Zhodnocení podzimní sezóny a chodu klubu předsedou Jiřím Borovičkou

Níže uvedený článek by měl také vyjít v prosincovém Újezdském zpravodaji.

Milí čtenáři,
dovolte mi v krátkosti napsat pár řádek o dění v našem fotbalovém klubu.
Letošní rok byl pro FK Újezd nad Lesy zajímavý jak po sportovní stránce, tak velmi napínavý po finanční stránce. Začnu tím horším a to je značně omezená finanční podpora od MČ Praha 21 a úplný výpadek financování od státu díky krachu Sazky. V důsledku výše uvedeného se nám finančně nedýchá dobře, ale věříme, že se nám podaří sehnat další finanční zdroje prostřednictvím grantů a dotací, o které průběžně žádáme a že nám pomůže i naše Městská část ve větší míře, než je tomu doposud.
Asi největším nesportovním úspěchem bylo získání grantu od MHMP na výstavbu hřiště s umělým travnatým povrchem (UMT). Výstavba hřiště je provázena řadou problémů, pevně věříme, že za pomoci Městské části se nám podaří celou záležitost úspěšně dotáhnout do konce a FK ušetří nemalou finanční částku za pronájem UMT v zimním období a újezdští fotbalisti dostanou možnost trénovat kvalitně i v zimním období.
Po té sportovní stránce je to trošku veselejší, alespoň co se týká naši mládeže, která má velké zastoupení v našem klubu. Máme celkem osm mládežnických mužstev, z toho šest hraje pravidelně mistrovská utkání pražského fotbalového svazu. Mužstvo mužů hraje nejvyšší pražskou soutěž Pražská teplárenská přebor Prahy, B mužstvo hraje I.B třídu.

Podzimní část je za námi a tak v krátkosti, jak si naše jednotlivá mužstva vedou:
Pražský přebor - „A“ mužstvu s trenérem Karlem Svobodou se oproti jaru v podzimní části bohužel nedaří a mužstvo se momentálně nachází v sestupových vodách.
I. B třída - „B“ mužstvo naopak ukončilo podzimní část na pěkném 4. místě. Trenérovi Štefanu Krížovi se do mužstva se podařilo zařadit pět hráčů ze staršího dorostu, což se už mnoho let nepovedlo.
Starší dorost (1993-94) si vede pod vedením Petra Křeliny přímo fantasticky. Nepoznali v podzimí části porážku a jsou suverénně na 1. místě.
Mladší dorost (1995-96) dopadl nejhůře a hráči pod vedením Jana Jáchyma snad vylepší na jaře dvanácté místo.
Starší žáci (1997-98) hrají již na velké hřiště a pod trenérem Petrem Váňou zakončili podzimí část na sedmém místě.
Mladší žáci (1999-2000) hrají na půlku hřiště a to v počtu 7+1.Svěřenci Tondy Hory hrají nejvyšší soutěž, Pražský přebor, a skončili na osmém místě což, je veliký úspěch.
Starší přípravka (2001-02) trenéra Matěje Folaufa skončila na pěkném třetím místě!
Mladší přípravka (2003-04) pod trenérem Karlem Novákem poznali za podzim jenom jednu prohru, jinak samá vítězství, takže také vynikající výsledek.
Ministar je mužstvo, kde nastupují pětiletý kluci a jezdí s trenérem Ondřejem Vojtou na turnaje, kde hrají fotbal malých forem. Hraje se pouze 4+1, starší přípravka 5+1 a to souběžně na dvou hřištích a výsledky se sčítají.V těchto kategoriích se nepostupuje ani nesestupuje a u mladší přípravky dokonce nejsou ani tabulky, aby si kluci a holky zahráli hlavně fotbal a nebyl od trenérů a rodičů vyvíjen tlak na celkové umístění v tabulce.
A to nejhezčí, co na našem hřišti běhá, je fotbalová školka pod vedením krásných trenérek Lucie Pilátové a Lucie Křelinové. Jsou to ty nejmenší děti, které se formou her pomalu zasvěcují do fotbalových dovedností.

Podrobnější informace o jednotlivých mužstvech a dění v klubu můžete sledovat na našich webových stránkách www.fkujezd.cz.

Jiří Borovička
Předseda FK Újezd n/L