FK Újezd - Řepy

3. kolo - neděle 19.9.2010 - 14,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Sokol Řepy      1:0  ( 1:0 )

Sestava: Přibyl - Pinkas, Mesjar, Bouška, Pořízka - Čermák, Herčík, Veselovský, Votava  - Mruvčinský, Jirsa

Střídačka: Černý, Kuštein, Salač, Denemark

Branky: 16´ Mruvčinský

V nedělním odpoledni, 19. září, jsme na domácím hřišti přivítali hráče Sokola Řepy. Úvodní dvě kola soutěže pro nás znamenala dvě výhry, tak jsme byli zvědavi, jak se bude zápas vyvíjet. Od začátku zápasu se ale nebylo na co dívat, pokud tedy nemám zmiňovat okopávanou uprostřed hřiště. Po čtvrthodince hry jsme konečně pochopili, že přehuštěným středem to nepůjde, a že bude zapotřebí hru roztáhnout do křídel. Jak to má vypadat, jsme viděli v 16. minutě, kdy Radim Čermák dostal od obránců dobrý míč do běhu na pravou stranu. Přestože ho stíhali 4 hráči hostů, Radim se po 20 metrovém sprintu zasekávačkou uvolnil a přihrál volnému Martinovi Mruvčinskému dva metry za hranici vápna. Zde hosté propadli v obraně, protože jak se záhy přesvědčili, Martinovi není radno nechat prostor na zpracování a střelu. Brankář byl bez šance. 1-0. Minutku po rozehrání, akce jako přes kopírák, tentokrát Radim po úniku zprava přihrával do podobné pozice na Matěje Veselovského. Toho už ale obránci se štěstím pokryli. A hráli jsme dál. V této fázi zápasu se zdálo, že soupeře snadno přehrajeme, protože naše útoky byly čím dál tím víc nebezpečné. Běžela 18. minuta, Martin se několika kličkami zbavil dvou hráčů soupeře a naservíroval míč na hranici desítky na volného Matěje. Tomu se míč nepodařilo zpracovat, odražený míč a následná střela Šimona Votavy už pro branku hostů nebezpečí neznamenala. Před koncem poločasu se dostali na hřiště hráči z lavičky. V nastálé desetiminutovce se hra odehrávala převážně uprostřed hřiště, bez nějakých šancí, bez fotbalového nápadu z obou stran. Ve 27. minutě se dostali do nebezpečné šance hráči Řep, kdy způsobili závar před naší brankou. Nakonec z tohoto mráčku nezapršelo, slabá střela z pravé strany křížem ani nemířila mezi tyče a Roman Přibyl v naší brance jen zkušeně kontroloval. V poslední minutě prvního poločasu jsme ale mohli soupeři dát gól „do šatny“. Po rohovém kopu se po závaru před brankou hostí zorientoval Martin a přihrál před branku na nohu Pavlovi Jirsovi. Ten napoprvé neprostřelil, druhou jeho střelu brankář Řep chytil. Na začátku druhého poločasu se opět hrál nezáživný fotbal, nebo spíše okopávaná, chvílemi se na předváděnou hru nedalo koukat. A nedá se říci, že by to bylo pouze tím, že hráli kluci z lavičky. V obraně také nenastoupil zraněný Honza Oktábec a to bylo také dost znát. Chyběl nám dirigent hry ze zadních řad, tedy role, kterou Honza v prvních dvou zápasech zvládal velmi dobře. Záloha útoku také připravila pramálo dobrých míčů, proto také hra vypadala tak jak vypadala. Ve 37. minutě jsme po odkopnutém míči kopali rohový kop. První míč poslal Matěj moc nízko, obránce mu odhlavičkoval míč zpět. Druhý míč už letěl přesně na nabíhajícího Tadeáše, tomu se ale nepodařilo obránce hostů přeskočit, a tak se Řepy ubránily. Ve 39. minutě si Radim na pravé straně, i když to fyzikálně nedávalo smysl, tělem odstavil většího a robustnějšího soupeře a vysunul do běhu Martina. Tomu chyběl krok, aby se dostal sám před brankáře, obránce hostí mu míč na poslední chvíli odkopl. Ve 41. minutě se soupeř po levé straně probíjel do našeho obranného pásma, míče se postupně po bezmyšlenkovitých odkopech naší obrany odrážely zpět k hráčům Řep, a ti se tak dostali nakonec až k ohrožení naší branky. Naštěstí zachraňoval Ludva Bouška odkopem na roh. Z rohu kopnutý míč proletěl napříč naší brankou, asi metr před brankovou čarou. Ve středu branky byl zcela nepokrytý útočník Řep, a jen díky tomu, že „promáchl“, jsme neinkasovali. Ve 42. minutě Martin roztáhl hru přihrávkou na pravou stranu na Radima, kterému se povedl i třetí únik. Poté co si obhodil jednoho obránce, tak přihrál před bránu na úplně volného Pavla Jirsu, kterému ale míč „přišel“ na jeho slabší levou nohu, takže nedokázal dobře zpracovat a brankář ho bez problémů vychytal. 49. minuta a ideální střelecká pozice pro Martina z trestného kopu, asi z 20 metrů. Těšili jsme se na nechytatelnou technickou střelu, ale Martin se tentokrát rozhodl vystřelit tvrdě. Střela měla všechny parametry v pořádku, jen ne přesnost. Vypálený projektil skončil metr a půl nad brankou. V 52. minutě jsme měli štěstí, že jsme neinkasovali. Po totálním propadáku obrany, který se nám minimálně jednou za zápas v poslední době „povede“, se dostal do samostatného úniku útočník Řep, stíhaný Ludvou Bouškou. Jen díky výbornému zákroku Romana Přibyla, který včas vyběhl a pádem pod nohy akci překazil, a díky následnému odkopu Ludvy, nebylo srovnáno. V předposlední minutě jsme mohli pojistit, ale Pavlovi Jirsovi míč sedl opět na levou, a tak z toho nic nebylo. Do konce zápasu jsme kopali bez úspěchu ještě jeden rohový kop, chvíli poté rozhodčí zápas ukončil. Jak shrnout tento zápas? Tentokrát to byly upracované 3 body, ale počítají se, a tak jsme po 3 kolech na čele tabulky. Pokud ale nedojde ke zlepšení hry, na lepší týmy, které nás čekají, to s největší pravděpodobností stačit nebude.