Aritma - FK Újezd

17. kolo - neděle 1.5.2011 ve 13,00 hodin

Aritma Praha - FK Újezd nad Lesy 0:6  ( 0:2 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Herčík, Pinkas, Bouška - Černý, Mesjar, Veselovský, Tesařík – Čermák, Jirsa

Střídačka: Mruvčinský

Branky: 24´,46´Čermák, 26´, 58´Jirsa, 40´černý, 56´Veselovský

Na prvního máje jsme místo do průvodu jeli na Aritmu bojovat o další body. K našemu milému překvapení nás nechali domácí funkcionáři hrát na trávě, na hezky rekonstruovaném hlavním hřišti. Počasí nám přálo, takže jsme se moc těšili, jakou hru kluci předvedou. Navíc hlavní hřiště Aritmy patří k těm největším v Praze a my máme běhavé a technicky šikovné hráče, takže více prostoru je pro naše hráče určitě pozitivum. Na začátku zápasu došlo k nepříjemné situaci, kdy na sousedním hřišti jeden z diváků inzultoval rozhodčího, který nám měl zápas pískat a hrozilo tak velké zdržení. Jakékoliv zdržení by bylo pro nás nepříjemné, protože jsme měli v mužstvu 5 hráčů (3 z přípravky a 2 na střídavý start), kteří potřebovali okamžitě po skončení zápasu přejíždět na zápas druhý. Vzhledem k tomu, že nás bylo akorát 11, tak jsme byli trochu nervózní, jak se k tomu domácí postaví. Naštěstí domácí pořadatelé dodali náhradního sudího z vlastních řad. Vyšli nám tímto vstříc, za což jim patří velký dík a sportovní uznání. Mohli bychom jmenovat mužstva, kde by se jejich funkcionáři snažili nastalé situace využít a kde by se to v duchu Fair Play nevyřešilo. Teď ale už k průběhu zápasu. Začátek zápasu, prvních pět minut, to byla holomajzna z obou stran, o které se nedá ani nic napsat. K první kloudné akci se dostali domácí. Kdy se v 5. minutě dostali až ke střele, která se ale nevešla mezi naše tyče. V 9. minutě se po levá straně probíjel Pavel do vápna, napravo mu nabíhal úplně volný Radim. Pavel se ale místo přihrávky utopil ve vlastních kličkách a tak z této 100% šance nakonec nic nebylo. V 10. minutě kopali hráči Aritmy rohový kop. Roman střílený centr vyboxoval na hranici vápna, odkud se pokusil domácí hráč obloukem pod břevno Romana překvapit. Ten ale bezpečně míč chytil. V 11. minutě se po úniku po pravé straně dostal do vápna Radim, v tísni z úhlu ale nevystřelil přesně a tak míč skončil vedle branky. Dalších 10 minut to byl nezáživný fotbal s nepřesnými přihrávkami na obou stranách. Už se mi hlavou hnaly chmury, že jsme na Loku chytili nějakou antifotbalovou virózu, když přišly dvě akce, po kterých jsme se uklidnili a začali hrát (chvílemi) pohledný fotbal. Tyto akce byly gólové a jedna jako druhá jako by byly přes kopírák, jen s odlišným exekutorem. První gól dal Radim, když dostal pas od Tadeáše a využil své rychlosti, takže utekl i posledním obráncům. Tváří v tvář brankáři poslal míč nechytatelně po zemi podél jeho stojné nohy 0-1. To byla 24. minuta. O dvě minuty později sebral Pavel na půlce míč poslednímu obránci a vydal se přímo na brankáře. S touto šancí naložil přesně stejně jako před chvílí Radim 0-2. Ve 29. minutě Martin posunul na pravé straně Pavla do běhu. Před branku mu nabíhal úplně volný Matěj. Pavlovi se centr ale nepovedl, vyběhnuvší brankář mu ho chytil.

Do druhého poločasu se už přihlásil svazem nominovaný rozhodčí, takže zápas „dopískal“ on. Ještě jednou chci poděkovat domácím a jimi nasazenému náhradnímu sudímu, který odpískal první půli bezchybně a naprosto férově. Hned první minuta druhého poločasu pro nás mohla znamenat pohromu a nepříjemnou komplikaci v cestě za třemi body. Obránci se ještě nestačili probudit z přestávky, nechali vystřelit hráče Aritmy po závaru v našem pokutovém území. Roman byl mimo branku a míč se kutálel do naší prázdné branky. Naštěstí včas zareagoval Ludva, který udělal tři rychlé kroky a v poslední chvíli skluzem míč vykopl z brankové čáry. Oddechli jsme si, protože si umíme představit, že bychom obdrženým gólem mohli dostat domácí „na koně“. První opravdu pěknou kombinační akci z naší strany jsme mohli vidět ve 33. minutě, kdy po pravé straně hezky kombinovali Martin, Radim a Pavel. Několikrát si vyměnili míč, pěkná finální přihrávka ale mířila do ofsajdového postavení. Byli jsme to my, kdo v této části zápasu kontroloval hru. Soupeře jsem k ničemu nepustili, ale na druhou stranu jsme 5 minut taky nezahrozili. Až ve 40. minutě přišlo definitivní uklidnění v podobě 3. gólu. Pavel doběhl na levé straně téměř ztracený míč, přihrál zpátky na vápno na úplně volného Honzu, který nesobecky předloženou tutovkou nechal před prázdnou brankou vyniknout Vojtu, který vstřelil první mistrovský gól v této věkové kategorii 0-3. Ve 44. minutě Matěj poslal nádhernou ulicí míč na Pavla, který ho ale nezpracoval. Minutu poté domácí naposledy zahrozili, když se útočník Aritmy vydal na naší branku. Tadeáš místo toho, aby přerušil hru, jen s tímto hráčem běžel bok po boku a nechal ho vystřelit. Střela orazítkovala spojnici naší branky, takže z toho naštěstí nic nebylo. V této fázi zápasu ale soupeř jakoby fyzicky odpadl a tak bylo jen otázkou času, kdy zvýšíme naše skóre. Asi nejhezčí gólová akce zápasu přišla ve 46. minutě. Radim se dostal do úniku na branku Aritmy, křížem se vracel sprintem obránce Aritmy. Radim nejdříve udělal kličku vybíhajícímu brankáři a ještě si nechal doběhnout obránce, kterého se stejným způsobem zbavil taky. Potom pohodlně dokráčel do prázdné branky 0-4. V 56. minutě pronikl s míčem do vápna opět Radim, kterého v této fázi zápasu domácí už absolutně nestíhali. Sám byl ve výborné střelecké pozici, ale „všiml si“ (trenér Roman na lavičce řval jako tur „Matěj!!!“) na značce pokutového kopu úplně volného Matěje a předložil mu přesně na nohu míč před prázdnou bránu. A Matěj tohle obvykle nezahazuje, což dokázal pěknou střelou „pod víko“ 0-5. V 58. minutě si Radim únik zopakoval, jen tentokrát nahrál na úplně volného Pavla, který levou dovršil skóre zápasu na 0-6. Odvezli jsme si z Aritmy další 3 body. Co dodat k předvedené hře? Máme pořád na čem pracovat. Na nejsilnější soupeře, kteří nás ještě čekají, by to nemuselo stačit.