FK Újezd - Slovan Bohnice

17.kolo - sobota 14.4.2012 10:00

FK Újezd - Slovan Bohnice - výsledek stanoví discipl. komise

Sestava : Maršák Rudolf - Pořízka Jiří, Čermák Daniel, Drdla Lukáš, Novotný David -Zátka Lukáš, Plzák Lukáš, Pinkas Martin, Sneider Filip - Lipar Dominik, Grečl Michal

Střídali (hokejově): Tesařík Jan, Kuštein Tomáš, Marek, Messi, Havel Jakub

Komentář

Sobotní zápas proti Slovanu Bohnice doprovázelo krásné jarní počasí, které bylo předzvěstí příjemně stráveného fotbalového dopoledne.

Slovan Bohnice je tradičně nevyspitatelný a silný soupeř, tedy jsme do zápasu vstoupili s respektem, vědomi si našeho vydřeného vítězství v podzimní části sezóny. První poločas hrála obě mužstva pěkný fotbal, hra se střídala nahoru dolů, na obou stranách vzniklo mnoho pěkných akcí i gólových šancí. Bylo nám tedy vcelku jasné, že bohničtí nebudou dnes laciným soupeřem. V poločase však sportovní duch fair-play vzal za své a bylo rázem po zápase. Konfrontace hráčů Slovanu Bohnice ukázala na hráče hrající na cizí registrační kartu a bylo hotovo :-(  Druhou polovinu jsme tedy odehráli už jen "pro zábavu", což ocenili zejména hráči naší lavičky, kteří by si za normálních okolností zahráli zřejmě jen pár minut. Ve druhém poločase tedy nastoupila komplet celá lavička a utkání jsme dohráli s vědomím, že tento zápas za nás dohraje disciplinární komise u "zeleného stolu". Ze zápasu, který s největší pravděpodobností skončí jasnou kontumací výsledku ve prospěch domácích, jsme si tedy odnesli jediný závěr - narůstající finanční potíže mnoha klubů umocněné dramatickým odlivem hráčů žákovských mužstev stále častěji vedou týmy k podobným nesportovním krokům. To bohužel posouvá opravdový smysl sportu poněkud do pozadí.

Petr Zátka.