Bohnice - FK Újezd

2. kolo - sobota 11.9.2010 - 9,00 hodin

Slovan Bohnice  -  FK Újezd nad Lesy    0:1  ( 0:1 )

Sestava: Přibyl - Pinkas, Oktábec, Mesjar, Bouška - Pořízka, Čermák, Herčík, Votava - Veselovský, Denemark

Střídačka: Mikuš, Černý, Kuštein, Slavík, Salač

Branky: 27´ Votava

Na druhý zápas sezony jsme se vypravili za krásného slunného rána do Bohnic. Se Slovanem jsme v loňské sezoně získali z dvojzápasu pouze jeden bod a to ještě se štěstím, a tak jsme byli zvědavi, jak se bude zápas vyvíjet. I Bohnice prošly „generační výměnou“, takže jsme tentokrát nehráli proti obrovské výškové převaze lako vloni, naproti tomu jsme přijeli bez našeho nejlepšího střelce Martina Mruvčinského, čímž byla oslabena údernost našeho útoku.

Od začátku jsme hráli aktivně. Již ve 4. minutě Matěj Veselovský prostrčil míč na Radima Čermáka, který vysunul do běhu Vaška Denemarka. Ten se tímto ocitl ve vápně sám před brankářem domácích, ten pádem pod Vaškovy nohy naši šanci překazil. První nebezpečnou situací před naší brankou byl v 9. minutě rohový kop. Hráč Bohnic ho však kopl prachbídně, přetažený centr byl všechno, jen ne nebezpečný.  To náš rohový kop v 10. minutě byl nebezpečnější. Rohu předcházela snaha Vaška probít se středem skrz bohnickou obranu, obránce mu ukopl míč na roh. Matěj z rohu nacentroval míč na hlavu Tadeáše Herčíka, ten se ale nestihl zorientovat, a tak jeho hlavička skončila vysoko nad bránou. Ve 12. minutě jsme měli první 100%  šanci. Honza Oktábec roztáhl hru na pravou stranu na Jirku Pořízku, který potáhl míč a perfektně přihrál před prázdnou branku na úplně volného Matěje, kterému se ale u levé tyče nepodařilo neposedný míč trefit tak, jak by si asi představoval, a tak z toho nakonec gól nebyl. Dvě minuty nato zahrávali domácí tři rohové kopy za sebou. První dva odvracel Tadeáš, třetí skončil v náručí našeho brankáře Romana Přibyla. V 15. minutě se vydal do samostatné akce Honza Oktábec, probil se až na pravou stranu vápna. Před branku mu nabíhal Matěj. Honza se rozhodl překvapit brankáře přímou střelou, trefil však pouze boční síť. 16. minuta přinesla dlouhé diskuse a protesty z naší strany, protože domácími určený rozhodčí laik neodpískal zcela jasný faul na Matěje v pokutovém území. Matěj byl ve 100% šanci poslán k zemi, ale byl z toho pouze rohový kop. Po rohu jsme vyrobili před brankou domácích pořádný závar, ale nakonec z toho nic nebylo. Domácí se do 24. minuty nezmohli na nic, kromě rohových kopů, když rozhodčí odpískal trestňák proti nám zhruba z 25 metrů. Pro Romana v naší brance to ale nebyla nebezpečná episoda, slabou střelu snadno chytil. Ve 26. minutě Radim napravo vybojoval míč a snažil se přihrát na úplně volného Tadeáše před soupeřovou bránou. Domácímu obránci se podařilo míč tečovat, takže se Tadeáš nakonec k míči nedostal. Ve 27. Minutě po rohovém kopu jsme se už radovali. Matěj kopal roh z levé strany. Míč se dostal k Šimonovi Votavovi a ten skóroval.  0-1. Vedení po prvním poločase jsme si vzhledem k předvedené hře a k neodpískané penaltě určitě zasloužili.

Ve druhém poločase jsme opět využili hokejového střídání a postupně se tak do boje zapojili všichni kluci.  Poločas však nezačal ideálně, protože jsme na začátku málem inkasovali. Po totálním propadáku obrany se dostal k samostatnému úniku hráč domácích. Naštěstí Roman správně zareagoval a tento únik „vychytal“. Ve 39. minutě se vydali do rychlého brejku v tandemu Dalibor Salač a Vojta Černý. Dalibor předložil Vojtovi míč před prázdnou bránu, Vojtovi ale chybělo půl kroku, aby tuto šanci proměnil. V této fázi zápasu jsme to byli my, kdo se snažil hrát. Ve 40 minutě se Radim pokusil dvakrát po sobě prostřelit z hranice vápna obranu domácích, nakonec z toho byl jen rohový kop. Další naše dobrá šance přišla ve 42. Minutě. Dalibor prostrčil na pravou stranu malého vápna volnému Jirkovi, tomu ale míč nesedl a nepovedená střela šajtlí šla daleko mimo. Ve 47. Minutě po našem rohovém kopu vystřelil Honza tvrdě do brankáře a odražený míč před prázdnou branku poslal Tadeáš z několika kroků do břevna. Do konce zápasu jsme zahrávali ještě 4 rohové kopy, po kterých následovaly závary před bohnickou brankou, ale další branky jsme se již nedočkali. V poslední minutě nám zatrnulo, když domácí kopali rohový kop a míč se nebezpečně odrážel před naší brankou. Naštěstí se k němu dostal Roman včas. Rozhodčí odpískal konec zápasu a my jsme se mohli radovat ze zisku dalších 3 bodů. Za předvedenou bojovnost jsme si je určitě zasloužili.