FC Čechie Uhříněves – FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)

Sobota 16. června 2012 (tráva Uhříněves)

FC Čechie Uhříněves – FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)

góly: 13´Běhounek - 43´Kohout

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Zeman, P.Mareš, Doležal (36. Šebesta) - Kohout, Otopal (73. Sochovič) - M.Kovář, P.Kovář, Daníček - Hladík (79. Moško)

připraveni na střídání: Havel

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd si na odchodnou z přeboru přibalil bod z Uhříněvsi

Ani v sedmém utkání v řadě neokusili fotbalisté Uhříněvsi hořkost porážky a po vyrovnaném boji se rozešli se sestupujícím Újezdem spravedlivou dělbou bodů. Újezd se chtěl důstojně rozloučit s přeborem, navíc jeho trenér Štefan Križo vedl tým naposledy a nechtěl také končit prohrou. A nakonec ani nejlepší střelec přeboru, domácí Petr Nykl s kapitánskou páskou na rukávu, nechtěl prohrát, protože to byl možná jeho poslední zápas v dresu Čechie.

Přestože bylo až úmorné vedro, hrálo se od úvodních minut svižně a s potřebným nasazením. Domácím patřil začátek zápasu a už po třinácti minutách šli do vedení, když Nykl z levé strany přesně odcentroval a nabíhající Běhounek napálil balón nezadržitelně do sítě. Ve 20. minutě to z dálky prudce zkoušel Nykl, ale Hlubuček mu jeho dobře mířenou střelu vyškrábl z pod břevna na roh.

Hosté si první velkou šanci vypracovali až po půlhodině hry, kdy Otopal vysunul na pravé straně Daníčka, ten obešel vybíhajícího Klímu a napřáhl ke střele. Z ostrého úhlu domácí branku minul a dobíhající M. Kovář pak z několika kroků místo lehké dorážky prudce přestřelil. Ve 34. minutě skončila Kohoutova dělovka z přímého kopu v náruči dobře postaveného Klímy.

Když už se zdálo, že půjdou domácí do kabin s jedním gólem navrch, udeřili z ničehož nic hosté. Ve 43. minutě vysunul střídající Šebesta kupředu Otopala a z jeho přesného centru Kohout pohodlně vyrovnal na 1:1.

Ani po změně stran se hrstka přítomných diváků nenudila. V 54. minutě vysunul M. Kovář ideálně do uličky Hladíka, jenže ten napálil v čisté šanci míč podél domácí brány do zámezí. Vzápětí na druhé straně stačil Hlubuček dalekonosnou Luňákovu střelu vyrazit jen ke kopačce Kasala, avšak jeho dorážka z malého vápna proletěla nad břevnem.

O chvíli později neprostřelil v dobré pozici hostujícího gólmana Peterka a vzápětí ani Běhounek.

V 65. minutě už hosté jásali, když se po přihrávce P. Kováře podařilo Šebestovi z velké dálky přehodit vybíhajícího Klímu, jenže pro odmávnutý ofsajd nakonec nebyla branka uznána. Vzápětí se po přihrávce Hladíka objevil v šanci Otopal, ale nasměroval střelu jen do náruče připraveného Klímy.

Dlouho vyrovnaný zápas mohl nakonec rozhodnout v 72. minutě domácí Tkach, ale jeho lob těsně minul pravou tyč. Za zmínku ještě stojí, že posledních sedm minut odehrál v dresu domácích náhradní gólman Kudrnáč, když vystřídal středopolaře Pláška.

Uhříněves - Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)
Branky:
13. Běhounek - 43. Kohout.
ŽK: 78. Plášek a Nykl, 80. Šimáček - 78. Hladík.
Rozhodčí: Musil - Tikal, Cichra.

Diváků: 30.

Uhříněves: Klíma - Kasal, Zlatník, Procházka, Hradil - Peterka (70. Šimáček ), Tkach, Plášek (83. Kudrnáč), Luňák - Běhounek, Nykl. Trenér: Luděk Hottek.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Doležal (36. Šebesta), Zeman, Mareš, Bílek - Daníček, P. Kovář, Otopal (73. Sochovič), Kohout, M. Kovář - Hladík (79. Moško). Trenér Štefan Križo.

Hlasy trenérů
Luděk Hottek (Uhříněves):
„Byl to poslední zápas. Soupeři už o nic nešlo, nám také ne. Chtěli jsme to v klidu dohrát, šlo jen o tu sportovní čest, jak se říká. Hoši to chtěli plnit, ale v tom vedru to moc nešlo. Šance byly na obou stranách. Nakonec to skončilo 1:1 a asi zaslouženě. Vonělo tady to selátko, tak jestli to cítili i na hřišti, to nevím. O Nykla je docela velký zájem, má nabídky z druhé ligy i z venku. Záleží jen na něm, jak se rozhodne. Je mladý a má ještě vše před sebou. Člověk mu přeje, aby si užil fotbal na vyšší úrovni.”

Štefan Križo (Újezd nad Lesy): „Já už tady dnes neměl být. Já jsem skončil minulý týden. Pak po jednání s vedením jsem slíbil, že to poslední utkání ještě odkaučuji. Vzhledem k počasí, utkání nějakou úroveň mělo. Obě mužstva si chtěla zahrát fotbal. Asi chtěla i vyhrát. Bylo to o tom, kdo v druhé půli ten gól dá. Šance byly na obou stranách, ale nepadl ani jeden. Myslím, že je dělba bodů spravedlivá. Domácí byli fotbalovější, ale myslím, že v druhé půli jsme těch šancí měli víc. Jsem spokojený, že se loučíme bez porážky a důstojně.”

Nejlepší hráč Uhříněvsi: Vasil Tkach
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Pavel Mareš
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Zlatník (Uhříněves)

Václav Kozel

Videopřenos z utkání FC Čechie Uhříněves – FK Újezd nad Lesy ZDE.