FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Výsledky

22. kolo, Pátek 3.6.2011 18:00 Újezd B - Slovan Bohnice 3:1 (1:0)

góly:
Franc, Veselovský, Kny

Sestava: Vlasák, Michek, Bárta, Slavík, Tupý, Franc, Havel, Veselovský, Kny, Janeček, Uchytil, Kučera, Pilný, Podolka, Nykodým, Hroch

V pátek 3.6. sehrálo svůj poslední mistrák i béčko. Znovu se nám podařilo urvat 3 cenné body a vyšvihnout se tak na konečné 6.místo tabulky. Nutno ale říct, že výsledek se rodil hodně těžce a dnešní 3 body skutečně nebyly snadné. V první půli byla naše hra nemastná neslaná. Nikomu se nechtělo moc běhat, nikdo nezabojoval a všichni si mysleli, že to půjde samo. Do vedení jsme se ve 22.minutě dostali trochu se štěstím, kdy Matějovu střelu tečoval svými zády do brány Jirka Franc - 1:0. Druhá půle začala stejně, jako ta první skončila, ospalá hra a nebojovnost nás stála vedení. Bohnice ucítili šanci a začali se nepříjemně tlačit dopředu. Naštěstí jsme začali taky trochu hrát a ve 38. minutě se prosadil Máťa Vesel - 2:1. Za dalších 5 minut přidal branku na 3:1 David Kny a bylo rozhodnuto. Nutno podotknout, že Bohnice byli jedním z nejlepších soupeřů na jaře a těžko pochopit, že skončili na předposledním místě v tabulce. Béčko uhrálo na podzim krásných 20 bodů a skončilo na 6. místě, což si myslím, že je velmi pěkné. Díky za jarní výkony a jen tak dál i v další sezóně. Matěj F.

21. kolo, pátek 27.5.2011 17:00 TJ Kyje - Újezd B 1:3 (0:1)

góly:
Veselovský 2x, Hroch !!!!!

Sestava: Vlasák, Michek, Bárta, Kučera, Tupý, Franc, Kny, Uchytil, Veselovský, Janeček, Hroch, Nykodým

Na zápas v Kyjích jsme jeli s respektem, protože soupeř má na jaře velmi slušné výsledky. Od začátku jsme zvolili defenzivnější taktiku 3-3-1 s bombarďákem Matějem V. vepředu. Hrálo se na velice krátkém hřišti s umělou trávou 3.generace. Pro kluky to byl tedy nezvyk. Celý zápas nebyl moc o fotbale jako spíše o soubojích, nákopech a střelbě ze všech pozic. Celý zápas se odehrával zejména ve středu hřiště mezi oběma brankami a dalo by se říct, že byl vyrovnaný. I když na rohy a na střely bychom asi vyhráli. V první půli nás poslal do vedení Matěj Veselovský. Druhá půle začala opatrně, my jsme přestali trochu hrát a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Pak se ovšem svou typickou střelou k tyči prosadil opět Matěj a 5 minut před koncem naše vítězství pojistil MÍŠA HROCH, náš sváteční střelec a tak propukla ohromná radost všech našich hráčů i přítomných rodičů. Nutno podotknout, že to nebyl gól ledajaký. Míša trefil odražený balón nechytatelnou PUMELICÍ PŘÍMO DO ŠIBENICE. Nádherný fotbalový moment, který si všichni můžete prohlédnout nahttp://www.youtube.com/watch?v=jl-LtY0FGfg v čase 10:00. Možná by tento gól mohl kandidovat i do sportovních novin na Nově do rubriky BOREC NA KONEC. Snad se Míšovi podaří dát gól častěji a ani nemusí být takhle pěkný, hlavně aby tam někdy něco spadlo. Dobrý výkon všech a další 3 body, které příště budeme chtít potvrdit proti Bohnicím. Matěj F.

.

PU - Pondělí 23.5., 17:00 Klánovice "A" - Újezd "B" 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

góly:
Jakub Svoboda 3x - Pavel Nykodým, 3x David Kny

Sestava: Vlasák, Bárta, Uchytil, Kučera, Franc, Podolka, Kny, Bureš, Heteš, Janeček, Pilný, Nykodým

Přátelské utkání hrané na 3x20 minut určitě splnilo svůj účel. Kluci obou týmů si zahráli místy i pěkný fotbal a rvali se o výhru do poslední chvíle. Nakonec se štěstí ve vyrovnaném utkání usmálo na nás. Zajímavostí je, že proti nám za Klánovice nastoupil v brance Dan Beránek a v poli Jakub Svoboda, kteří hrají na střídavý start za naše Áčko. Oba dva předvedli velmi pěkný výkon. Já bych chtěl ale poděkovat zejména oběma Honzům z mladší přípravky (Bureš, Heteš), kteří se nebáli a šli si s námi zahrát a podali pěkný výkon. Nakonec bych vyzdvihl výkon našeho brankáře Lukyho Vlasáka, díky kterému jsme zvítězili, protože pochytal velké množství střel zejména ve 3. třetině. Matěj F.

.

20. kolo, neděle 22.5.2011 12:00 Újezd B - Sokol Běchovice 3:0 (2:0)

góly:
3x Veselovský

Sestava: Vlasák, Bárta, Slavík, Tupý, Franc, Kny, Veselovský, Janeček, Kučera, Podolka, Kousal, Nykodým, Hroch, Jirsa

Bodová šňůra našeho béčka stále trvá. V dalším mistrovské utkání jsme v "derby" porazili sousedy z Běchovic 3:0. Hlavní zásluhu na tom má střelec všech branek Matěj V. Pochvalu ale zaslouží třeba i Lukáš Vlasák v brance, který se v poslední době rozchytal k velmi dobrým výkonům. Obrana dnes až na výjimky pracovala také spolehlivě. Touto výhrou jsme se posunuli před našeho dnešního soupeře na 7. místo a bylo by pěkné ho udržet až do konce soutěže. Už tento pátek 27.5. se pojedeme pokusit prodloužit naši bodovou sérii do Kyjí, které hrají na jaře velmi dobře a pohybují se okolo 2. příčky v tabulce. Určitě nás tedy nečeká nic lehkého, navíc jestli se bude hrát na UMT. Kluci se ale budou chtít určitě poprat o pěkný výsledek. Matěj F.


19. kolo, sobota 14.5.2011 11:30 Sokol Cholupice - Újezd B 1:4 (0:3)

gól:
Kny 2x, Franc, Uchytil

Sestava: Vlasák, Bárta, Slavík, Tupý, Franc, Havel, Kny, Uchytil, Janeček, Kučera, Hroch, Schwan, Pilný

Bodová šňůra našeho B-týmu pokračuje a já doufám, že vydrží až do konce sezóny. Další 3 cenné body jsme tentokrát uhráli v Cholupicích. O výhře jsme rozhodli už v první půli, kdy jsme na křivém hřišti hráli z kopce a dali 3 branky. Druhá půle už byla z naší strany horší, ale přesto jsme si už vítězství s přehledem pohlídali. Příště nás čeká derby s Běchovickými sršni, takže doufám, že budeme pokračovat ve stejných výkonech a uhrajeme další body. Díky kluci. Matěj F.

18. kolo, neděle 8.5.2011 12:00 Újezd B - Olympia Šeberov 8:2 (3:1)

gól:
Kny 3x, Veselovský 3x, Havel, Kousal

Sestava: Beneš, Bárta, Slavík, Tupý, Franc, Havel, Kny, Veselovský, Janeček, Šimek, Kučera, Podolka, Kousal, Nykodým, Hroch

K tomuto utkání ani nebudu psát nějaké dlouhé komentáře. Hráli jsme na 2 sedmičky. Obě sedmičky hrály dobře i když samozřejmě ta první se prosadila více gólově. Soupeře jsme vyloženě nepřehrávali, ale byli jsme jasně lepší ve vytváření šancí. Kdybychom dali ještě o pár gólů víc, nikdo by se nemohl divit. Až na pár jedinců podali všichni dobrý výkon a doufám, že tyto výkony nám vydrží a můj plán bodovat už v každém zápase až do konce sezony kluci zkusí zvládnout. Matěj F.

17. kolo, neděle 1.5.2011 10:30 Bohemians 1905 B - Újezd B 1:1 (0:0)

gól: Kny


Sestava: Vlasák, Beneš, Bárta, Uchytil, Kučera, Franc, Kny, Tupý, Nykodým, Schwan, Hroch, Janeček, Pilný

V neděli ráno na prvního máje jsme jeli na hřiště prvního týmu naší skupiny Bohemians B. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého navíc když naše áčko hrálo odpoledne a tak jsme nemohli naplno využít některé hráče z A. Od začátku jsme zvolili defenzivní taktiku s rozestavením 3-3-1 s jedním útočníkem vepředu. Obrana od začátku pracovala velmi dobře a zejména brankáři v dnešním utkání zazářili. Bohemka byla od začátku jasně lepším týmem a my jsme se pouze bránili. Asi v 15. minutě se nám zranil výborně chytající Lukáš Vlasák, když dostal ránu do hlavy a tak jsme museli rychle střídat brankáře a do brány šel David, který si vedl taky výborně. Do poločasu jsme udrželi výsledek 0:0, což byl velmi povzbuzující fakt do druhé půle. Druhá půle začala stejně jak skončila ta první. Bohemka nás hned zatlačila před naší branku. Tlak domácích vyústil penaltou asi ve 40. minutě, kdy neštastně ve vápně zasáhl domácího útočníka Štěpán Tupý. Domácí penaltu s přehledem proměnili a já už klukům přestal věřit. Ale opak byl pravdou a hned asi po 3 minutách hry vlétl do rozehrávky domácích David Kny a z dálky prostřelil špatně postaveného brankáře domácích - 1:1 !!! Tento stav se nám už podařilo udržet až do konce a tak jsme se mohli začít radovat z velmi cenného bodu na hřišti prvního týmu. Musím kluky pochválit za perfektní a bojovný výkon hlavně v obraně. Směrem dopředu stále ještě máme rezervy, na kterých se musí zapracovat. Příště nás čeká Šeberov, s kterým budeme chtít určitě získat nějaký bod a vrátit mu podzimní prohru 0:2. Matěj F.
 

 

16. kolo, neděle 24.4.2011 12:00 Újezd B - SC Radotín 2:2 (1:1)
góly:
2x Havel

Sestava: Vlasák, Beneš, Šimek, Slavík, Tupý, Franc, Havel, Veselovský, Švejda, Bárta, Uchytil, Janeček, Hroch, Schwan

V dalším mistrovské utkání hostilo naše béčko na domácím hřišti SC Radotín, dosud 3. tým tabulky. Nastoupili jsme opět ve více než slušné sestavě a tak jsme doufali opět v zisk nějakého bodu. Prvních deset minut jsme se vyloženě rozkoukávali a také se nám to vymstilo. Po nedorozumění v naší obraně se už v 7. minutě prosadil domácí útočník, který se ocitl sám před Davidem. Ovšem poté se hra vyrovnala a my jsme se také začali dostávat do šancí. A v 16. minutě přišlo naše zasloužené vyrovnání po pěkné akci, kdy Matěj V. zatáhl balon středem hřiště, posunul jej doleva na Kubu Havla, který prudkou střelou k tyči brankáři nedal šanci. Výsledek 1:1 vydržel až do poločasu. Nutno podotknout, že soupeř hrál vyloženě na jednoho hráče, který měřil snad přes 170cm a vypadal spíš na staršího žáka než na kluka z přípravky. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že pokud se nám povede tohoto hráče uhlídat, můžeme klidně i vyhrát. Má slova se potvrdila ve 35. minutě. Honza Uchytil zahrál rohový kop, který domácí obrana odvrátila zpět do rohu hřiště, kam si pro něj doběhl Jakub Havel, hezky obešel obránce a z velkého úhlu prostřelil nechytatelnou ranou radotínského brankáře. Kuba to trefil opravdu skvěle a byla to téměř čistá šibenice, škoda, že někdo nenatáčel, protože to bylo zralé na borce na konec do sportovních novin na Nově !!!!:-) Vedení 2:1 nám ale vydrželo jen pár minut. Ve 43. minutě po našem faulu na půlce hřiště si postavil míč již zmiňovaný nejvyšší hráč soupeře a trefil přímo pod břevno. Lukáš se svojí výškou v bráně příliš šancí neměl. Je to škoda, protože s trochou štěstí jsme zvítězit mohli. Tak snad příště!!! Díky za pěkný výkon kluci. (mf)

15. kolo, neděle 14.4.2011 16:00 Viktoria Štěrboholy - Újezd B 1:2 (0:1)
góly: Jirsa, Kny

Sestava: Michek, Beneš, Bárta, Slavík, Havel, Jirsa, Franc, Kny, Podolka, Tupý, Janeček, Uchytil, Nykodým, Schwan

Další mistrovské utkání jsme hráli netradičně již ve čtvrtek. Soupeřem nám byli nedaleké Štěrboholy, které byly před zápasem na 2. místě tabulky. Od začátku se hrál poměrně svižný fotbal s náznaky šancí na obou stranách. Po 10 minutách hry jsme se dostali pod lehký tlak soupeře, který ale vyplynul zejména z několika sporných zákroků odpískaných v okolí našeho vápna. Naštěstí jsme se sérii trestných kopů a rohů dobře ubránili, hlavně díky poměrně dobře fungující obraně v čele s Matesem Slavíkem a několika dobrými zákroky nás podržel i Tomáš v bráně. Posledních 5 minut prvního poločasu jsme to byli zase my, kdo měl více šancí a jednu z nich proměnil šikovnou střelou na bližší tyč Pavel Jirsa. Poločas tedy 1:0. Jen co začla druhá půle, dostal se do samostatného úniku na brankáře David Kny a s přehledem proměnil 2:0. Poté jsme bránili náš náskok a dařilo se nám to až do 45. minuty kdy nejlepší hráč soupeře snížil na 2:1. Posledních 5 minut už jsme ale zvládli a mohli jsme se tedy radovat z prvních jarních bodů a zakřičet si vítězný pokřik. mf

.

PU 6.4. 2011, 16:30 hodin, FK Újezd "B" 2001 - FK Újezd 2002 a mladší 6:0, hráno na 3x15min

góly: 2x Nykodým, Franc, Fuchs, Uchytil, Bárta

Sestava: Beneš, Bárta, Tupý, Schwan, Franc, Uchytil, Nykodým, Fuchs

Sehráli jsme přátelské utkání proti újezdské přípravce, která je složena z kluků o rok mladších a více. Bohužel se nás sešlo jen 8, protože další kluci mají buď další aktivity a nebo nějaké drobné zranění. Neměli jsme tedy ani jednoho na střídání a kluci se tedy nemuseli bát, že si nezahrají. Myslím si, že utkání splnilo svůj účel a kluci si konečně zahráli a místy se na hru už i dalo koukat. Nyní zhodnotím jednotlivé hráče:

David Beneš - moc práce neměl, a to co na něj šlo spolehlivě pochytal. Výkopy byly taky poměrně dobré. Ve 3. třetině se dostal i do pole, kde ukázal, že v případě nouze může zaskočit a spolehlivě si odehrát beka.

Adam Bárta - na začátku mu chvíli trvalo než se srovnal. Postupem času se ale rozehrál a odehrál velmi solidní zápas, ještě to přenést do mistráku a vše bude ok. Zjistil, že s obrany se dá podpořit i útok a svým důrazem se prosadil i k jedné z branek.

Štěpán Tupý - tady se ani nemá cenu moc rozepisovat. Štěpánek nám už dlouhodobě ukazuje, že je to obránce se vším všudy. Až ještě trošku povyroste a zesílí, myslím si, že se po něm budou ohlížet i známější týmy. Super obránce

Jakub Schwan - od začátku opět neplnil to co měl, ale pak si dal říct a sám viděl, že je to ku prospěchu věci. Chce to ale trénovat, trénovat, trénovat!!!!

Jirka Franc - po delší době se opět příbližil svým podzimním výkonům. Po pravé lajně jezdil jak motorová myš a zásoboval útočníky slušnými centry. Když bude pokračovat v tomto duchu, vše bude zase ok.

Honza Uchytil - dneska po levé lajně jezdil skoro jako Gareth Bale v Tottenhamu....:-) a prosadil se i střelecky. Hlavně nepolevovat v tréninkovém úsilí a dál makat.

Pavel Nykodým - dnes mě velmi mile překvapil 2x se prosadil i střelecky. Ale dalších snad 10 šancí zazdil anebo se připletl spoluhráčům pod nohy. Tady je to také hlavně o tom chodit pravidelně a poctivě trénovat.

Vítek Fuchs - svojí rychlostí dělal obráncům veliké starosti. Ukázal, že je pro nás velice dobrou posilou na střídavý start z Úval. Někdy by to ale chtělo více přihrávat.

.

13. kolo, neděle 3.4.2011 12:00 Újezd B - Řeporyje 1:5 (0:2)

K tomuto zápasu ani nemá cenu psát nějaké dlouhé komentáře. Stačily by klidně jen 2 slova: Všechno špatně.... ale přeci jenom pár slov přidám. Sestava byla tentokrát více než slušná - posílená i o hráče z áčka. Bohužel hra byla naprosto katastrofální. Od začátku nikdo neplnil, to co měl a podle toho to vypadalo. Opět jsme dostali rychlý gól, již ve 4. minutě. Poté ve 20. minutě a poločas tedy 0:2. Druhá půle byla to samé v bleděmodrém a tak tomu odpovídal i konečný výsledek 1:5. Čestný úspěch našeho týmu zařídil hezkou individuální akcí David Kny. Bohužel jeho snaha společně s několika dalšími jedinci na úspěch stačit nebude, pokud se nepřidají i ostatní. (mf)

Sestava: Beneš, Vlasák, Slavík, Bárta, Kučera, Kny, Havel, Schwan, Franc, Šimek, Tupý, Janeček, Uchytil, Nykodým, Hroch

12. kolo, sobota 26.3.2011 10:30 Bílá Hora - Újezd B 5:2

K prvnímu zápasu jsme cestovali přes celou Prahu na Bílou Horu. Nutno říct, že vzhledem k velké marodce jsme k zápasu jeli v dost okleštěné sestavě. Nedalo se, ale nic dělat a kluci se s tím museli poprat na hřišti. V šatně jsme si řekli jasné pokyny kdo a co bude hrát, ale jenom co zápas začal, už jsme prohrávali po první střele 1:0. Hrůza !!! Naštěstí hned ve 3. minutě vyrovnal z trestného kopu pěknou ranou pod břevno David Kny. Poté jsme se spíše bránili, ale nějaké náznaky směrem dopředu tam byly. Bohužel ještě do poločasu jsme ve 20. minutě dostali další branku. Druhá půle už byla hra kočky s myší, naši kluci začali odpadat fyzicky až na pár výjimek a Bílá Hora nás začla jasně přehrávat. Ve 40. a 41. minutě jsme inkasovali další 2 branky. Dvě minuty před koncem ještě stihl korigovat opět pěknou ranou David Kny, ale to už bylo z naší strany vše. Naopak jsme si ještě v poslední minutě nechali dát hloupý gól na 5:2. Sestava byla jaká byla, ale přesto musí všichni přidat, jestli chtějí hrát !!!!

góly: Kny 2

Sestava: Vlasák, Šimek, Bárta, Janeček, Kousal, Franc, Kny, Schwan, Beneš, Hroch

.

11. kolo, sobota 13.11.2010 10:30 Slovan Bohnice B - Újezd B 1:4 (1:3)

góly:
Veselovský 3, Franc

Sestava: Beneš,Tupý, Bárta, Podolka, Vlasák, Nykodým, Franc, Uchytil, Janeček, Veselovský, Slavík, Kousal

K poslednímu podzimnímu zápasu jelo naše béčko do Bohnic, které měli na kontě pouze o 2 body víc než my. Bohužel jsme jeli v dost okleštěné sestavě. Chybělo celkem 7 nebo 8 kluků, co pravidelně za béčko chodí hrát, naštěstí nás ale přišli posílit Matesové Veselovský a Slavík. Zápas pro nás nezačal moc šťastně, protože hned z prvního trestného kopu, který Bohnice měli, jsme dostali branku. Nutno podotknout, že kop byl velice dobře zahraný a trefený a David toho moc neviděl přes clonící hráče před ním. Pak jsme se ale dostali do tempa a v rychlém sledu jsme 3 brankami zápas otočili. První dvě branky vstřelil Matěj Veselovský po pěkných příhrávkách od Jirky France. Při třetím gólu si oba hráči role prohodili a po nahrávce Matěje se trefil Jirka. Poločas tedy 3:1, ale nutno podotknout, že to mohlo být i o více gólů. Několikrát kluci svou šanci zahodili zbrklostí nebo až přehnanou kombinací místo střelby. Druhá půle byla dost podobná té první. V poli celkem vyrovnaná hra, ale na šance jsme jednoznačně vedli. Bohužel už se nám nepodařilo vstřelit tolik branek jako v půli první a tak se asi 5 minut před koncem ještě trefil Matěj V. a uzavřel tím skóre na 4:1. Samozřejmě dnes bylo vidět, že s námi hraje Matěj, který vlastně zařídil všechny góly, ale i ostatní se k němu připojili velice dobrým a kolektivním výkonem. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout zejména výkony těchto: Štěpán Tupý, Matěj V., Honza Uchytil a Jirka Franc. Výkon těchto 4 byl určitě příslibem do jarní části sezóny. Ostatní musí přes zimu pořádně zamakat, aby dohnali tyto nebo případně hráče z áčka a naše hra vypadala lépe než v mnohých podzimních zápasech. Jinak díky za 3 body a dobrý výkon kluci. Jen tak dááál!!! Matěj

.

10. kolo, sobota 6.11.2010 13:00 Újezd B - TJ Kyje 2:0 (1:0)

góly: Jirsa, Kny

Sestava: Beneš,Tupý, Bárta, Vaníček, Podolka, Schwan, Vlasák, Hroch, Nykodým, Havel, Kny, Franc, Uchytil, Janeček, Jirsa

Další mistrovské utkání sehrálo béčko na domácím hřišti proti Kyjím. Soupeř měl na svém kontě poměrně dost bodů, a tak jsme k zápasu nastupovali s vědomím, že nás rozhodně nečeká nic lehkého. Já se bohužel zápasu opět nemohl zúčastnit a tak se trénování ujal pan Bárta, za což mu chci moc poděkovat. Střídali jsme 2 sedmičky, aby si všichni zahráli. Přišel si zahrát i Pavlík Jirsa a ukázal se jako správný tahoun, kdy v prvním poločase vstřelil branku na 1:0. Soupeř byl poměrně dost zaskočen, že s námi hraje vyrovnaně, protože my jsme byli před utkáním na posledním místě a tedy i jasným outsiderem. Kluci ale konečně zapli na trošku vyšší obrátky a soupeře chvílemi i přehrávali. Výsledkem byl druhý gól v druhém poločase, který dal David Kny. Kluci ukázali, že když chtějí, tak vyhrávat taky umí. V příštím a zárověň posledním podzimním kole zajíždíme do Bohnic, které doposud nasbírali 7 bodů. Je to poslední zápas, takže doufám, že do toho kluci dají všechno a vybojujeme další 3 body. Takže se na sobotu pořádně připravit ať se můžeme radovat z další výhry (mf).
.

9. kolo, sobota 31.10.2010 15:30 Sokol Běchovice - Újezd B 1:0 (0:1)

Sestava: Beneš, Tupý, Bárta, Vaníček, Podolka, Schwan, Vlasák, Hroch, Kučera, Nykodým, Havel, Kny, Kousal, Franc, Šimek, Uchytil, Janeček

K dalšímu zápasu jelo naše béčko do Běchovic. Samozřejmě jsme chtěli proti rivalovi od vedle uspět a získat nějaké další bodíky do tabulky. Já jsem bohužel nebyl na zápase přítomen, ale bylo mi řečeno, že výkon byl opět stejný jako v minulých zápasech. Branku jsme obdrželi v druhém poločase po rohovém kopu a několika odrazech skončíl míč nešťastně v naší síti. Je to skutečně velká škoda, že proti vyrovnaným soupeřům nikdy nezapneme aspoň na trošku vyšší stupeň bojovnosti a fotbalovosti. Roli samozřejmě hraje i štěstíčko, které se nám zatím vyhýbá obloukem. Takže kluci zvednout hlavy pořádně ještě potrénovat na poslední 2 zápasy a urvat ještě alespoň nějaký bodík!!!! (mf)

 

8. kolo, sobota 23.10.2010 13:00 Újezd B - Sokol Cholupice 2:1 (0:1)

Góly: 2x
Kousal

Sestava: Beneš, Tupý, Bárta, Vaníček, Podolka, Schwan, Vlasák, Hroch, Kučera, Nykodým, Havel, Kny, Kousal, Franc, Šimek

Další domácí zápas sehrálo naše béčko proti Cholupicím. Cholupice na tom s bodovým ziskem také nejsou moc dobře, tak jsme chtěli už konečně zabrat a získat první vítězství na naše konto. První půle nebyla vůbec podle mých představ. Báli jsme se hrát. Hráči, kteří by si mohli dovolit více než jen nahrát, se zbytečně brzy zbavovali míče, přicházely nesmyslné ztráty balónů apod. O poločase jsme si řekli, že takhle by to dále nešlo a že budeme chtít za každou cenu zápas otočit v náš prospěch. Snažil jsem se povzbudit zejména Kubu Havla, Dana Kousala, Davida Kny a třeba i Jirku France, aby si dovolili víc, zkusili obráncům udělat kličku a pokusit se jít sami do zakončení. Bylo vidět, že má slova si kluci konečně už trošku vzali k srdci a začli hrát v druhé půli fotbal. Začali jsme se tlačit do brány a zakončovat. Výsledkem byl faul na Davida Kny, po kterém následovala penalta, kterou kopal Kuba Havel. Bohužel netrefil branku a tak stav zůstal 0:1. Snažili jsme se dál hrát a přinejmenším vyrovnat. Naštěstí se to podařilo a velmi dobře hrající Dan Kousal po centru z levé strany zavěsil pod břevno a vyrovnali jsme. Asi za 5 minut jsme měli jeden z našich rohů a k hlavičce se prosadil opět Dan Kousal a otočili jsme zápas na 2:1. Chtěl bych klukům poděkovat za předvedený výkon, hlavně v druhé půli a první 3 body do tabulky. Chtělo by to zabrat a pokračovat ve stejném duchu i v posledních 3 zápasech a udělat ještě nějaké body, abychom nezůstali na chvostu tabulky naší skupiny (mf).


7. kolo, sobota 16.10.2010 9:00 AFK Olympia Šeberov - Újezd B 2:0 (0:0)

Sestava: Beneš, Tupý, Bárta, Vaníček, Podolka, Schwan, Janeček, Vlasák, Hroch, Kučera, Nykodým

K dalšímu zápasu jsme s naším B-týmem zajížděli do Šeberova v sobotu ráno. Pohled na tabulku napovídal, že soupeř bude hratelný a mohli bychom urvat už "konečně" nějaký ten bod. A skutečně tomu tak bylo, od začátku se hrál vyrovnaný fotbal, ale bez nějaké větší šance. Asi až v 15. minutě se dostal k první pořádné střele Adam Podolka, ale bohužel míč netrefil ideálně. O chvíli později se asi do naší největší šance řítil Kuba Vaníček, po chybě domácí obrany. Bohužel OPĚT v samostatném úniku na brankáře zklamal, stejně jako 2x minule proti Bohemce. Šance tedy zůstali nevyužity a poločas skončil 0:0. V kabině jsme si řekli, že na soupeře vlítnem a budeme chtít už konečně vyhrát a dát nějaký ten gól. Nestalo se a byli to naopak domácí, kdo na nás vletěl a my nevěděli, kde nám hlava stojí. Běhali jsme od ničeho k ničemu, nedostali jsme se už pomalu ani za polovinu hřiště a výsledkem byly 2 branky v naší síti. Ta první padla po chybě Adama Bárty, který si hlídal hráče místo toho, aby vyběhl proti útočníkovi, který postupoval na naši branku, pro něj už pak nebyl problém asi ze 4 metrů uklidit míč k tyči. Druhá branka padla po rohu soupeře, kdy byl nešťastně trefen Lukáš Kučera do nohy a balon se odrazil do branky. Je jasný, že když nebudeme dávat góly ani z těch nejvyloženějších šanci, nemůžeme myslet na úspěch. Proto by se měli probrat hlavně naši útočníci (Kuba Schwan, Kuba Vaníček, Pavel Nykodým, Míša Hroch či Adam Podolka) a jít víc důrazněji a hladověji do zakončení, protože jinak budeme sbírat body velice těžko (mf).

6. kolo, sobota 9.10.2010 9:00 Újezd B - Bohemians 1905 0:5 (0:2)

Sestava: Beneš, Tupý, Bárta, Havel, Franc, Uchytil, Vaníček, Kny, Podolka, Schwan, Procházka, Janeček, Vlasák, Hroch, Kučera

V sobotu byl soupeřem našeho B-týmu vedoucí tým naší skupiny Bohemians 1905 B. A tak bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Před zápasem jsme si řekli v kabině jasné pokyny, které kluci až na pár výjimek skvěle dodržovali. Samozřejmě Bohemka je vyspělejší tým než my, ale myslím si, že možná i oni sami čekali snadnější průběh. Kluci nedali Bohemce ani metr hřiště zadarmo. Naše obrana v první půli fungovala velice dobře, zejména bych vyzdvihl výkon Štěpáná Tupého na pravém kraji obrany, přes kterého útočníci Bohemky v podstatě nepřešli. Výsledek první půle byl 2:0, kdy Bohemka vyslala 2 velice povedené střely, s kterými se jen těžko dalo něco dělat. Druhá půle byla z naší strany poněkud slabší, ale i přesto jsme se dostali do několika šancí. Konečný stav se zastavil na 0:5, což sice vypadá velice nepříznivě, ale myslím si, že kluci odvedli maximum. S trochou štěstí jsme mohli dát i 2 nebo 3 góly. Kuba Vaníček postupoval 2x sám na brankáře, ale ani jednou pořádně nezakončil a David Kny měl také 2 slušné střelecké příležitosti. Takže jestli budeme chtít bodovat v dalších zápasech, budeme se muset zaměřit zejména na zakončování útočných akcí, tam nás hodně tlačí bota. Ale jinak dnes slušný výkon, kluci! (mf)

5. kolo, sobota 2.10.2010 9:00 SC Radotín- Újezd B 6:0 (4:0)

Sestava:
Beneš, Šimek, Bárta, Podolka, Tupý, Schwan, Kousal, Procházka, Janeček, Vaníček, Vlasák, Hroch

5. kolo jsme hráli v Radotíně. Tým, který ještě neztratil ani bod, a navíc my jsme byli poměrně oslabeni. Snaha tedy byla co nejvíc potrápit domácí tým, který byl určitě favoritem. Bohužel hned od začátku byl vidět výkonostní rozdíl a my jsme příliš nestíhali. Navíc se hrálo na umělé trávě, na kterou naši kluci nejsou zvyklí a to se také projevilo. První 2 góly jsme dostali ze standardních situací, při kterých asi nemůže mít uplně čisté svědomí David Beneš, poté přišla jedna střela z dálky a povedená kombinace a domáci vedli po poločase 4:0. Druhou půli jsme se zlepšili v obraně a inkasovali už jen 2 góly. Kluci to dnes měli hodně těžké, takže jim těžko můžu něco vyčítat. Možná mi jen chybělo trošku víc bojovnosti a důrazu v osobních soubojích. To bude potřeba do dalších zápasů zlepšit. (mf)

4. kolo, středa 22.9.2010 17:00 Újezd B – SK Viktoria Štěrboholy 2:3 (2:0)

Sestava: Beneš, Šimek, Bárta, Kučera, Podolka, Tupý, Schwan, Kousal, Nykodým, Janeček, Vlasák, Uchytil, Hora, Kny, Veselovský, Havel, Hroch, Franc

Po nadějném zápase v Řeporyjích a volném 3.kole jsem doufal, že by kluci i s pomocí posil z A-týmu mohli konečně zabodovat. Bohužel se tak nestalo. Posily z A-týmu velice zklamali nejen moje očekávání, ale i mnohých dalších. Další kluci zahráli hluboce pod svůj průměr, snad až na vyjímku Davida Beneše v bráně, který několikrát skvěle zasáhl a podržel tým. Ve vyrovnaném prvním poločase, v kterém jsme si nebyli schopni přihrát na 3 metry, jsme i přesto vstřelili dva góly. První dal Matěj Veselovský z rohového kopu, kdy nejprve nastřelil hlavou břevno a až na druhý pokus usměrnil míč hlavou do brány. Druhý gól dal David Kny kdy svým důrazem a atakováním domácího brankáře dorazil míč do opuštěné brány. Po hrůzostrašném prvním poločase, kdy jsem si myslel, že horší už to být nemůže, přišel ještě horší druhý. Soupeř na nás vlítl, my jsme nevěděli kde nám hlava stojí a asi ani co je to fotbal. Kluci dělali naprosto školácké chyby v obraně i v útoku a to se podepsalo na výsledku. Štěrboholy nám dali 3 goly a otočili vývoj zápasu, ale nutno dodat, že zcela zaslouženě. Jestli chceme hrát fotbal a vyhrávat, měli byste se nad sebou kluci zamyslet!!!!Takhle to tedy rozhodně dál nepůjde (mf).

3. kolo - VOLNO

2. kolo, pátek 10.9.2010 17:00 Řeporyje - Újezd B 3:0 (1:0)

Sestava: Beneš, Šimek, Bárta, Kučera, Podolka, Tupý, Schwan, Kousal, Nykodým, Janeček, Vaníček, Vlasák

K druhému mistrovskému utkání zajíždělo naše béčko na druhou stranu Prahy do Řeporyj. Řeporyje měli první kolo volné, takže jsme neměli možnost posoudit, jak silný soupeř to bude. Jelikož naše áčko hrálo souběžně na domácím hřišti, nemohl nás nikdo posílit a tak jsme jeli k utkání jen se 3 náhradníky do pole a s Lukym Vlasákem do brány. Začátek utkání ukázal, že Řeporyje budou rozhodně hratelný soupeř a že se nemáme čeho bát. Řeporyje byli v prvním poločase možná mírně lepší, ale my jsme měli také své šance. Kuba Vaníček s Danem Kousalem se dostali do dobrých střeleckých pozic, ale buď vystřelili slabě nebo doprostřed brány. A tak jsme dostali asi 5 minut před koncem prvního poločasu gól z přímého kopu, který naše obrana sice odvrátila, ale následnou dorážku už jsme nepokryli. Poločas tedy 0:1. Do druhé půle jsme vystřídali brankáře a dobře chytající David si šel zahrát do pole. Druhou půli jsme začali náporem, který trval celý poločas a Řeporyje už víceméně jen odkopávali. Bohužel jsme zakončovali většinou vedle anebo jsme měli prostě smůlu. Trefili jsme 2 tyče, kopali asi 5 rohů, ale gól jsme nedali. Domácí udělali 2 brejky, z kterých dali 2 góly, proto byl výsledek jaký byl. Po třetím gólu jsme se po dohodě s rozhodčím rozhodli skončit asi o 5 minut dřív, protože poměrně vydatně pršelo. Dnešní zápas ukázal, že kluci rozhodně fotbal hrát umí, ale jen když se jim chce. Bohužel Lukáš dostal v druhé půli 2 hloupé goly a smůla v koncovce nám zabránila vybojovat alespon bod. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně výkon Davida Beneše v bráně (chytal jen poločas), dále Štěpánka Tupého, Lukáše Kučery, Kryštofa Šimka a Adama Bárty - asi nějak takhle bych si to představoval, ostatní musí přidat ještě o něco víc. Díky za pěkný výkon kluci, a příště už určitě vyhrajeme !!!! (mf)

1. kolo, neděle 5.9.2010 15:00 Újezd B - Bílá Hora 1:4 (1:2)

gól: Franc z penalty
Sestava: Beneš, Vlasák, Bárta, Uchytil, Tupý, Hroch, Franc, Nykodým, Schwan, Vaníček, Kousal, Janeček, Šimek

V prvním domacím utkání nastoupilo béčko proti Bílé Hoře. První poločas nabídl poměrně vyrovnanou hru, naše obrana bránila celkem spolehlivě, ale přesto dvakrát inkasovala. V útoku se snažil Dan Kousal napadat obránce a znepříjemnit jim rozehrávku. Bílá Hora ale měla všechny kluky o rok starší než my a to bylo znát hlavně v osobních soubojích. Naši vybojovali ještě v prvním poločase penaltu, kterou proměnil s pomocí břevna Jirka Franc. Poločas tedy 1:2. Druhou půli jsme se už převážně bránili, ale obrana v čele s Honzou Uchytilem a Adamem Bártou nás držela. Asi v 35.minutě jsme měli obrovskou šanci, kdy postupovali Jirka Janeček s Kubou Schwanem sami na brankáře, ale nedomluvili se, kdo zakončí a tak z toho byla jen slabá střela doprostřed brány. Místo toho, abychom vyrovnali, jsme dostali v posledních 15 minutách a bylo vymalováno. Je to velká škoda, protože kluci se snažili, bojovali, ale balon je bohužel moc neposlouchal. Budeme tedy muset ještě hodně zapracovat na zpracování a nahrávce a příště už to snad bude lepší...... (mf).