, brankář Admiry přímou střelu asi nečekal a tak z toho byl krásný gól a pro Martina završení čistého hattricku. 3-0. Ve druhém poločase dostali více prostoru hráči přípravky a ukázali, že umí i na velkém hřišti. Ve 32. minutě se probil Vašek Dennemark po pravé straně až k brankové čáře, dostal se i ke střele, ale míč skončil v boční síti. Další desetiminutovka byla celkem vyrovnaná, dost často se hrálo uprostřed hřiště. Ve 42. minutě se dostali hosté do akce, která stojí za zaznamenání. Nebezpečně kopnutý rohový kop ale Honza Oktábec u tyče odvrátil. 49. minuta a bylo to 4-0.  Martin Mruvčinský prohodil míč obloučkem na Vaška Denemarka, který se po levé straně probil až k brankové čáře, odkud přihrál na dobře postaveného Tadeáše Herčíka u vzdálenější tyče. Tadeáš už neměl problém do prázdné brány skórovat. V 57. minutě ještě Admira kopala trestný kop, ale se slabě kopnutým míčem doprostřed branky neměl Roman žádný problém. Za stavu 4-0 zápas skončil. První 3 body jsou doma, navíc předvedená hra vůbec nebyla špatná.