FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 74 (48%)
FB našeho FK ÚnL 23 (15%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 36 (24%)
Stránky FAČR fotbal.cz 14 (9%)
Jiné 6 (4%)
Celkový počet hlasů: 153

SK Uhelné sklady Praha – FK Újezd nad Lesy 2:0 (2:0)

Sobota 12. května 2012 (Uhelné sklady Praha)

SK Uhelné sklady Praha – FK Újezd nad Lesy 2:0 (2:0)
            
góly:
7´Šindelář, 30´Stolfa
                 
sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Otopal, Minář, Doležal (82´Krejčí) - P.Kovář, Zeman, Kohout, Daníček - Křelina (58´Novotný), Hladík

připraveni na střídání: M.Kovář, Šrámek, Denis, Čermák
                
                     
Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:
                   
Uhelné sklady ukončily dvouměsíční čekání na výhru: porazily poslední Újezd nad Lesy

Uhelné sklady urvaly teprve druhou výhru na jaře a po sérii neúspěchů se po jejich stadionu opět rozléhal smích. První triumf proti Kunraticím má už zaprášené datum 10. března... Dvěma góly během první půlhodiny rozhodli fotbalisté z Prahy 5 o tříbodovém zisku ve velmi důležitém zápase proti poslednímu Újezdu nad Lesy, který tak snížil své šance na záchranu.
                   
„Uhelky“ se chtěly odrazit ze své bídy a utéct sestupovému pásmu, jemuž se postupem času blížily. To Újezd se potřeboval odlepit z posledního místa, dotáhnout své soupeře, aby oživil své naděje na udržení. Možná i proto hrály oba celky opatrně, byl to boj uprostřed hřiště, i když pár hodně zajímavých situací před brankami se našlo.
                   
Už v 7. minutě vyslal Stolfa krásně do sólového nájezdu Šindeláře, který sám před brankářem Hlubučkem nezazmatkoval, míč lehce podkopnul a přehodil padajícího gólmana. Hosté reklamovali ofsajd, ale marně – na pravé straně stál jeden z hostujících hráčů, takže se Uhelné sklady radovaly z rychlého vedení.

                          
To mohlo být brzy dvoubrankové, když Vinklar nacentroval na Zilvara, jehož hlavička v obrovské šanci skončila těsně nad břevnem. Útočník domácích potvrdil, že jeho větší síla je v rychlých brejcích než ve vzduchu.
                  
Újezd moc nehrozil, až ve 28. minutě vymyslel velkou šanci pro Hladíka Kovář – technickým obloučkem ho uvolnil před pokutovým územím, ale jeho parťáka z útoku vychytal brankář Jeřábek.
                              
Místo toho šly „Uhlíři“ do vedení 2:0. Zilvar se tentokrát chopil role centrujícího, zasekávačkou se zbavil obránce a posadil míč přesně na hlavu Stolfy. Ten už trefil přesně.
                        
Hosté nehráli špatně, ale do nebezpečného zakončení se dostávali jen sporadicky. Po rohovém kopu a následném závaru jim zkazil radost Hurych, který vykopával míč z brankové čáry. Na druhé straně po pasu Brzáka nasprintoval do vápna levý obránce Dvořák a křížnou ranou těsně minul.
                           
Všechno vypadalo na pohodovou výhru Uhelných skladů, které ale po pauze přenechaly iniciativu Újezdu. Ten se tlačil dopředu, ale vytvořil si jen jednu velkou šanci, kterou Kovářovi vytěsnil Jeřábek na roh.
                                      
Pak přišly dvě obrovské příležitosti pro domácí, aby zvýšili náskok: Zilvar nacentroval na Vinklara, ten ale zblízka přestřelil. Když Zilvara poslal Stolfa do samostatnému nájezdu, byl gól ještě blíž – brankář Hlubuček předčasně padnul na zem, Zilvar se ho proto pokusil „dloubnout“, ale míči dal slabou razanci a obránci ho stihli uklidit do bezpečí dřív než doskákal k čáře.
                                 
Drama mohl ze zápasu udělat újezdský Hladík, který se po závaru v pokutovém území ocitnul sám před Jeřábkem, ten ale zasáhnul opět skvěle a vyrazil míč na roh.
                              
V těchto chvílích se hrálo nahoru-dolů. Šance střídala šanci. Tu největší v celém zápase zahodil domácí Vrána. Výborným presinkem obral o míč váhajícího gólmana Hlubučka a postupoval na něj ve dvojici se Zilvarem. Místo přihrávky na spoluhráče ale zvolil střelu, jenže minul pravou tyč...
                                 
Za hlavu se hráči Uhelných skladů chytali i o chvíli později, kdy Šindelář udělal kličku brankářovi, ale jeho razantní zakončení z čáry zázračně vykopl Daníček. Újezd nic nebalil, ač zbývalo pár minut, pořád doufal ve zvrat. Po centru Kohouta byl Otopal úplně sám pět metrů od branky, ale nepochopitelně svou šanci zazdil, když vypálil nad. Víc už hosté nestihli.
                  
Hlasy trenérů
Karel Šídlo (Uhelné sklady):
„Pro nás to byl hrozně důležitý zápas, museli jsme ho vyhrát a chytit se. V prvním poločase to šlo, vedli jsme 2:0 a měli utkání pod kontrolou. Pak jsme ale nesmyslně přestali hrát, bylo to jako den a noc. Kluci měli v hlavách, že musí Újezd porazit za každou cenu. Asi se trochu báli, aby neudělali nějakou zbytečnou chybu, proto z toho vznikla taková holomajzna. Tři body jsou pro nás strašně důležité, abychom se dostali z té mizérie. Už v minulém zápase v Třeboradicích to mělo hlavu a patu, ale srážely nás velké chyby. Teď nás naštěstí podržel brankář Jeřábek. Mohli jsme ale rozhodnout daleko dřív, jenže jsme neproměnili obrovské šance. Za jiného stavu nebo situace by to kluci dávali, na tréninku nemají problém. Psychika hrála velkou roli.“

Štefan Križo (Újezd nad Lesy): „Děláme velké chyby v obraně, naše šance jsme neproměnili, pak jsme hru otevřeli, bylo to vabank, z čehož vyplynuly další příležitosti domácích. Ti se v prvním poločase de facto dostali dvakrát do našeho velkého vápna a vedli 2:0. My jsme se snažili, bojovali, pořád jsme cítili šanci zápas zvrátit. Bohužel jsme pak poskytli další možnosti ke skórování soupeři. Zaplaťpánbůh, že to neskončilo ještě hůř. Možná to bude znít nerealisticky, ale pořád věřím tomu, že se zachráníme. Ve hře je ještě 15 bodů, nic nebalíme.“
                    
Uhelné sklady – Újezd nad Lesy 2:0 (2:0)
Branky:
7. Šindelář, 30. Stolfa.
ŽK: 90.+1 Kuchař – 67. Bílek, 75. Novotný.
Rozhodčí: Klíčman – Hrubeš, Hlavnička.

Diváků: 50.

Uhelné sklady: Jeřábek – Vrána, Hurych, Vrňák, Dvořák – Kuchař, Brzák (90.+1 Masopust), Vinklar (68. Snopek), Stolfa – Šindelář, Zilvar. Trenér: Karel Šídlo.

Újezd nad Lesy: Hlubuček – Doležal (82. Krejčí), Otopal, Minář, Bílek – Daníček, Zeman, Kohout, Křelina (58. Novotný) – Hladík, P. Kovář. Trenér: Štefan Križo.
               
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Michal Jeřábek
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Tomáš Zeman
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Stolfa (Uhelné sklady)
                 
Radim Trusina
            
                          
Videopřenos z utkání SK Uhelné sklady Praha – FK Újezd nad Lesy ZDE.