6. kolo - sobota 9.10.2010 - 10,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  SK Aritma Praha     3:0  ( 2:0 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Bouška - Černý, Herčík, Veselovský, Votava  - Čermák, Denemark

Střídačka:  Kuštein, Mikuš, Horák, Slavík

Branky: 27´, 32´ Čermák, 19´ Mesjar

9. října jsme v chladném, ale prosluněném sobotním ránu nastoupili na domácím hřišti proti týmu SK Aritma Praha.

Do zápasu nemohly nastoupit naše opory, především klíčový útočník Martin Mruvčinský, strategický obránce Honza Oktábec, chyběl i běhavý Pavel Jirsa. Pro trenéra to znamenalo překopat naši sestavu, někteří hráči nastoupili na postech, kde obvykle nehrají, větší prostor dostali hráči z lavičky. Byli jsme zvědavi, jak se s tím vypořádá naše obrana, a musím konstatovat, že si kluci vedli skvěle. Roli Honzy Oktábce bravurně zastoupil David Mesjar, který na sebe v zápase vzal roli leadera. Skvěle dirigoval obranu, velmi dobře rozehrával a ujal se i role exekutora trestných kopů. Když ho jistým výkonem podpořil na stoperu hrající (v mladších žácích na tomto postu debutant) Lukáš Pinkas a obětavě hrající Jirka Pořízka, obrana šlapala jako hodinky. Místo Martina na hrot útoku trenér postavil Radima Čermáka, což ze začátku zápasu vypadalo jako velký průšvih, protože Radim nevěděl, co na tomto postu hrát a instinktivně se stahoval moc dozadu, takže na hrotu moc nehrozil. Naštěstí se s tímto postem postupně srovnal (trenéra asi bolí hlasivky), a tak se nakonec ukázalo, že to byl dobrý tah. Vašek Denemark byl v zápase také hodně vidět. Matěj Veselovský, poctivý pracant Ludva Bouška a Tadeáš Herčík v záloze odvedli kvalitní práci. To samé se dá říci i ostatních hráčích, včetně těch, co naskočili do zápasu ze střídačky. Ale zpět k zápasu,…

Začátek zápasu se nesl v duchu mírné převahy soupeře. Ve 2. minutě se po skrumáži v našem vápně dostával do šance útočník Aritmy, David mu míč ukopl, další slabou střelu Roman Přibyl v brance chytil. Mezi 6. a 7. minutou kopala Aritma dva rohové kopy. První z levé strany prošel napříč naším pokutovým území, když na míč nikdo nedosáhl. Druhý, který se kopal zprava, vedl k závaru před naší brankou. Míč nakonec zpracoval David a vyvezl ho k hranici vápna, odkud rozehrál na Vaška, který bezprostředně prodloužil na Radima. Radim se sprintem dostal přes posledního obránce, ale míč si dal příliš před sebe, takže k němu měl blíž brankář hostů. To byl první náznak toho, jak by to šlo hrát. V 10. minutě, po faulu na Vaška, kopal David trestný kop. Míč byl daleko od brány, takže David zvolil centr do ohně. Míč skončil Radimovi na noze, i se mu povedlo dobře míč zpracovat, 100% šanci ale ukončil odmávaný ofsajd. Minutu nato kopal David další trestňák, z velké dálky, asi ze 30 metrů. Soupeř podruhé za sebou použil ofsajdovou past s hromadným výběhem všech hráčů těsně před kopem. Naše kluky to natolik překvapilo, že zůstali skoprněle stát, a tak míč prošel nepovšimnut až k brankáři. Další trestný kop Davida, a je potřeba uznat, že je kopal velmi dobře, šla do ohně před soupeřovu branku. Ani z tohoto mráčku nakonec nezapršelo. V 19. minutě jsme se už radovali. David se postavil k trestnému kopu z levé strany, z úhlu, asi 2 metry od brankové čáry. Místo centru se pokusil o přímou střelu a ta se mu povedla náramně. Na míč směřující pod břevno k zadní tyči si brankář Aritmy sáhl jen konečky prstů a míč se třepotal v síti. Fotbalová paráda. 1-0. 21. minuta znamenala šanci na obou stranách. Nejdříve utekl Radim po pravé straně, nacentroval do vápna na Ludvu, ale ten se nakonec k zakončení nedostal. Hosté rychle rozehráli nebezpečný protiútok s přečíslením, finální střelu mířící vedle naši branky chytil Roman. V 25. minutě rozehrával brankář hostů od své branky. Na hranici vápna se ale dostal k míči Radim, jeho křižná střela však skončila těsně vedle. Radim vztekle plácl rukou o zem, takže bylo vidět, že i on ví, že se tohle musí dávat. Ve 26. minutě se největší útočník Aritmy pokusil probít do našeho vápna, ale David byl proti. Skvěle ho tělem odstavil, čímž jen podtrhnul suverénní výkon. Minutu poté Vašek přesnou přihrávkou našel (konečně na hrotu) Radima. Radim se kličkou doprava zbavil posledního obránce a přesnou střelou skóroval 2-0. Tak skončil první poločas, a je třeba říci, že předvedená hra byla nad očekávání dobrá. Hned ze začátku 2. poločasu jsme soupeře dorazili. Matěj z levé strany přihrávkou našel rozběhnutého Radima, kterému poslední obránce evidentně nestačil. Radim se dostal až před brankáře, který jeho první střelu ještě vychytal, ale s vyraženým míčem si už Radim poradil a LEVOU nohou zvýšil na 3-0. Ve 34. minutě kousek za vápnem hráč Aritmy poslal k zemi Radima. Nařízený trestný kop si postavil David, ale tentokrát mu míč nesedl, takže střela skončila daleko vedle branky. Ve 35. minutě se ve výborném světle předvedli kluci z přípravky, kdy Matěj perfektní ulicí vybídl ke skórování Vaška. Vaškovi se ale finále nepovedlo, takže z toho nakonec nic nebylo. Ve 39. minutě se zaskvěl výborným zásahem Lukáš Pinkas, kdy zkušeně ukončil velmi nebezpečnou akci Aritmy, když se na nás v přečíslení valili tři útočníci. V této fázi zápasu jsme zbytečně polevili, takže se Aritma častěji dostávala na dostřel. Další přečíslení ve 42. minutě pro nás nakonec naštěstí nebezpečí neznamenalo, protože hráči soupeře se sami ukombinovali. K jejich škodě se místo na naši branku vyhnali doleva, odkud se pokusili vystřelit, slabounkou střelu Roman chytil. Měli bychom si dát na podobné výpadky pozor, zdatnější soupeř by nás zřejmě nekompromisně potrestal. Asi jediný úplný výpadek naší obrany přišel ve 44. minutě, kdy naši hráči nechali útočníka Aritmy, aby si beztrestně hrál s míčem na hranici našeho vápna. Obrana ho pouze stínovala, bez toho, že by ho atakovala. Nechali jsme ho dojít do střelecké pozice a vystřelit. Tvrdá střela skončila asi metr vedle naší branky. Troufám si tvrdit, že kdyby šla mezi naše tyče, tak by měl Roman v bráně velký problém. Ve 46. minutě Roman rozehrával po faulu z hranice vápna. Dlouhý míč kopnul na nabíhajícího Radima, který z úhlu vystřelil na branku. Obránce tečoval míč na roh, Radimův hattrick se nekonal. Tentokrát roh kopnul Matěj. Na dobře kopnutý míč nedokázali naši hráči, ani hráči soupeře zareagovat, takže  prošel nepovšimnut celým pokutovým územím. V 56. minutě se dostal do šance Matěj Slavík, jeho střelu na branku ale brankář Aritmy vystihl. V poslední minutě se ještě středem dostával do šance útočník Aritmy. Lukáš ho ale spolehlivě odzbrojil. Naskočila 60. minuta a rozhodčí odpískal konec. Kluci díky za předvedený výkon.