11. kolo - neděle 14.11.2010 - 9,30 hodin

Sokol Bílá Hora - FK Újezd nad Lesy 0:3  ( 0:2 )

Sestava: Přibyl - Slavík, Oktábec, Mesjar, Bouška - Pořízka, Veselovský, Jirsa, Denemark – Čermák, Mruvčinský

Střídačka: Sádlo, Horák, Černý, Kuštein

Branky: 17´, 25´ Mruvčinský, 50´ Veselovský

14. listopadu jsme přijeli na hřiště vedle obory Hvězda k poslednímu zápasu podzimní části proti Bílé Hoře. Ve skutečnosti hrají pod hlavičkou Bílé Hory hráči Dukly Praha. Příliš jsme nevěděli, co máme od našeho soupeře čekat, umístění ve středu tabulky dávalo tušit, že to nebude odevzdaný soupeř. Oproti minulému zápasu jsme se sešli v nejsilnější sestavě, takže jsme v duchu očekávali, že bychom si s tímto soupeřem měli poradit. Naše očekávání se od začátku postupně začalo vyplňovat, když jsme od prvních minut zápasu předváděli kvalitu a soupeře zatlačili na jeho polovinu hřiště. Celý první poločas byl jednostrannou záležitostí. Pokud se už soupeř dostal na naši polovinu, naši obránci bezpečně zasáhli a rozehráli do útoku.

V 7. minutě jsme se mohli dostat do vedení. Martin Mruvčinský se na hranici vápna uvolnil, když potáhl míč trochu doleva. Tím získal přímý „výhled“ na branku. Pěkně vystřelil levou, možná by to šlo těsně vedle, ale brankář s námahou pro jistotu vyrazil míč před sebe. Nikdo z našich hráčů na hrotu ovšem nezareagoval dostatečně rychle, aby dorážel, takže z toho nakonec nic nebylo. Na začátku naší první 100% šance v 10. minutě, kousek za půlkou hřiště, sebral Radim Čermák míč domácímu hráči a jako buldok se vydal po pravé straně k brance. Po cestě se probil přes dva hráče a třetího obešel, když se vydal po brankové čáře k brance. Před brankou se mu krásně ukázal Martin, kterému Radim přihrávkou zpět nabídl gólovou přihrávku asi 7 metrů před brankou. Obvykle se Martin v takovéto šanci nemýlí, ale tentokrát se mu střela nepovedla, takže přestřelil branku. V 16. minutě Martin, poté co pěknou uličkou vysunul Radima, naběhl do volného prostoru a Radim mu míč vrátil. Martinovu střelu brankář s obtížemi vyrazil na roh. Byla to pěkná fotbalová akce. K rohu se postavil Matěj Veselovský. Jeho centr chytil jistě domácí brankář do náruče. V 17. minutě jsme se dočkali uklidňujícího gólu. Matěj rozehrál nakrátko rohový kop s Radimem, ten prostrčil míč volnému Martinovi do vápna, a ten se tentokrát nemýlil. 0-1. Ve 20. minutě se tak dlouho přetlačoval Radim v běhu se statným obráncem soupeře, až skončil na zemi. Rozhodčí odpískal faul, takže jsme dostali šanci k přímému kopu, asi ze vzdálenosti 26 metrů. Honza Oktábec se pokusil o přímou střelu na branku. Prudký míč mířil do středu branky, brankář Dukly bezpečně chytil do náruče. Ve 25. minutě Pavel Jirsa dostal přihrávku od Martina a pěkně potáhnul míč až k vápnu, odkud přihrál zpátky volnému Martinovi, který  naznačil střelu, tím pádem zmátl brankáře, který si lehl a Martin míč technicky po zemi poslal vedle brankáře do branky. 0-2. Do konce poločasu jsme se dostali ještě jednou do šance, když Ludva Bouška utekl po levé straně. Na jeho centr před branku ale nikdo z našich hráčů nedosáhl.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v útočné hře, a vypadalo to, že soupeři ještě pár gólů přidáme. Ve 33. minutě Radim vybojoval na pravé lajně míč a přihrál do vápna na Pavla. Pavel vystřelil, ale střela se od obránce odrazila zpět. K míči se dostal Martin, ale nemohl vystřelit, protože měl před sebou chumel hráčů, včetně ležícího Pavla. Vydal se tedy s míčem zpět ven z vápna a nahrál dozadu proti noze na Davida Mesjara. David pěkně vystřelil, ale brankář Dukly poněkolikáté ukázal svoji kvalitu, když Davidovu střelu chytil. Minutku poté jsme viděli další pěknou fotbalovou akci, když Radim přehlavičkoval obranu domácích a na míč si naběhl Martin. Pokusil se vystřelit vedle brankáře, ale míč šel těsně mimo. První slabší chvilku jsme si vybrali ve 35. minutě, kdy kompletně vypustila záloha a soupeř se hned dostal do přečíslení. Dva hráči domácích se dostali do úniku a u nás zůstal vzadu jen Jirka Pořízka. „Říza“ se ale nedal a uklidil včas míč našemu brankáři Romanovi Přibylovi. Jirka tak potvrdil velké výkonnostní zlepšení, kterého dosáhl v průběhu podzimní sezony. Vyrostl v hráče, který odvádí na svém postu vždy kvalitní výkon. Ve 36. minutě prošel celým hřištěm jako nůž máslem Honza Oktábec, až ho zastavil faulem domácí obránce. Míč si postavil asi 28 metrů od branky David Mesjar. Na střílenou přihrávku nabíhal Martin, ale těsně vedle branky letící míč očima i tělem jistil domácí brankář a Martina k ničemu nepustil. V té samé minutě jsme kopali rohový kop z pravé strany. Martin poslal míč přesně na hlavu Matějovi Veselovskému. Pěkná Matějova hlavička šla jen těsně vedle. Od tohoto okamžiku jsme si vybrali slabší desetiminutovku, které bychom se už snad mohli alespoň v jednom zápase vyvarovat. Kluci jakoby přestali hrát a hned to bylo na hřišti vidět. Hra se vyrovnala a soupeř vycítil šanci. Ve 48. minutě jsme mohli inkasovat. Po rohovém kopu do ohně a závaru před naší brankou Roman vyrazil nebezpečnou střelu před sebe k Davidovi, který nakonec míč vyvezl ven z vápna. Prakticky z protiútoku přišla naše 100% šance. Radim opět ukázal svoji rychlost a utekl všem, až se dostal před vybíhajícího brankáře. Kličkou do strany se zbavil i jeho a vystřelil. Už jsme viděli míč v brance, ale trefil jen boční síť. Divoká hra těchto minut pokračovala protiútokem soupeře. Roman vychytal další 100% šanci, kdy pádem pod nohy vyrazil střelu domácího útočníka. Z našeho protiútoku jsme konečně pojistili výsledek třetím gólem. Martin, poté co prokličkoval obranou soupeře, nahrál na střed vápna míč Matějovi Veselovskému a ten bezpečně skóroval. 0-3. Od té doby přestali domácí „kousat“ a utkání se již jen dohrávalo. V poslední minutě ještě Martin poslal do běhu Radima. Křižující obránce vytlačil Radima až na roh velkého vápna, kde se ho Radim pozičně zbavil a dostal se ke střele. Pěkná střela, ale vedle. Chvíli poté rozhodčí odpískal konec zápasu, a tím i pomyslně konec podzimní části sezony. V půlce soutěže jsme první, bez prohraného utkání, skóre 33-3 a máme tříbodový náskok na našeho nejbližšího soka o postup, na Loko Vltavín. Věříme vám kluci, že budete v kvalitních výkonech pokračovat i ve druhé části sezony.