FK Újezd nad Lesy – SK Třeboradice 2:1 (0:0)

Sobota 19. května 2012 (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – SK Třeboradice 2:1 (0:0)

góly:
49´Křelina, 54´Daníček - 60´Rodr

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Otopal, Minář, Doležal - P.Kovář (76´Čermák), Zeman, Kohout (89´Krejčí), Daníček - Křelina (82´Machata), Hladík

připraveni na střídání: Šrámek, Denis

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd porazil Třeboradice a stále myslí na záchranu

Poslední Újezd nad Lesy se po dvou porážkách vzpamatoval a zlepšenou hrou po změně stran dokázal překvapivě porazit favorizované Třeboradice. Jeho šance na záchranu tak nadále žijí. Bodově se dotáhl na Vltavín B, ale k záchraně stále chybí šest bodů. Třeboradice si tímto nevydařeným vystoupením přerušily skvělou sérii sedmi zápasů bez prohry.

Domácí začali od úvodního hvizdu velmi aktivně a pětatřicetibodový rozdíl mezi oběma týmy nebyl vůbec znát. Už v 5. minutě se po centru Daníčka dostal do šance Kohout, ale jeho hlavička neměla potřebnou razanci. Vzápětí při dalším útoku domácích se Hladík už ve vápně napřahoval ke střele, avšak Šiler mu stačil v posledním okamžiku míč ukopnout. A do třetice v 11. minutě znova Hladík postupoval sám na Černého, jenže ten mu nohou střelu vyrazil. V končící 25. minutě už hrstka domácích příznivců zvedala ruce při průniku Křeliny, ale jeho projektil se nakonec jen otřel o pravou tyč Černého brány.

Až potom se ozvali i hosté. Ve 27. minutě musel vybíhající Hlubuček hlavou odvracet míč před dobře sprintujícím Poláčkem. Vzápětí po Rodrově centru dorážel Stupka z ofsajdové pozice jen do náruče domácího gólmana. Ve 33. minutě zase na druhé straně vysunul Daníček dlouhým pasem kupředu Hladíka, ale vracející se Jehlička mu ukopl míč za brankovou čáru. Tři minuty před pauzou se po rychlé akci hostů dostal po Pokorného kolmici do šance Poláček, jenže mířil vedle levé tyče a ani dobíhající Stupka jeho slabou střelu do branky nenasměroval.

Hned po změně stran se znova dostali do šance hosté, když Drobný rozehrál přímý kop přesně ke kopačce Nováka, jenže ten přehodil gólmana i domácí branku. Pak po nevydařeném výkopu Černého na druhé straně zachytil míč Křelina, přistrčil jej lépe postavenému Hladíkovi, ale ten z úhlu hostující branku minul. V 50. minutě se po chybě hostujícího Kodalíka dostal na pravé straně k míči Daníček, prudce odcentroval a nabíhající Křelina pohotovou dorážkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre - 1:0.

Neuběhly snad ani čtyři minuty a stav na ukazateli se opět měnil. Na dlouhý centr Hladíka z levé strany si parádně naběhl Daníček a umístěnou hlavičkou přesně k pravé tyči zvýšil na 2:0 pro domácí. V 58. minutě mohlo být pro hosty ještě hůře.To se prodral do vápna Kohout a Černý jeho ránu jen reflexivním zákrokem vytěsnil na roh.

Útoky se dál střídaly na jedné i druhé straně. V 60. minutě se asi šest metrů před vápnem domácích opřel levačkou do míče Rodr a nádhernou střelou pod břevno snížil na 2:1. Hostům po kontaktní brance narostla křídla a v 66. minutě střídající Lhota málem vyrovnal, jeho dobře mířenou střelu stačil Hlubuček jen s námahou vyrazit na roh.

V 74. minutě se mohl po chybné rozehrávce Drobného podruhé zapsat Křelina, jenže z několika kroků hostující bránu minul. V závěru hosté mohutně tlačili, ale pozorná domácí obrana je už do žádné vážnější šance nepustila. A když v 87. minutě po Rodrově uličce střelecky selhal Stupka, mohla si jedenáctka Újezdu nad Lesy připsat další tři zasloužené body k záchraně.

Újezd nad Lesy - Třeboradice 2:1 (0:0)
Branky:
50. Křelina, 54. Daníček - 60. Rodr.
ŽK: 75. P. Kovář - 80. Šiler, 83. Poláček.
Rozhodčí: Váša - Suchý, Fiedler.

Diváků: 50.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Doležal, Minář, Otopal, Bílek - Zeman - Daníček, Kohout (89. Krejčí), Kovář (76. Čermák) - Křelina (82. Machata), Hladík. Trenér: Štefan Križo.

Třeboradice: Černý - Sedláček (82. Naňko), Jehlička, Kodalík (53. Lhota), Šiler - Drobný - Poláček, Pokorný, Rodr, Novák - Stupka. Trenér: Václav Drobný.

Hlasy trenérů
Štefan Križo (Újezd nad Lesy):
„Bylo to hratelné od začátku. Bylo vidět, že u soupeře asi přece jenom chyběl střed zálohy. Kombinace tam trochu vázla. V první půli jsme měli asi dvě šance, které mohly skončit gólem. Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme dát rychlý gól. To se povedlo, dokonce jsme dali i druhou branku. Bohužel, pak po chybě jsme umožnili soupeři, aby zkorigoval. Dal kontaktní gól. Pak byly další šance na obou stranách. Mohlo to skončit jak 2:2, tak i 4:1. Od Třeboradic jsem čekal víc, po těch výsledcích jaké měly, porážely přední mančafty. Jinak to bylo slušné utkání, mělo úroveň za pěkného počasí. Jen mě mrzí ta návštěva, všichni jsou na hokeji."

Václav Drobný (Třeboradice): „Újezd zaslouženě vyhrál, získal tři body a já mu přeju všechno nejlepší k záchraně."

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Jan Daníček
Nejlepší hráč Třeboradic: nikdo
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Daníček (Újezd nad Lesy)

Václav Kozel

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy – SK Třeboradice ZDE.

Program k tomuto zápasu si můžete prohlédnout ZDE.