Admira B - FK Újezd

12. kolo - neděle 27.3.2011 - 13,30 hodin

Admira Praha B - FK Újezd nad Lesy 1:0  ( 1:0 )

Sestava: Přibyl - Pinkas, Bouška, Pořízka, Mikuš - Tesařík, Herčík, Sádlo, Černý – Čermák, Jirsa

27. března jsme přijeli k prvnímu mistrovskému zápasu jarní části soutěže na umělku Admiry, proti jejich „B“ týmu. Nastoupili jsme ve zbídačené sestavě, kdy nám chyběli pro nemoc klíčoví hráči: Martin Mruvčinský, David Mesjar, Matěj Veselovský, Lukáš Pinkas a Honza Oktábec. Druhý zápas za den to byl pro Pavla Jirsu, který těsně před tím dohrál zápas za přípravku, k tomu všemu ještě Jirka Pořízka přijel s pochroumaným kotníkem. Jirka přijel na zápas s tím, aby případně byl na hřišti jen nejnutnější čas, ale jak se ukázalo, tak nás bylo se štěstím jedenáct, takže nakonec statečně odehrál celý zápas. Patří mu velký dík, protože jinak bychom hráli v deseti. Po právu jsme tedy byli zvědavi, jak se tato, až neskutečně oslabená sestava, projeví na herním projevu. Po pravdě řečeno, nedaly se čekat nějaké zázraky, ale klukům jsme věřili, že se o výsledek poperou. Nakonec jsme tedy nastoupili v této sestavě: v brance Roman Přibyl, v obraně Tomáš Kuštein, Jirka Pořízka, Ludva Bouška, Ondra Mikuš. V záloze Honza Tesařík, Tadeáš Herčík, Karel Sádlo a Vojta Černý, útok – Pavel Jirsa a jako hrotový útočník operoval Radim Čermák. Většina kluků nehrála na svých postech, tak chvíli trvalo, než se na hřišti zorientovali.

V soupeřově útoku operoval drobný šikovný fotbalista s číslem „10“, který na začátku, než se naše obrana stačila domluvit, nebezpečně pronikal do našeho pokutového území. Už v 5. minutě takto prošel do našeho vápna a přihrával na volného spoluhráče, kterého naštěstí Ludva s Ondrou odstavili od míče. V 7. minutě Radim zleva poslal přihrávku na hranici velkého vápna na Vojtu, ten se snažil míč prostrčit do malého vápna na Pavla, kterému ale chyběl krok, aby míč zpracoval dříve, než přejde vedle branky do autu. V 8. minutě jsme dostali gól, když se hráč s číslem „10“ dostal za naši obranu a prostřelil po zemi Romana v brance 1-0. Začátek teda nic moc. Ve 12. minutě zase „hořelo“ v našem pokutovém území, když se „10“ zaseknutím míče zbavil Jirky a vystřelil na Romana. Ten naštěstí střelu chytil. V 18. minutě to bylo málem pro nás ještě horší. Útočník Admiry přehodil vybíhajícího Romana v naší brance. Míč skočil ještě před bránou, a to jsme byli snad poprvé rádi, že se hraje na umělce a ne na trávě, protože jinak by to byl gól. Míč totiž měl dostatečně vysoký odskok, aby přeskočil naši bránu. Na brankové čáře se ještě snažil jistit dobíhající Ludva, ale kdyby šel míč do brány, asi by to nestíhal. Takže jsme si oddechli a v duchu doufali, že zafunguje „nedáš ? – dostaneš !“. Jedinou naši šanci v prvním poločase, která smrděla gólem, měl Radim ve 25. minutě, kdy se probil přes dva hráče na pravé straně, vniknul do vápna a z úhlu vystřelil. Míč se ale vytočil na druhou stranu, než bychom si přáli, a tak skončil vedle domácí branky.

Druhý poločas byl pokračováním neslané nemastné hry z obou stran. Ve 35. minutě se po předchozím závaru, nebo spíše zmatku před domací brankou dostal k míči Vojta. Jeho střela ale skončila v náruči brankáře. Ve 41. minutě opět zahrozili domácí, když Vojta přišel za půlkou o míč a v rychlém protiútoku domácích se dostal útočník až před Romana. Ten naštěstí včas vyběhl a pádem pod nohy domácí šanci zkušeně zlikvidoval. Ve 44. minutě se Radim probil přes 2 háče až k hranici malého vápna, kde ho z obou stran křižující obránci poslali k zemi. Tady se ukázalo, jak je důležité mít v přízni rozhodčího, protože tahle penalta se měla pískat, což se ale sudímu evidentně nechtělo. Takhle z toho byl jen roh, s kterým jsme naložili hanebně. Ještě v 53. minutě vystřelili domácí táhlou střelu z pravé strany. Roman v brance vytáhl míč na roh. Domácími dobře kopnutý rohový kop byl pro nás dalším nebezpečím. Míč ale proletěl nepovšimnut napříč celou brankou, takže z toho domácí zvýšení náskoku nevytěžili.

Možná je tento komentář až příliš barvitý, protože až na ojedinělé akce z obou stran se hrál nezáživný fotbal, bez větších šancí. Hráči se na hřišti víc hledali, než by o sobě věděli, prostě šeď. Diváci za celý zápas snad zatleskali pouze 3x. Jednou při domácím gólu a dvakrát poté, co se Vojta a Tadeáš vzpamatovali po prudké střele do obličeje. Z Admiry jsme si tak přivezli první prohru v letošní sezoně a budeme muset znovu zabojovat, abychom zůstali na příčkách nejvyšších. Snad se naši marodi dají brzy do pořádku.