FK Meteor Praha VIII B – FK Újezd nad Lesy 0:1 (0:0)

Neděle 6. května 2012 (Meteor Praha-Libeň)

FK Meteor Praha VIII "B" – FK Újezd nad Lesy 0:1 (0:0)

gól:
88´Křelina

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Otopal, Minář, Doležal - P.Kovář, Zeman, Kohout, Daníček (69´Novotný) - Křelina (90´Čermák), P.Mareš (52´Machata)

připraveni na střídání: M.Kovář, Moško, Pecho

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd nad Lesy slaví druhou výhru v řadě, gólem Křeliny složil na lopatky rezervu Meteoru

Vyrovnanou bitvu plnou snahy, ale i nepřesností, rozhodl chvíli před koncem ve prospěch hostů z Újezda nad Lesy útočník Křelina. Tři body z půdy Meteoru B se jeho týmu náramně hodí, i když figuruje Újezd dál u dna tabulky, už je soupeřům na dostřel a musí se s ním v boji o udržení nejvyšší pražské soutěže vážně počítat. Na rezervu Vltavínu totiž ztrácí jen bod, na Radotín pak tři. Na 15. místo, znamenající záchranu, bodů šest.

Jako první zahrozili mladíci v zeleném, tedy Meteor B. Po přiťuknutí Junka však pálil Tomanec nad branku. Na druhé straně se pokoušel zaskočit domácí obranu chytrou uličkou Daníček, ale u míče byl rychleji než útočníci Újezda brankář Šimpach. Dobrý zákrok předvedl i brankář hostů Hlubuček, jenž si bez problémů poradil s dalekonosným projektilem Frantla.

Po čtvrthodině měl možnost ohrozit domácí branku z trestného kopu Kohout. Jeho přízemní rána sice minula zeď, ale zároveň se nevešla ani mezi tyče a tak se skóre neměnilo.

Zápas pak nabídl hlavně bojovnou podívanou, šance k vidění nebyly. Za pozornost stála snad ve 33. minutě rána domácího Opelky po rohovém kopu, ale i ta minula brankovou konstrukci. Ve druhém poločase se jako první prosadil Újezd nad Lesy. V 56. minutě scházel krůček Kohoutovi, aby zasáhl centr, který prolétl z pravé strany celým pokutovým územím. Kohout na míč nedosáhl a na zemi jen nešťastně ukryl hlavu do dlaní.

Na obou stranách hrály prim ale především pozorné obrany, týmy se proti nim často snažily prosadit nakopávanými míči, ty ale neslavily úspěch. Po hodině se opět neúspěšně zastřeloval Tomanec, hosty dvakrát podržel i jistý gólman Hlubuček. Nejprve dobře přečetl akci Meteoru B a vyběhnutím zmařil šanci Junkovi, aby si následně poradil s ranou Frantla z dálky. To už navíc fotbalistům komplikoval snahu o kombinaci déšť. Zápas pomalu spěl k bezbrankové remíze, nic na tom nezměnila ani střídání.

Rozhodující chvíle utkání ale ještě měla přijít v 88. minutě, kdy Meteor B vyrobil na vlastní polovině sérii několika chyb. Na místě pravého obránce ztratil pod tlakem míč bránící Fiala, dostal se k němu hbitý Kovář a poslal jej před branku. Gólman Šimpach ani obránci jej nezasáhli, dokázal to až na zadní tyči ve složité situaci útočník Křelina a poslal jej do sítě, čímž odstartoval radost Újezda.

Vyhráno ale ještě hosté neměli. Vylekat je mohl pohotový volej Opelky, ale když minul branku, mohli si hosté oddechnout. Získali tři body a dál se rvou o udržení v přeboru.

Meteor Praha VIII B - Újezd nad Lesy 0:1 (0:0)
Branka: 88. Křelina.
ŽK: 85. Tomanec - 45. Otopal, 65. Machata.

Rozhodčí: Vlček - Trska, Čermák.
Diváků: 40.

Meteor Praha VIII B: Šimpach - Fiala, Jurčík, Wimmer, Topinka (30. M. Čermák) - Dafřík, P. Janda (78. Adamček), Frantl, Tomanec - Opelka, Junek. Trenér František Mysliveček.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Doležal, Otopal, Minář, Bílek - Daníček (69. Novotný), Zeman, Kohout, Kovář - Mareš (52. Machata), Křelina (90+1. T. Čermák). Trenér Štefan Križo.

Hlasy trenérů
František Mysliveček (Meteor Praha VIII B):
„Koledovali jsme si o to, abychom dostali gól, celý zápas a nakonec jsme ho dostali. Hra byla statická, bez nápadu. Takhle se to hrát nedá. Kluci určitě zápas nepodcenili, ale máme v sestavě hodně osmnáctiletých kluků. Víc jsem čekal od střelce Junka, hráč jeho formátu by se měl prosadit víc, ale už snad třetí zápas v řadě neměl ani šanci.“

Štefan Križo (Újezd nad Lesy): „Kdybych to mohl zhodnotit jedním slovem, tak řeknu: Dobrý. Zápas to byl docela vyrovnaný a bylo jasné, že to bude o jedné brance. A my jsme byli ti šťastnější, že jsme jí dokázali chvíli před koncem dát. V posledních týdnech jsme několikrát ve druhém poločase zápas ztratili, tak tady se nám to v tomhle směru vrátilo.”

Nejlepší hráč Meteoru Praha VIII B: Tomáš Jurčík.
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Jakub Křelina.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Darius Minář (Újezd nad Lesy).

René Machálek, editor agentury Mediafax

Videopřenos z utkání FK Meteor Praha VIII "B" – FK Újezd nad Lesy ZDE.

Fotogalerii z utkání FK Meteor Praha VIII "B" – FK Újezd nad Lesy od O.Hanuše ZDE.