FK Újezd nad Lesy – FC Zličín 0:2 (0:0)

Sobota 21. dubna 2012 (FK Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – FC Zličín 0:2 (0:0)

góly: 51´ a 85´Merta

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel (68´Hlubuček) - Bílek, T.Zahradník, Minář, Daníček - Kohout, Otopal - Moško (66´Zeman), P.Kovář, Hladík (78´Doležal) - Křelina

připraveni na střídání: Čermák, M.Kovář

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Zličín na hřišti Újezda nezaváhal, vítězství mu zajistil uzdravený Merta

Poslední Újezd nad Lesy držel s favorizovaným Zličínem dlouho krok a pětadvacetibodový rozdíl v tabulce nebyl znát. Jen vítězství mohlo posílit naděje domácích na odpoutání se z posledního místa a udržení soutěže. Nepovedlo se. Po bezbrankovém poločase se o zaslouženou výhru Zličína po změně stran nakonec postaral dvěma vydařenými trefami kanonýr hostů Merta, který poprvé po vleklém zranění nastoupil v základní sestavě hostů.

Tento zličínský středopolař byl aktivní už v úvodu utkání. Ve 3. minutě, po rohovém kopu Šourka,dorážel míč jen do náruče dobře postaveného Havla. Pak při dalším pokusu o ohrožení domácí branky byla jeho střela sražena na roh. A do třetice v 11. minutě se nevešel mezi tyče jeho přímý kop, míč proletěl těsně nad břevnem.

Domácí se poprvé osmělili na hostující bránu až v 16. minutě, kdy to zdálky zkusil Moško, ale Zajíček byl připraven. O dvě minuty později se po Moškově centru a zaváhání obrany hostí objevil sám před Zajíčkem Hladík, avšak pozorného gólmana neprostřelil. Ten mu stačil srazit střelu na roh. Vzápětí se na druhé straně řítil do šance May, ale Havel včas vyběhl a uchránil domácí celek od pohromy.

Ve 28.minutě Moškův přímý kop prodlužoval pohotově hlavou Křelina a Zajíček jen s vypětím vyškrábl míč z pod břevna na roh. Byla to druhá a zároveň poslední šance domácích. A když se v závěru poločasu neujal ani pohotový nápřah hostujícího Goldmanna, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Ten trval jen do 51. minuty, kdy střídající Zmeškal našel přesným centrem před bránou nabíhajícího Mertu, který pak umístěnou hlavičkou do gólmanova protipohybu poslal hostující celek do vedení - 0:1. Od tohoto okamžiku se hra přesunula na polovinu domácích a přetížená obrana často nevěděla, kam dřív skočit. Ze série tří Šourkových rohů v 57. minutě hosté nic nevytěžili. V 65. minutě stačil Havel jen s námahou vyrazit na roh Zmeškalův přímý kop snad ze čtyřiceti metrů. Po dalších třech minutách utrpěl domácí gólman Havel zranění ruky a v bráně ho nahradil Hlubuček.

A byl to právě náhradní gólman Hlubuček, který pomohl v 86. minutě hostům k druhé brance. Po jeho hrubé chybě zachytil míč u brankové čáry autor prvního gólu Merta a s přehledem do prázdné brány upravil na 0:2. V samotném závěru mohl přidat ještě třetí gól Zmeškal, když postupoval sám na domácí bránu, ale vybíhajícího gólmana neobešel.

Výhra Zličína je naprosto zasloužená, domácí Újezd nad Lesy si svou třetí prohrou v řadě záchranářské práce dále zkomplikoval.

Újezd nad Lesy - FC Zličín 0:2 (0:0)
Branky:
51. a 86. Merta.
ŽK: 80. P. Kovář - 35. Šourek.
Rozhodčí: Tikal - Šmakal, Musil.

Diváků: 60.

Újezd nad Lesy: Havel (68. Hlubuček) - Daníček, Minář, Zahradník, Bílek - Hladík (78. Doležal), Otopal, P. Kovář, Kohout, Moško (66. Zeman) - Křelina. Trenér: Štefan Križo.

FC Zličín: Zajíček - Valoušek, Adam, Šourek, Šindelář - Žák - Zelený (46. Zmeškal), Merta. Goldmann, Kuchler - May (88. Zahálka). Trenér: Radovan Hromádko.

Hlasy trenérů
Štefan Križo (Újezd nad Lesy):
„První půli jsme hráli vyrovnaně, stejně jako na Aritmě. Bohužel, když polovina mužstva trénuje jednou týdně, tak se to musí projevit. To pak je v druhé půli vidět. Všechna utkání byla většinou v první půli v pohodě a v druhém poločase se trápíme. Nedostaneme se k ničemu a bohužel ani na lavičce není pak síla, která by to změnila. Většinou to nepřinese žádné oživení. V prvním poločase jsme měli dvě šance, které se ale neproměnili. V druhé půli jsme se k ničemu nedostali. Těžko se mi to hodnotí a je mě z toho smutno."

Radovan Hromádko (FC Zličín): „První poločas bylo takové trápení z naší strany.Útočníci neplnili to, co měli plnit. Nedostávali se do finálního zakončení. Druhou půli došlo ke střídání,přišlo oživení a dali jsme vedoucí gól. Druhou půli se hrálo jen na jedné půlce. Soupeř neměl žádnou šanci. Čekalo se na druhý gól. Ten jsme s přispěním gólmana nakonec dali, někdy to tak bývá. Myslím, že to je takové povinné zasloužené vítězství."

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Vratislav Kohout
Nejlepší hráč FC Zličín: Ivan Merta
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ivan Merta (Zličín)

Václav Kozel

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy – FC Zličín ZDE.