8. kolo - sobota 23.10.2010 - 10,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  SK Střešovice B  4:0  ( 3:0 )

Sestava: Přibyl - Slavík, Mesjar, Pinkas, Bouška - Pořízka, Oktábec, Veselovský, Denemark - Čermák, Mruvčinský

Střídačka:  Kuštein, Mikuš, Černý

Branky:  10´, 20´, 34´ Mruvčinský, 29´ Veselovský

V sobotním mrazivém, ale prosluněném ránu, jsme nastoupili k důležitému zápasu. Dalo by se říci, že k utkání pravdy. Po posledním zápase, kdy byl náš výkon tragický, jsme se obávali, jaký výkon kluci předvedou proti vedoucímu týmu tabulky. S velkou úlevou je třeba říci, že zápas proti Střešovicím si byl v porovnání se zápasem na Hájích podobný jako noc a den. Vedoucí tým tabulky jsme totiž přehráli rozdílem třídy na všech postech. Kluci byli nažhavení a zřejmě se svým výkonem chtěli odčinit trenérovi a divákům, kteří viděli minulý zápas, za mrtvičné stavy, které jim způsobili. Střešovickým jsme za celý zápas prakticky nic nedovolili, drželi jsme je v bezpečné vzdálenosti od naší branky a kromě prvních a posledních 5 minut jsme neustále „tlačili“.
Ale hezky popořadě. Začátek zápasu, než jsme se rozkoukali, vyšel lépe našemu soupeři. Hned první akce skončila rohovým kopem Střešovic. Míč z rohu zpracoval Honza Oktábec, pěkně vyvezl ven z vápna, přihrávka na Martina byla ale příliš krátká, takže jsme se do nebezpečného protiútoku nedostali. Ve 3. minutě kopali hosté trestný kop asi ze 30 metrů. Hráč Strešovic kopl míč do ohně, útočník na hlavičku nedosáhl, a tak Roman Přibyl v naší bráně v klidu míč chytil. A to bylo vše, co hráči Střešovic vyprodukovali v prvním poločase. Od té doby jsme hráli my. Mezi 5. a 6. minutou jsme se tlačili do soupeřova pokutového území, vyrobili jsme tři závary před brankou, ale ke gólové střele jsme se nedostali. V 9. minutě kopal David Mesjar trestný kop ze 30 metrů. Míč nacentroval na hranici velkého vápna a po několika tečích se odrazil zpátky k Davidovi, který to asi z 25 metrů zkusil. Míč šel vedle, ale už to „smrdělo gólem“. Minutu nato David kopat trestňák ze vzdálenosti asi 25 metrů. Do ohně směřovaný míč nejlépe zpracoval Martin Mruvčinský a nedal brankáři šanci 1-0. Ve 12. minutě byl hodně vidět Matěj Veselovský. Nejdříve si velmi dobře zpracoval přihrávku ve středu na hranici vápna a nebezpečně vystřelil. Obránci se podařilo střelu tečovat na roh. Matěj se sám ujal exekuce rohového kopu a nekopnul to vůbec zle. Míč směřoval těsně před branku, odkud to se štěstím hostující obránce odhlavičkoval.  V 19. minutě dostal míč proti noze Honza Oktábec. Ze vzdálenosti asi 25 metrů napálil míč obloukem na branku soupeře a jen pár centimetrů scházelo, aby nepřeletěl břevno a skončil v brance. Ve 20. minutě to už bylo 2-0. Vašek Denemark dostal do běhu míč na levé straně. Zasekl si míč, čímž se zbavil obránce, který ho stínoval a nahrál do středu na Martina. Tomu nechali domácí obránci dostatek času na přípravu ke střele, čehož Martin využil ke gólové střele. Na jeho tvrdou střelu si brankář soupeře ještě prsty sáhl, ale gólu nezabránil. Druhý gól byl jen logickým vyústěním našeho tlaku. Pětiminutovka po našem druhém gólu nenabídla žádný líbivý fotbal. Naši hráči se jakoby uspokojili, hráči Střešovic se nestačili vzpamatovat ze šoku, takže to byla taková divná nakopávaná, převážně ve středu hřiště. Až ve 27. minutě to vypadalo fotbalověji, když se řítili do útoku naši „rychlíci“ Martin s Radimem, bohužel proti čtyřem obráncům hostů. Zezadu jim ale sprintovali na podporu Honza Oktábec s Jirkou Pořízkou. Jirka se nakonec dostal ke střele, ale z tohoto mráčku nezapršelo, neboť jeho střela šla mimo branku. Ve 29. Minutě jsme se ale radovali potřetí. Vašek opět perfektně zvládl svoji úlohu na levé straně útoku, přihrál do středu na hranici velkého vápna na Martina, ten pohotově prostrčil na Matěje do malého vápna, který po kličce na obránce přesnou střelou k tyči zvýšil na 3-0. Třetí gól, říkali jsme si „do šatny“, ale nebylo to to poslední, co jsme viděli v prvním poločase. Poslední vteřiny prvního poločasu přinesly ještě jednu šanci, kdy nakopnutý míč na branku soupeře málem skončil v brance. Brankář Střešovic si křikl „mám“, ale neměl. Vašík bohužel „mám“ bral jako fakt a již míč nesledoval, čímž se možná připravil o premiérový gól v této věkové kategorii. Nicméně poločas 3-0 jsme brali „všemi deseti“ a těšili se na druhou půli.
Ve druhém poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu. Ve 34. minutě jsme definitivně pojistili výsledek a tím vzali zřejmě i poslední naději soupeři na body. Martin prošel skrze pokutové území střešovických, aby poté, co individuálně obehrál tři hráče, završil svůj hattrick v zápase - 4-0.  Tři minuty poté jsme házeli aut zprava, blízko vápna soupeře. Míč se nakonec odrazil k Davidovi asi 20 metrů od brány. Nekrytému Davidovi sice střela nesedla, letěla vedle, ale tohle prostě musel zkusit, pochvala,… . Ve  40. minutě Radim Čermák stíhal obránce Střešovic, který  se vracel za míčem zpátky do obrany. I když měl Radim o 5 metrů k míči dále, nakonec donutil obránce soupeře k odkopu míče do autu. Svojí rychlostí a důrazem celý zápas Radim tlačil soupeře k chybám. Radim nastoupil v tomto zápase s kapitánskou páskou, a jako kapitán taky dřel. Ve 44. minutě se dostal k úniku, kdy utekl po pravé straně, z úhlu vystřelil - vyražený balón - druhá Radimova střela - odražený míč na roh. Ve 49. minutě  se David Mesjar na hranici vápna snažil vystřelit na branku soupeře poté, co se úspěšně prokličkoval přes tři soupeře. Odražený míč se dostal na nohu Honzy Oktábce, který se pokusil podruhé o oblouček na branku. Tentokrát míč směřoval vedle branky hostů. V 53. minutě Radim nahrál do centra na Matěje, kterému na poslední chvíli obránce ukopl míč na roh. Po rohu Radim vystřelil z hranice vápna, brankář vyrazil na Ondru Mikuše, ale jeho střela přeletěla branku. Tady je potřeba pochválit kluky ze střídačky, kteří zastali svoje úlohy na jedničku. V 57. minutě ještě Martin vyzkoušel brankáře asi z 25 metrů. S jeho střelou si po drobných problémech brankář Střešovic poradil. Chvíli poté Tomáš Kuštein těsně minul pravou šibenici soupeřovy branky a to bylo vše, co jsme předvedli. V posledních minutách jsme nechali hrát soupeře, což se nám málem vymstilo. Dostali jsme gól, ale naštěstí byl odmávaný ofsajd, takže neplatil. Rozhodčí odpískal konec zápasu a my jsme se mohli radovat. Myslím, že poděkování patří všem klukům co nastoupili, ale přeci jen bych jednoho vypíchnul. Obdivuhodný výkon předvedl Ludva Bouška, o kterém víme, že má zdravotní problémy, od kterého jsme čekali (a nikdo by mu to nevyčítal), že odehraje maximálně 20 minut. Ludva se „zakousnul“ a odehrál nakonec celý zápas v plném nasazení. Jak těžké to pro něho bylo, to jsme viděli, když na konci odcházel ze hřiště. Ludvo díky, byli jste s Davidem Mesjarem, Matesem Slavíkem a Lukášem Pinkasem  pevná hráz naší obrany.