Fotbalový přebor v Praze bude mít 18 účastníků!

Nejvyšší fotbalová soutěž v hlavním městě Pražská teplárenská přebor se od nové sezony na rok rozšíří. V příštím ročníku bude mít mimořádně 18 účastníků! Týmy tak čeká místo dosavadních 30 kol 34 zápasů. Fanoušci budou mít na výběr z více utkání, soutěž navíc oživí několik nových celků, což ji rozhodně zatraktivní. ( 27.6.2011 )

Změna se musela uskutečnit kvůli tomu, že se na Žižkově rozhodli nepřihlásit rezervní tým do divize, kam sestoupil ze třetí ligy. Žižkov B zvolil přebor, takže se uvolnilo jeho místo ve čtvrté nejvyšší soutěži. Nahoru tedy mohl další pražský tým navíc. Ten by doplnil Duklu B, která nahradila v divizi vítěze přeboru z Radotína – ten postup odmítl.

„Oslovili jsme všechny týmy přeboru, včetně postupujících z I. A třídy, ale nikdo do divize nechtěl,“ říká František Vitovský, sportovní ředitel soutěží Pražského fotbalového svazu.

Nabídku jít výš nemohl dostat Zličín, který z divize právě teď sestoupil a podle norem by se touto cestou zpátky vrátit nemohl.

V přeboru tak nastal „nadstav“. K 16 jistým účastníkům přibyl neplánovaně Žižkov B. „Postoupit nikdo nechtěl a sestoupit už nikdo nemohl. To by bylo neférové a proti normám, nastala mimořádná situace,“ ohlíží se Vitovský.

Možnost byla jediná: rozšířit přebor na 17 účastníků.

„Když nikdo neakceptuje postup, není jiná varianta než rozšíření soutěže,“ přibližuje fotbalové řády Vitovský.

V takovém případě by ale musela být soutěž rozlosována na 18 celků s tím, že by každý tým měl postupně jeden volný víkend, jak to bývá, když je lichý počet účastníků.

„Proto jsme se rozhodli, že přebor o jeden celek doplníme. Myslím, že jsme několika klubům udělali radost,“ odhaduje Vitovský.

Má pravdu: díky tomuto kroku se vysněného (dodatečného) postupu do přeboru dočkali v Královicích, slavit může také Bílá Hora, Klánovice a obě mužstva Hostivaře. Postupy se totiž logicky týkají i nižších soutěží - v I. A třídě navíc skončily Horní Měcholupy B, které už nebudou pokračovat.

„Snad jsme víc klubů potěšili než zklamali. Za možnost postupu by nikdo neměl být naštvaný,“ myslí si Vitovský, který je zároveň předsedou Sportovně-technické komise svazu, takže je podobné rozhodnutí plně v kompetenci tohoto orgánu. „Tohle rozhodnutí je finální, už se nezmění,“ potvrzuje Vitovský.

Přebor začne podle plánu o víkendu 20. – 21. srpna. Bude se hrát ale o týden déle, protože se na podzim musí stihnout o dvě kola víc. Končit se tak bude až 3. a 4. prosince. „Bude se hrát o týden déle, jedno kolo by mělo být vložené ve středu 28. září, kdy je svátek. Se začátkem soutěže se hýbat nebude,“ upřesňuje Vitovský.

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ PRAŽSKÁ TEPLÁRENSKÁ PŘEBORU

FC Tempo Praha

FC Čechie Uhříněves

Sokol Královice

FC Háje Jižní Město

TJ Slovan Kunratice

Loko Vltavín a.s. B

ČAFC Praha

SK Aritma Praha

FC Zličín

SC Radotín

SK Motorlet Praha B

FK Meteor Praha VIII B

Bohemians Praha B

SK Uhelné sklady

SK Třeboradice

FK Viktoria Žižkov a.s. B

FSC Libuš

-tru-

Tento článek je ze stránek www.fotbalpraha.cz.