Rozhovor se Š.Krížem a J.Křelinou

Rozhovor ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd nad Lesy ožil: Žijeme a budeme se o záchranu prát ( 7.5.2012 )

Újezd nad Lesy už byl pro leckoho na odpis a počítalo se s tím, že zabere jedno ze sestupových míst. Po neděli je ale všechno jinak. Tým trenéra Križa vyhrál podruhé v řadě (nad Motorletem B a Meteorem B shodně 1:0) a oživil naděje na udržení. Byť je stále poslední, jeho situace nevyhlíží beznadějně. „Zdaleka není konec, máme o co hrát,“ vyhlásil trenér Štefan Križo.

Jeho tým má na kontě dvacet bodů, a i když je u dna tabulky, manko není nijak propastné. „I když jsme nedávno prohráli v Radotíně, tak jsem věřil, že je to pořád hratelné. Máme do konce sedm utkání a každé z nich bude pro nás existenční. Budeme bojovat,“ okomentoval situaci Križo.

Hráči Újezda si po zápase radostně pleskali rukama, užili si v kabině vítězný pokřik. Na každém kroku bylo znát, že se jim v roli vítězů, kterou dlouhou dobu neznali, líbí. Jejich hrdinou byl Jakub Křelina, který v 88. minutě vstřelil v Libni vítězný gól. „Jsme rádi, že to konečně přišlo a vyhráváme. Vypadalo to špatně, ale teď věříme, že nás tyhle vítězství nastartují. Určitě není hotovo, budeme o záchranu bojovat,“ konstatoval útočník Újezda.

Ten se střelecky prosadil ve chvíli, kdy už si všichni mysleli, že duel spěje neodvratně k bezbrankové remíze. Míč se k němu dostal po sérii chyb Meteoru B před jeho pokutovým územím. „Byla to docela těžká pozice. Míč přede mnou skočil, ale povedlo se mi ho nakonec trefit tak, že skončil v bráně,“ smál se Křelina.

Újezd nad Lesy v Libni neriskoval, trenér Križo neměl v úmyslu jít v závěru utkání do rizika a nejspíš by byl spokojený i s bodem. „Určitě bychom hru bezhlavě neotevřeli. Na druhou stranu, určitě jsme hráli v ofenzivnějším rozestavení než dřív. Na hrotu býval jeden hráč, teď tam byli dva útočníci,“ vysvětloval kouč Újezda nad Lesy.

Križův tým se v poslední době chytil. Kouč se snaží oživit sestavu týmu i borci, kteří chodí hrávat za rezervu. A Újezdu se daří a vyhrál dvakrát v řadě, když zdolal rezervu Motorletu i Meteoru 1:0. „Na béčka nám to v poslední době jde, ale teď nás čeká rezerva Bohemians Praha. To bude hodně těžký zápas. Ale i béčko Bohemky někdy prohrává a my uděláme všechno pro to, abychom i v tomhle utkání bodovali,“ doplnil Križo.

Šanci potvrdit vzestup formy má Újezd nad Lesy už v úterý ve zmíněném zápase s celkem Bohemians Praha B, kterému patří druhé místo tabulky. Na vedoucí Aritmu ztrácí tým ze Střížkova sedm bodů. Zápas začíná v 17.00.

René Machálek, editor agentury Mediafax