Loko - FK Újezd

16. kolo - pondělí 25.4.2011 - 12,30 hodin

Loko Vltavín - FK Újezd nad Lesy 1:0  ( 1:0 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Herčík, Pinkas, Mikuš - Černý, Mesjar, Veselovský, Bouška– Čermák, Jirsa

Střídačka: Tesařík, Mruvčinský, Sádlo

Ve zvláštním čase, o velikonočním pondělí, jsem sehráli další z důležitých zápasů jara s celkem Loko Vltavín, na jejich, námi neoblíbeném hřišti. S vědomím, že Loko byl jeden ze dvou týmů, které nám sebrali na podzim body, jsme se snažili hecovat kluky, aby zapomněli na pomlázku a k zápasu přistoupili jako k zápasu jara. Případné naše vítězství by nás totiž značně přiblížilo k vítězství v soutěži. Začátek zápasu tak kluci na soupeře „vlétli“ a první minuty patřily nám. Za prvních deset minut jsme si vypracovali dostatek šancí, abychom zápas rozhodli, bohužel se tak nestalo. Takže popořadě: v 1. minutě Radim dostal míč do ulice a zaběhl za obranu. Vystřelil docela prudce, ale nepřesně. Nepovedená „šajtle“ skončila vedle branky. Ve 4. minutě jsem kopali dva rohové kopy, kdy po prvním rohu pěkně kopnutém Matějem, po odraženém míči, se na hranici vápna dostal ke střele Martin, ale dobře mířenou střelu domácí tečovali na druhý roh. Z toho ale už nic nebylo. V 7. minutě se po závaru před domácí brankou dostal do šance Matěj. Tváří v tvář brankáři ale neuspěl. Chvilka zaváhání stačila na to, aby vracející se obránce Matějovi míč ukopnul. V téže minutě nacentroval Matěj napříč celé branky na nohu Radima. Radim to kopl placírkou těsně vedle pravé tyče. V 9. minutě se Pavel probil až do vápna Loka, ale vystřelil těsně vedle. Desetiminutovka, ve které to mohlo být 0-3 pro nás a bylo by dohráno. Gól jsme ale nedali a tak jsme dovolili domácím, aby se probudili a vymanili se z počátečního tlaku. V 11. minutě prošel velký útočník soupeře naší obranou jako nůž máslem a měli jsme velké štěstí, že jeho finální střela skončila nad brankou. Mělo to být pro nás varování. 14. minuta znamenala jediný gól v naší síti, a jak se ukázalo, byl to jediný gól zápasu, který znamenal naši prohru. Domácí hráči zahrávali rohový kop z pravé strany. Centr směřoval přesně na hlavu nejvyššího hráče na hřišti a ten se nemýlil. Tady není klukům moc co vyčítat. Neměli šanci tak vysoko vyskočit. Jen je potřeba, aby se naučili, v případě takovéto výškové převahy, jak hlavičkujícímu hráči zacílení zkomplikovat, jak mu nenechat klid na míření. Malinké postrčení tělem by možná stačilo. Po vstřeleném gólu to byla desetiminutovka pro Loko, kdy jsme my byli tím týmem, který se bránil. V 19. minutě to mohlo být horší, když nejvyšší hráč prošel celou naší obranou až před Romana a tvrdě vystřelil. Prudká střela skončila na břevně, míč se odrazil zpět za vápno proti noze dalšího útočníka Loko, který vystřelil přesně pod břevno. Roman naštěstí míč pěkným zákrokem vytěsnil na roh. Z rohu šel míč opět na hlavu vysokého útočníka, který ale tentokrát mířil vedle. Ve 21. minutě se dostal do 100% šance opět útočník Loka. Prošel středem přes obránce a vystřelil, naštěstí vedle. Poslední minuty prvního poločasu potom patřily zase nám. Nejdříve se ve 22. minutě vydal za nakopnutým míčem Radim, stínovaný rychlým obráncem. Brankář měl nakonec k míči o kousíček blíž a míč chytil pro sebe. Ve 23. minutě běžel Pavlík v úniku, zezadu mu nabíhal Radim s Matějem. Už už to vypadalo na gól, nakonec ale obránce Pavlovi míč na poslední chvíli odkopl. Ve 24. minutě místo brány trefil Radim jen hlavu obránce, ve 30. minutě pak střílel z nulového úhlu, ale brankář kryl. Tak skončil první poločas. Kluci objektivně dřeli, ale zakončení, to byla ukázka zmaru. Ve 36. minutě poslal Pavel centr do běhu na Radima. Radim běžel bok po boku s obráncem, ten ho ale tělem nakonec přetlačil a rozehrál na spoluhráče. Dlužno říci, že Radim to měl v tomto zápase těžké, protože na něho trenér soupeře nasadil statného a velmi rychlého obránce. Ten neměl pochopení pro Radimovy úniky, ke kterým se v zápasech pravidelně dostává. Prakticky po celý zápas nedal Radimovi zahrát, byť Radim jako kapitán dřel na doraz. Ve 41.minutě v podobné situaci po sprintu z půlky Radimovi opět obránce míč ukopl, tentokrát na roh. Roh rozehrál Radim sám, ale byl to centr na nikoho, takže jsme se k šanci nedostali. V 53. minutě jsme přeci jen mohli alespoň vyrovnat, ale štěstí nám nepřálo. Radim vybojoval rohový kop. Dobře kopnutý míč se na vápně odrazil od domácího obránce směrem na hranici vápna, kde se dostal ke střele Jirka. Po pěkné střele zazvonila tyč a naši fanoušci se jen chytali za hlavu. Poslední náznak šance, kdy dostal Radim krásnou přihrávku od Matěje do středu na hranici vápna, přišla v 57. minutě. Radim se ale ke střele nedostal, když byl odstaven dvěma statnými obránci Loka. Do konce zápasu se už nic nestalo. Lze jen litovat nevyužitých šancí, tentokrát nám to prostě do branky jako naschvál nepadalo. Náš náskok v čele tabulky se ztenčil na kritickou hodnotu dvou bodů, takže si ve zbývajících zápasech již nemůžeme dovolit nebodovat .