FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 108 (51%)
FB našeho FK ÚnL 37 (18%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 42 (20%)
Stránky FAČR fotbal.cz 17 (8%)
Jiné 6 (3%)
Celkový počet hlasů: 210

Rozhovor s trenérem Svobodou po vítězství nad Tempem

Rozhovor s trenérem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz :

ÚJEZD NAD LESY SI VYŠLÁPL NA TEMPO, TEĎ HO ALE ČEKÁ PŘEBOROVÁ BARCELONA ( 17.3.2011 )

                      
Újezd nad Lesy si v jarní přeborové premiéře vyšlápl na favorizované Tempo, když nad ním vyhrál 2:1. Soka sesadil z druhého místa na čtvrté, ale klidu si neužije. Už v dalším kole se totiž Újezdu postaví soupeř z nejtěžších, lídr tabulky - Dukla Praha B. Ten bude mít dokonce výhodu domácího prostředí. Hraje se v neděli od 10.15 hodin na UMT Mikulova na Praze 11. „Víme dobře, co se píše, jak je Dukla silná. Že je to Barcelona přeboru. Ale my se popereme o body a nejspokojenější budeme, když bychom získali tři,“ neskrývá odhodlání trenér týmu z Újezdu Karel Svoboda. Újezd nad Lesy je nyní na třináctém místě s 19 body.
                    
              
Zdá se, že vašemu týmu úspěchem proti Tempu pořádně narostla chuť vítězit. Co pro váš tým výhra v prvním jarním kole znamená?

Tři body, co jsme získali, jsou moc cenné. Soupeř byl určitě favoritem. My se teď musíme hlavně soustředit na další utkání, všichni víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Ale znovu říkám, je to pro nás příjemný odrazový můsteček do jara.

Zvlášť když Tempo nedalo penaltu a v poločase jste o gól prohrávali...

Je fakt, že první poločas z naší strany nebyl dobrý. Na kluky jako by dolehla tíha prvního mistráku. Tempo hrálo přes Žaluda a Kočího, ti mají kvalitu. Jejich záloha měla lepší pohyb, a kdyby dali penaltu, asi by ten zápas vypadal jinak. Ale to je kdyby. Taky Tempo možná přibrzdilo nezaviněné zranění Hurky, ten jim moc chyběl. Ve druhé půli jsme přidali, pomohlo nám střídání, přidali jsme na agresivitě a zápas otočili.

Do týmu dobře zapadli nové hráči, avizované posily ze Slovenska ale nakonec nepřišly. Proč?

Pavol Šiška říkal, že by zkusil oslovit dva kamarády, které jsme chtěli otestovat. Ale teď to nedopadlo. Povedlo se nám ale dobře posílit o čtyři hráče. Do branky přišel Radek Havel, do pole jsme získali Martina Svobodu, Honzu Švimberského a Jirku Maleňáka. To jsou hotoví hráči a věřte, že je to pro trenéra skvělá věc, když mu takhle naroste konkurence v mužstvu.

Získali jste tři důležité body. Při pohledu na tabulku si ale stále nemůžete vyskakovat. Boj o záchranu se týká celé spodní poloviny tabulky...

Je to pořádně namačkané a je jasné, že každý uhraný bod bude zlatý. I tenhle zápas ale ukázal, že se dá hrát v přeboru s každým. Jak se tak na tabulku ale koukám, tak to asi budou nervy do posledního kola.

Když se podíváte na osm zápasů úvodního kola přeboru. Najdete výsledek, který vás hodně překvapil?

Ani bych neřekl. Že vyhraje béčko Meteoru, to jsem čekal, své kvality potvrdily i Uhelné sklady. Možná se tolik nečekalo, že prohrají doma Vršovice a někoho jsme asi překvapili i my výhrou nad Tempem.

Teď vás čeká nejtěžší možný protivník, lídr tabulky. Nebojíte se, že po Tempu může přijít kruté vystřízlivění?

Samozřejmě si uvědomujeme, kdo proti nám nastoupí. Četli jsme, že v zápase s Aritmou tým Dukly B soupeře chvílemi drtil. Je to sebevědomý soupeř, který se prezentuje hodně kvalitní hrou. Je to taková Barcelona pražského přeboru. Budeme hrát proti prvnímu týmu tabulky, to je pro hráče samo o sobě ohromná motivace. My jsme po Tempu taky zdravě sebevědomí, ale do zápasu půjdeme s pokorou a cílem bojovat o co nejlepší výsledek. Nejlepší by pochopitelně bylo, kdybychom získali tři body. Vážit si ale budeme každého dobrého výsledku.

To by se vám pak snad ani nechtělo z umělé trávy...

Tak ona během přípravy zase tak vítězná nebyla...(usměje se). Je fakt, že kdyby se nám povedlo teď zase něco uhrát a klimatické podmínky by to vyžadovaly, tak bychom tam asi klidně zůstali. Ale pravda je taková, že už se všichni těšíme na přírodní trávník.
             
-sks-