SC Radotín – FK Újezd nad Lesy 4:0 (3:0)

Sobota 28. dubna 2012 (Radotín)

SC Radotín – FK Újezd nad Lesy 4:0 (3:0)

góly:
11´Tyburec, 29´ a 37´Mašlej, 79´Dvořák

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Zeman, Minář, Daníček - Čermák (69´Cikhart) - M.Kovář (46´Moško), Kohout, Otopal, P.Kovář - Křelina (46´Machata)

připraveni na střídání: Krejčí, Pecho

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Radotín nedal Újezdu šanci

Souboj předposledního s posledním se stal jednoznačnou záležitostí domácího Radotína. Ten si vybudoval už v prvním poločase tříbrankový náskok a když ve druhé půli neproměnil řadu vyložených šancí, přece jen dovedl zápas k jednoznačnému vítězství 4:0. Bezmoc hostů vystihl po zápase trenér Križo slovy: „Kdybych dnes známkoval jako ve škole, tak dostanou všichni čtyři mínus až pět!”

Od začátku to byla hra kočky s myší. Kdo je kočka a kdo myš, bylo zřejmé hned v úvodních minutách. V 6. minutě musel hostující Hlubuček zasahovat po střele Pokrovského. Za dvě minuty Sluka připravil koncovku pro Vodeckého, ten zamířil nad branku. Přišla 11. minuta a po rohovém kopu domácích otevřel hlavou skore Tyburec.

Běžela 28. minuta a po dalším rohu domácích Tyburec branku netrefil. Za minutu už Mašlej před brankou prokázal svůj důraz a zblízka propálil míč do sítě hostů podruhé. Za tři minuty se po pravé straně prosadil Bereš, naservíroval míč zpět Pleyerovi, ten však branku trefit nedokázal. Za dalších pět minut opět dokázal svůj důraz Mašlej, prosadil se přes dva obránce a přesným lobem pokořil Hlubučka potřetí.

Hosté se prakticky k ničemu nedostali a když ve 39. minutě Sluka z přímého kopu zamířil těsně mimo jejich branku, museli být rádi, že to bylo po první půli jen 3:0.

Na začátku druhé půle si první šanci hostů vybojoval Otopal, když se prodral přes dva obránce, ale střelou zamířil hodně nepřesně. Pak už se rodily šance jen před brankou Újezda. Bereš v čisté šanci branku přestřelil Po další akci Bereše stačil jeho přihrávku před branku na úplně volného Mašleje zblokoval Minář na roh.

Vodecký postupoval z půlky sám na branku hostů ale trefit ji nedokázal. To se povedlo až v 79. minutě střídajícímu Dvořákovi. Ten obešel i Hlubučka a do prázdné branky upravil výsledek na 4:0. Svůj další sólový nájezd nedokázal gólově zakončit i podruhé Vodecký. A když hostující Bílek zblízka nestačil protlačit míč do sítě a zajistit svému týmu čestný úspěch, pískal se konec.

SC Radotín - Újezd nd Lesy 4:0 (3:0)
Branky:
11. Tyburec, 29. a 37. Mašlej, 79. Dvořák.
ŽK: 21. Císařovský - 49. Čermák, 53. P. Kovář, 68. Otopal, 86. Daníček, 87. Zeman.
Rozhodčí: Nykl - Gotthard, Špivák.

Diváků: 50.

SC Radotín: Krystyník - Tyburec, Císařovský (62. Baroch), Berenraiter, Neumann (72. Dvořák) - Pleyer, Bereš, Sluka, Pokrovskij - Vodecký (88. Bogdanov). Trenér: Rudolf Kahle.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Minář, Čermák (69. Cikhart), Zeman, Bílek - Daníček, P. Kovář, Otopal, M. Kovář (46. Machata) - Křelina (46. Moško), Kohout. Trenér: Štefan Križo.

Hlasy trenérů
Rudolf Kahle (Radotín):
„Už první půle ukázala, jaký je mezi námi rozdíl. Hráli jsme dobře, vytvářeli si šance a dali tři góly. Nechyběl pohyb, kombinace, takže jsem byl realtivně spokojený. Druhá půle byla slabší. Hráči podvědomě vycítili, že je soupeř neškodný. Dál jsme si připravovali šance, ale proměnili už jen jednu. Byl to souboj o šest bodů a jsem rád, že jsme ho zvládli.”

Štefan Križo (Újezd): „Dneska bych k tomu radši nic neříkal. Všechno bylo špatně, možná ještě horší. Myslel jsme si, že se mužstvo dokáže zmobilizovat, hrálo se o šest bodů. Nejde o výsledek, to se může stát. Jde o to, že hra, výkon, celkový dojem to bylo hodně špatné. Kdyvych použil školní známkování, tak možná někteří byli na čtyři mínus, zbytek na pět.”

Nejlepší hráč Radotína: Miroslav Mašlej.
Nejlepší hráč Újezda: Vratislav Kohout.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Igor Vodecký (Radotín).

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání SC Radotín – FK Újezd nad Lesy ZDE.

Fotogalerii z utkání SC Radotín – FK Újezd nad Lesy od M.Bradáče ZDE.