FK Viktoria Žižkov a.s. B – FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

Sobota 2. června 2012 (tráva H.Měcholupy)

FK Viktoria Žižkov a.s. "B" – FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

gól: 84´Opluštil

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Zeman, Minář, Daníček - Kohout, Čermák - Moško (67´M.Kovář), P.Kovář, Hladík - Křelina

připraveni na střídání: Denis, P.Mareš, Havel

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Jediný gól posunul rezervu Žižkova blíž k záchraně

Sestupem ohrožená rezerva Viktorie Žižkov po sérii čtyř porážek a jedné remíze z minulého kola konečně zabrala a pohotovou hlavičkou Opluštila v 84. minutě porazila již sestupující Újezd nad Lesy. Ten se dlouho urputně bránil a až v závěru, kdy mu docházely síly toho Viktoria využila ke vstřelení jediné branky. Žižkovské béčko tak odskočilo na šest bodů od Kunratic a k záchraně mu chybí už jen krůček.

Samotný zápas nijak pohledný fotbal nepřinesl. Domácím šlo o hodně, potřebovali vyhrát a právě důležitost zápasu jakoby některým hráčům až příliš svazovala nohy. Vázla kombinace a jen těžko se dostávali do šancí. A když už se nějaká naskytla, tak s ní zle naložili. Tu první měl až v 18. minutě Votava po rohovém kopu Vrabce, ale pálil mimo tyče. O chvíli později pak na druhé straně po Moškově centru skončila hlavička Bílka těsně nad břevnem.

Ve 27. minutě hostující Hlubuček včasným vyběhnutím zmařil nadějnou šanci Doležala. Vzápětí Vrabcův přímý kop proletěl snad metr nad břevnem. Tlak domácích sílil a ve 30. minutě mohl být korunován vedoucím gólem, když po faulu P. Kováře na pronikajícího Opluštila ukázal hlavní arbitr Musil na značku pokutového kopu. Míč si postavil Procházka, avšak neuspěl. Hlubuček fantasticky zasáhl a v pádu mu nohou míč vyrazil. Byla to největší šance domácích v úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Ve 35. minutě po Vytlačilem rozehraném přímém kopu dopravil Chlumecký míč do sítě hostů, ale pro předem odmávnutý ofsajd nakonec nebyla branka uznána. Vzápětí na druhé straně prosvištěla Kohoutova dělovka z přímého kopu těsně kolem pravé tyče Janocskovy brány. Ve 38. minutě se hosté znova osmělili, když po akci P. Kováře s Moškem napřáhl pohotově Kohout a vyprášil Janocskovy rukavice. Pět minut před pauzou si na Vrabcův rohový kop naběhl k přední tyči Votava, jenže dorážel vedle. Do kabin tak odcházely oba týmy za bezbrankového stavu.

Po změně stran se hrálo převážně na polovině hostů a domácí Janocsko byl takřka bez práce. V 57. minutě si na přetažený Vrabcův centr šikovně naběhl Opluštil, jenže koníčkem poslal míč těsně nad břevno. Pak neúnavný Vrabec znova centroval a Opluštil v pádu dorážel vedle levé tyče.

V 77. minutě po rychlé akci Vrabce s Vytlačilem, našel druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou ve vápně nabíhajícího Polanského, jenže ten v čisté ložence snad z deseti metrů hostující bránu prudce přestřelil. Přišla však 84. minuta a rozhodující úder ze strany domácích. Na rohový kop Vrabce si nejvýše naskočil Opluštil a umístěnou hlavičkou do pravého růžku rozhodl o vydřené a zasloužené výhře Viktorie.

Viktoria Žižkov B - Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)
Branka:
84. Opluštil.
ŽK: 13. Polanský - 42. Bílek.
Rozhodčí: Musil - Novotný, Vojtěch.

Diváků: 30.

Viktoria Žižkov B: Janoczko - Chlumecký, Votava, Balík, Procházka - Opluštil, Vrabec, Vytlačil, Polanský, Lechner (56. Zelenka) - Doležel (89. Valenta). Trenér: Jakub Slezáček.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Daníček, Minář, Zeman, Bílek - Čermák - Hladík, P. Kovář, Kohout, Moško (67. M. Kovář) - Křelina. Trenér: Štefan Križo.

Hlasy trenérů
Jakub Slezáček (Viktoria Žižkov B):
„Utkání to pro nás bylo velice důležitý. Taky to tak vypadalo, kluci byli nervózní od začátku. Měli jsme problémy ve středu hřiště, nedostávali jsme se do šancí a nedostávali jsme se do tlaku tak, jak jsme chtěli. Ve 30. minutě navíc Jarda Procházka neproměnil penaltu, to nás dostalo trochu dolů psychicky. O půli jsme si něco řekli, kluci to začali plnit, zvýšili jsme pohyb a nasazení. Branka v 84. minutě pak byla vyvrcholením našeho tlaku, který se stupňoval celý druhý poločas. Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě, akorát to byly nervy až do konce. Klukům musím za druhý poločas poděkovat, protože silou vůle jsme to tam nakonec dotlačili.”

Štefan Križo (Újezd nad Lesy): „Prohráli jsme, od šedesáté minuty to bylo jasné. Šanci vyloženou soupeř neměl. V první půli měl tu penaltu, kterou neproměnil. Jinak jsem si myslel, že bychom mohli jednou utéct a že by se nám mohlo povést něco jako na Meteoru. V první půli tak byl náznak dvou šancí, že jsme mohli ohrozit gólmana. Jinak směrem dopředu jsme nic nevymysleli. Začaly docházet síly a začaly se kupit zbytečné chyby. Byla špatná rozehrávka a kluci zbytečně vymýšleli. Některé situace jsme měli řešit jednoduše. Byla chyba v bránění, dostali jsme gól a prohráli jsme. Soupeř byl lepší, fotbalovější. Soutěž chceme dohrát se ctí. Myslím, že hrát se dá s každým.”

Nejlepší hráč Viktorie Žižkov B: Michal Votava
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Tomáš Čermák
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Hlubuček (Újezd nad Lesy)

Václav Kozel

Videopřenos z utkání FK Viktoria Žižkov "B" – FK Újezd nad Lesy ZDE.

Fotogalerie z utkání FK Viktoria Žižkov "B" – FK Újezd nad Lesy od P.Jiříka st. ZDE.